Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Tv Full HD pe care să-l folosesc și ca monitor, sfaturi de achiziționare în bugetul de 1.400-1.600 de lei?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Sadovschi_Armand

Sadovschi_Armand

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 10.12.2015
Vreau să-mi cumpăr un TV mai măricel 80-100 cm, cu rezoluția 1920 x 1080 (îmi ajunge atât), pe care să-l folosesc și la pc pentru gaming. Nu mă pricep și mi-aș dori recomandări. Bănuiesc că pe lângă calitatea imaginii, timpul de răspuns e un criteriu important. În banii aștia, cel mai interesant mi s-a părut: Televizor LED Sony Bravia, 102 cm, 40RD450, Full HD (am văzut că are recenzii foarte bune și e la reducere).
Alte idei? Mulțumesc anticipat!

#2
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008
Nu zic ca Sony ar fi rau, dar mie mi-au placut mereu Samsungurile pe partea de culori, fie CRT, LCD clasic sau LED. Deci eu as recomanda Samsung.

#3
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Cei de la Samsung au asa ceva cu buton dedicat pe telecomanda pe schimb rapid. Am asa ceva modele mai vechi si din multumit de ambele. Ce e acum pe piata nu stiu dar pe baza experientei eu din sa te uiti si in curtea astora.

#4
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,007
  • Înscris: 28.10.2006
Parerea mea: cauta un TV pe la Metro, Selgros, din cele cu 5 ani garantie, cu conectica de care ai nevoie.
Va fi 100% un turcism sau o chinezarie, dar ai sansa sa gasesti un TV/monitor ieftin care sa iti satisfaca cerintele.
Daca esti un gammer inrait, nu cauta TV-uri, cauta monitoare DEDICATE de gaming.
Combinatia castigatoare TV-monitor de gamming la un pret "decent" este o iluzie. Indferent cum se numeste ea.

#5
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017

View Postviceroy56, on 25 iunie 2017 - 21:10, said:

Combinatia castigatoare TV-monitor de gamming la un pret "decent" este o iluzie. Indferent cum se numeste ea.
... se numeste "prostie"... Daca nu ar fi asa ABSOLUT NIMENi n-ar vinde pe piata monitoare de gamming la pret de televizor smart, un link la nimereala https://altex.ro/mon...titanium-silver

Edited by bogdan181180, 26 June 2017 - 09:09.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate