Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Granit si CM17

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
yok

yok

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 20.11.2007
Buna ziua,

As dori sa stiu daca granitul acesta se poate aplica folosind CM17 ?

Mi-au ramas mai multi saci de CM17 si as vrea sa-i folosesc pentru a pune granitul mai sus mentionat pe terasa.

Firma respectiva imi tot recomanda un adeziv de la ei dar eu as vrea sa consum sacii ramasi de CM17.

Multumesc

#2
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Pentru aia si este facut . Placi ceramice si piatra naturala , medii umede , interor/exterior , superflexibil .
De pe siteul producatorului :
  • caracteristici:
  • Adeziv super-flexibil Ceresit CM17 de culoare gri pentru placari ceramice si din piatra naturala pe suprafete critice la interior si exterior in medii permanent umede Caracteristici - flexibil-clasa S1 conform EN 12002 - culoare gri - rezistenta mare - pentru balcoane, terase si suprefete critice - pentru pardoseli incalzite - pentru interior si exterior - pentru placarea piscinelor Domenii de utilizare Pentru placari cu placi ceramice si placi din piatra naturala. Pentru suprafete suport absorbante si neabsorbante.
Probabil ca meseriasii vor un adeziv simlar dar alb ca sa nu lucreze cu grija.  Granitul este poros si se pateaza usor . Se lucreaza cu el cu multa grja
.

Edited by JurasikMan, 27 June 2017 - 09:39.


#3
nictdr

nictdr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 12.10.2010
Va salut, am de montat cca. 100 m.p. de spartura de granit la exterior pe o terasa in fata casei si o alee. Imi poate recomanda si mie cineva un meserias bun care se pricepe si are scule pentru granit pentru ca la terasa trebuie ceva taieri si finisari margini.Locuinta este in Otopeni.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate