Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

S7 vs S7 EDGE

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Parca eMag la resigilate au facut returul gratuit. Deci nu te costa nimic practic. Doar ca ramai cu banii imobilizati minim o luna.

#20
chiri091

chiri091

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 27.03.2015
Ideea e ca am cerut resigilatul sa il ridic direct din showroom-ul lor si tot acolo ar urma sa fac retur la actualul s7 ,deci pratic totul se intampla  in acelasi moment, dau unul si iau altul , asta daca iau o decizie finala pana marti cand ajunge

#21
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,853
  • Înscris: 27.04.2010
Sa nu te trezesti ca are ceva ala, si tu deja l-ai dat pe-al tau ... ca de luat inapoi pe cel pe care il dai primul slabe sanse.
Cand vrei mai multe gauri in cascavalul deja cumparat, iti faci tu singur ... daca iti face altul, risti sa ramai decat cu gaura.
Daca te simti norocos, fa manevra ... ca-ti va parea rau sau nu, dupa aceea, ramane de vazut.
Eu nu prea vad un motiv serios de a da inapoi un S7 edge, decat daca are ceva ... si acel defect poate fi vizibil sau nu, usor gasibil sau nu (depinde de abilitati, poate avea vreun defect ascuns de care tu sa nu dai in veci, daca nu umbli de obicei prin locul cu pricina).

#22
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Postsamebo, on 25 iunie 2017 - 20:39, said:

Parca eMag la resigilate au facut returul gratuit. Deci nu te costa nimic practic. Doar ca ramai cu banii imobilizati minim o luna.

Care minim o luna ? In 2-3 zile ai banii in cont (de 3 ori am trimis inapoi)

#23
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,441
  • Înscris: 26.02.2012
La 2200 lei luai S7 edge sigilat cu garantie fara probleme de pe olx, chiar si mai ieftin. Adica sigilat nu unul resigilat cu mici zgarieturi, doar ca e de la emag...

#24
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Postchiri091, on 25 iunie 2017 - 20:46, said:

Ideea e ca am cerut resigilatul sa il ridic direct din showroom-ul lor si tot acolo ar urma sa fac retur la actualul s7 ,deci pratic totul se intampla  in acelasi moment, dau unul si iau altul , asta daca iau o decizie finala pana marti cand ajunge

Vezi ca daca il ridici din showroom nu il mai poti returna, doar la achizitiile online unde nu ai avut ocazia sa-l testezi in magazinul fizic poti sa-l returnezi. Sau poate se pune ca e facuta comanda online...

View Postalin62, on 25 iunie 2017 - 21:27, said:

La 2200 lei luai S7 edge sigilat cu garantie fara probleme de pe olx, chiar si mai ieftin. Adica sigilat nu unul resigilat cu mici zgarieturi, doar ca e de la emag...

Mici zgarieturi = de multe ori ZERO zgarieturi.

#25
chiri091

chiri091

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 27.03.2015
Stiu ca gaseam pe olx doar ca am facut plata cu un card de credit in 3 rate, deci se excludea varianta olx-ului din pacate. Se pune atata timp cat fac comanda online  ,am mai achizitionat ceva si am facut ridicare din showroom si am putut sa ii fac retur , fara probleme.

#26
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017

View PostTruculMagic, on 25 iunie 2017 - 21:27, said:

Care minim o luna ? In 2-3 zile ai banii in cont (de 3 ori am trimis inapoi)
La mine a durat cam o luna tot procesul, de la formular retur pana la banii in cont returnati. Imi e greu sa cred ca ai reusit sa ai banii in cont in 2-3 zile. O zi minim numai la curier se pierde. O fi fost perioada cu retururi putine si s-a verificat si procesat mai rapid din cauza asta.

Mie mi-au spus ca au facut viramentul si abia peste 2 zile mi-au aparut in cont...

Edited by samebo, 25 June 2017 - 21:54.


#27
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Eu am cumpărat din showroom și am făcut ulterior retur. Am cumpărat și resigilat, nu a avut nicio problema, nu știu unde avea garanția ca nu a fost nevoie sa apelez la ea. Ia-l și fa-ti damblaua dacă edge-ul îl vrei și be happy :) probleme poți avea și cu unul sigilat.

#28
cichity

cichity

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 18.03.2007

View PostTruculMagic, on 25 iunie 2017 - 21:32, said:



Vezi ca daca il ridici din showroom nu il mai poti returna, doar la achizitiile online unde nu ai avut ocazia sa-l testezi in magazinul fizic poti sa-l returnezi.
eu am returnat un telefon luat de la pcgarage,dupa o saptamana,cu comanda online si ridicare personala.

#29
MMMMM

MMMMM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 04.09.2006
Nu este musai sa fie defect cel resigilat.
Poate omul a intrat in criza financiara sau l-a luat de la inceput cu gandul sa-i faca retur dupa ce se joaca nitel cu aparatul.
Sau pur si simplu nu-i mai place.
Dar avand garantie 2 ani, nefiind prea jumulit si daca iti place ... go for it ... repede; posibil sa fie pandit de o multime de ochi pofticiosi

#30
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,012
  • Înscris: 08.08.2002
Vrei S7 Edge ia-l!
S7 la 2200 lei nu prea este la oferta, il gasesti si peste o luna la pretul acela. si poate si mai ieftin.

#31
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,687
  • Înscris: 31.12.2013

View PostMMMMM, on 26 iunie 2017 - 00:31, said:

Nu este musai sa fie defect cel resigilat.
Poate omul a intrat in criza financiara sau l-a luat de la inceput cu gandul sa-i faca retur dupa ce se joaca nitel cu aparatul.
Sau pur si simplu nu-i mai place.
Dar avand garantie 2 ani, nefiind prea jumulit si daca iti place ... go for it ... repede; posibil sa fie pandit de o multime de ochi pofticiosi
Eu am luat resigilat, și merge perfect ! Nu are nicio zgârietură, niciun defect, dar mi-au rătăcit cheița și mi-au trimis-o de abia după o săptămână ! E ca nou ! (ambalaj, accesorii, etc.)

#32
ekoly

ekoly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,857
  • Înscris: 28.10.2010
Salutare!
Vreau sa iau un S7 dar singurul dezavantaj pe care-l vad in fatza lui S7 edge este bateria: Li-Ion 3000 mAh S7 vs.Li-Ion 3600 mAh S7 edge. Imi poate spune cineva daca e evidenta diferenta asta?

#33
ekoly

ekoly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,857
  • Înscris: 28.10.2010
Cum imi dau seama ce procesor are telefonul? (Snapdragon vs. Exynos )

Edited by ekoly, 28 September 2017 - 17:40.


#34
Florin_lou

Florin_lou

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,559
  • Înscris: 26.03.2006
Aida 64 sau phone info.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate