Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Un sfat pentru un website

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Nighty91

Nighty91

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 23.09.2012
Salut, vin cu un request mai ciudat...

Am "angajat" pe cineva sa faca un site de boosting pentru jocul League of Legends...

Tin sa mentionez ca este vorba despre SUA. Deci eu si un tip din america am decis sa facem acest site..

Din recomandarile altui tip, am ajuns la cineva "capabil" sa faca treaba asta.

Am platit in vreo 2-3 transe suma de 4000 dolari, proiectul a inceput in Decembrie 2016 si nici pana acum n-au fost in stare sa faca ceva cu el...
Site-ul este acesta: http://eloboost.herokuapp.com/

Ca referinta a avut site-ul: https://boosteria.org/
Deci a stiut clar cam cum trebuie sa functioneze si etc.

Cererea mea este urmatoarea si se adreseaza developerilor experimentati...Vreau sa stiu si eu, cat merita un site facut ca cel pe care l-am platit eu?
Cat timp ia un site cu aceleasi functii? Aaa, si sa nu uitam, cine chiar vrea sa sape mai adanc si sa ii faca o analiza m-ar ajuta enorm... Sa-mi spuna ce a folosit, cat de complex e si daca timpul ui de peste 6 luni este normal sau iesit din comun.

Foarte multe din chestiile importante de pe site nici macar nu merg... Isi da crash la intamplare si etc...

Cine ma poate ajuta cu aceste informatii, pentru a le avea la dosar atunci cand ii voi da in judecata. m-ar putea contacta pe
skype: nighty.andrei

Sau un reply aici.
Multumesc frumos. :)

#2
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Cum adică "în vreo 2-3 tranșe", nu știi cu exactitate în câte tranșe ai plătit.

Ai făcut un document cu requirements? Pune-l aici și subliniază cu roșu care propoziții nu sunt deloc implementate, și cu galben pe cele cu probleme.

Nu suntem gameri și nu știm despre ce e vorba, doar picii de 10 ani știu "celălalt site" ca să poată compara.

Dar presupun că nu vrei sfaturi de la pici, ci de la oameni de profesie.


Deci trebuie să vii cu acel document pe care i l-ai dat programatorului, ca să ne dăm seama ce și cum.

#3
Nighty91

Nighty91

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 23.09.2012
Da, o sa vin si cu lista respectiva, insa pana atunci vreau sa stiu despre site-ul respectiv mai multe. Eu nu lucrez in domeniu, deci nu stiu cat de complex e ca si cod si etc.

Strict legat de cele spuse, la o evaluare oarecum rapida, merita 4k dolari? Dureaza 6-7 luni sa ajunga cu munca doar pana in stadiul ala?

Imi da ETA time pentru un link pe main page de 3 zile, wtf?

Nu stiu toate lucrurile cu exactitate si am zis ca revin cu lista deoarece amicul meu din america are toata documentatia.
Insa eu fiind implicat si financiar si ca partener pentru acest proiect, mi-am luat angajamentul ca o sa cer parerea unor oameni de aici din Romania. Din cate stiu, preturile sunt destul de apropiate...cand vine vorba de mediul virtual...
Atata timp cat se lucreaza remote, nu vad de ce el ar cere de 10x mai mult doar pentru faptul ca e neamt sau e american sau etc.

#4
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Doar din interfață nu se poate vedea cât de complex e codul. Și nu stă nimeni să de joace aici câteva săptămâni ca să înțeleagă despre ce e vorba.

Din contră, cu cât modelezi procese mai complexe, cu atât vrei să faci interfața grafică mai simplă.

Am văzut proiecte în care crearea unui singur buton durează câteva luni, și e normal să fie așa.

Deci hop cu requirements, altfel vorbim povești.

4k e salariul pe o lună pentru un programator mid-level.

#5
lightpoint

lightpoint

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 785
  • Înscris: 16.02.2017

View PostNighty91, on 27 iunie 2017 - 01:49, said:

Salut, vin cu un request mai ciudat...

Am "angajat" pe cineva sa faca un site de boosting pentru jocul League of Legends...

Tin sa mentionez ca este vorba despre SUA. Deci eu si un tip din america am decis sa facem acest site..

Din recomandarile altui tip, am ajuns la cineva "capabil" sa faca treaba asta.

Am platit in vreo 2-3 transe suma de 4000 dolari, proiectul a inceput in Decembrie 2016 si nici pana acum n-au fost in stare sa faca ceva cu el...
Site-ul este acesta: http://eloboost.herokuapp.com/

Ca referinta a avut site-ul: https://boosteria.org/
Deci a stiut clar cam cum trebuie sa functioneze si etc.

Cererea mea este urmatoarea si se adreseaza developerilor experimentati...Vreau sa stiu si eu, cat merita un site facut ca cel pe care l-am platit eu?
Cat timp ia un site cu aceleasi functii? Aaa, si sa nu uitam, cine chiar vrea sa sape mai adanc si sa ii faca o analiza m-ar ajuta enorm... Sa-mi spuna ce a folosit, cat de complex e si daca timpul ui de peste 6 luni este normal sau iesit din comun.

Foarte multe din chestiile importante de pe site nici macar nu merg... Isi da crash la intamplare si etc...

Cine ma poate ajuta cu aceste informatii, pentru a le avea la dosar atunci cand ii voi da in judecata. m-ar putea contacta pe
skype: nighty.andrei

Sau un reply aici.
Multumesc frumos. Posted Image
Site-ul tau e facut in ExpressJS Framework (https://expressjs.com/)
Arata de parca ar fi proiect de atestat de clasa a 12- de liceu.

Site-ul de referinta este o aplicatie client-server facuta in WordPress + JqueryUI +PHP +  nginx,  securizat prin SSL via ComodoSSL .

#6
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006

View PostNighty91, on 28 iunie 2017 - 13:28, said:

Strict legat de cele spuse, la o evaluare oarecum rapida, merita 4k dolari? Dureaza 6-7 luni sa ajunga cu munca doar pana in stadiul ala?
De ce pui astfel de intrebari, nu ati stabilit dinainte cat costa si cat dureaza executia?

#7
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 14.11.2006

View PostNighty91, on 27 iunie 2017 - 01:49, said:

Site-ul este acesta: http://eloboost.herokuapp.com/
Urât site...
Iarta-ma, nu m-am putut stapâni.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate