Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 

Aplicatii Tizen OS ( tv Samsung )

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Tv-ul meu gaseste relativ putine aplicatii, mare parte neinteresante. E ceva ce se poate face pentru a putea gasi mai multe sau atat poate acest SO? Au de gand sa-l mai dezvolte cei de la Samsung?

Tv-ul este un ku6072u.

Edited by tiestodj20, 25 June 2017 - 19:51.


#2
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007
Depinde de model. Încearcă un firmware update. Găsești pe site-ul lor. Oricum nu prea sunt aplicații, eu folosesc doar 3: HBOGO, Plex și YouTube. În rest... Nu am ce. Nu prea există suport.

#3
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,399
  • Înscris: 06.11.2014
Nu ai prea multe aplicatii pentru ca Samsung s-a axat mai mult pe partea de browser, unde faci cam ce vrei: filme online, Facebook, etc. In afara de aplicatiile pe care le ai in Store, nu ai ce adauga caci Samsung a blocat optiunea de a adauga aplicatii de pe stick.

#4
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,023
  • Înscris: 08.08.2002
Chiar nu depinde de model! Acelea sunt aplicatiile pentru Tizen n-ai ce sa faci!
Daca vrei smart ai 2 solutii fie returnezi tv-ul  ca banuiesc ca este proaspat achizitionat si te orientezi catre un Sony cu Androd, fie varianta cea mai buna folosesti Tizen-ul doar pe Netflix, Amazon, YT pentru acces la stream-uri 4K si pentru restul ii pui un box cu android unde poti instala cam ce aplicatii vrei din Play. Sa te mai chinui in 2017 sa vezi un film in browserul din tv este trist .

Edited by MD, 26 June 2017 - 00:32.


#5
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,399
  • Înscris: 06.11.2014
Si la smartul de la Sony(ma refer la versiunea mai de Doamne-ajuta cu Android) ce mare lucru il asteapta? In afara de Kodi (filmele online merg oricum fara probleme si din browserul Samsung), ce mare chestie de capul lui? Doar sa te lauzi ca merg jdemii de aplicatii care fac acelasi lucru, doar ca au alta interfata?

Partea de smart a unui tv e pentru distractie (filme, muzica, etc), nu ca sa inlocuiasca un calculator.

#6
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,023
  • Înscris: 08.08.2002
Imposibil sa pui egal intre cateva aplicatii disponibile in Tizen si cele din Play!

Asta nu inseamna ca TV-urile cu Android sunt perfecte sau ca recomand alegerea unui tv plecand de la OS !

Edited by MD, 02 July 2017 - 12:04.


#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pe tizenos la un bluray m9500:
Amazon Prime Video
Youtube
Netflix
HBO Go - nu functioneaza
Mubi
Voyo
Dolce
Plex
etc..
Lista este destul de variata, necesare pentru un tv.
Pentru kodi exista alte dispozitive.
Generatia de dispozitive din 2017 au cam tot ce iti doresti pentru playback.
Sistemul tizen este usor de utilizat.

Edited by adiatric, 23 August 2017 - 19:47.


#8
cristianhanu

cristianhanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 17.08.2007
In mare parte aplicatiile sunt putine, inutile sau cu bani
Eu inca astept si sper sa apara Kodi :(
Eu mi-am pus o alta telecomanda pentru a putea naviga pe internet si sa vad un film online plin de reclame
Imi pare rau ca nu m-am interesat ce reprezinta acest Tizen inainte de a-l cumpara.

#9
manead

manead

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 08.09.2006
Salut,
Exista vreo aplicatie pt play muzica dar care sa aiba optiunea de stingere ecran?

Thx,

#10
rhadoo54

rhadoo54

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 05.03.2018
Salut, nu se poate face nimic sa nu exista nici un browser pt Tizen sa pot vedea filme online de pe siteurile online!? Cele pline de reclame ma refer...pur si simplu este f greu sa rulez un film din cauza lor..sunt zile in care nu reusesc deloc...se termina una...intra alta...multumesc.

#11
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,399
  • Înscris: 06.11.2014
Trebuie sa traiasca din ceva si cei care intretin site-urile cu filme. Asa ca ori iti iei un mouse wireless, ori folosesti aplicatia Smart View din telefon ca sa inchizi reclamele.

Daca nu vrei reclame ai: Netflix/HBO Go/Amazon Prime.. contracost.

#12
rhadoo54

rhadoo54

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 05.03.2018
Stai putin ca nu m am facut eu inteles...de cele mai multe ori nu reusesc sa rulez nici un film...daca as putea sa pun aici pe forum o filmare de 30secunde -1minut sa vedeti ca pur si simplu nu merge...am Netflix...dar sunt f multe seriale/filme bune care nu le are..de Hbo nu mai zic..e slabut si Prime video nu are nimic in RO..nlde ce sa mint.nu pot intelege/traduce asa repede din engleza.Am vazut acum vreo doua zile pe un site de filme online, ceva de genul " fa ti cont pe site si scapa de reclame"... Nu am avut inca timp sa mi fac cont,dar oare oi scapa de reclame cu un cont!?:D

#13
pblx

pblx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 12.09.2018

 rhadoo54, on 30 septembrie 2018 - 10:37, said:

Stai putin ca nu m am facut eu inteles...de cele mai multe ori nu reusesc sa rulez nici un film...daca as putea sa pun aici pe forum o filmare de 30secunde -1minut sa vedeti ca pur si simplu nu merge...am Netflix...dar sunt f multe seriale/filme bune care nu le are..de Hbo nu mai zic..e slabut si Prime video nu are nimic in RO..nlde ce sa mint.nu pot intelege/traduce asa repede din engleza.Am vazut acum vreo doua zile pe un site de filme online, ceva de genul " fa ti cont pe site si scapa de reclame"... Nu am avut inca timp sa mi fac cont,dar oare oi scapa de reclame cu un cont!?:D
Odată cu asta vei scăpa si de banii de pe card😂

#14
rhadoo54

rhadoo54

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 05.03.2018
Sorry dar nu am înteles aluzia:))

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate