Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Bloc nou in Dristor (momentan la stadiu de groapa)

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
phlak

phlak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 21.04.2006
Salutare! M-am nimerit ieri prin Dristor, zona piata Albina si am observat ca se ridica (inca!) un bloc acolo, cred ca Aleea Ramnicu Valcea se cheama strada. Momentan e o groapa, ceva fundatie si muncitori la treaba. Alaturi mai spre Kaufland sunt alte blocuri semete, la stadiu gri sau rosu (Dristor Park cred ca se cheama). Aveti idee ce fel de apartamente vor aparea aici, cand se finalizeaza, cine e constructorul etc?

#2
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007
nu am idee dar deja zona devine hiper aglomerata, chiar sufocanta. Ti-o spun ca om care am locuit 10 ani fix acolo si care de doi ani am fugit de aglomeratie. Acum este mult mai rau.....

#3
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
esti interesat sa cumperi groapa? nu mai bine stai cuminte pana termina si vezi ce iese? sunt 10000000 de tepe, catuna numai aici pe forum sa te lamuresti

#4
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Ciudat e ca nu era mare afis pus cu DE VANZARE 07xxxxxxxx. Ca asta e obiceiul, cum ingradesti o zona sa pui semnul de vanzare si astepti sa pice fraierii sa plateasca avansuri cu care sa finantezi constructia :D

Sau or fi trecut de faza asta si au gasit deja fraierii si au dat jos panoul, desi slabe sanse :D

#5
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,049
  • Înscris: 10.07.2013
Se pare ca este vorba de dristor residence........http://www.dristor-r...php?sec=locatie

#6
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
100.000 pentru doua camere...
Sa nu mai spun ca si asta respecta moda cu WC in mijlocul casei fara posibilitatea de aerisire. E greu sa gandesti un proiect bine facut cand folosesti cei mai prosti arhitecti si proiectanti, ca trebuie sa fie ieftin sa iasa profitul mare.

#7
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,880
  • Înscris: 31.08.2006

View Postsamebo, on 25 iunie 2017 - 07:42, said:

100.000 pentru doua camere...

   Or avea la usi clante din aur. Dumnezeule, ce de banet, doua camere....!

#8
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,986
  • Înscris: 09.08.2005

View Postsamebo, on 25 iunie 2017 - 07:42, said:

100.000 pentru doua camere...
Sa nu mai spun ca si asta respecta moda cu WC in mijlocul casei fara posibilitatea de aerisire. E greu sa gandesti un proiect bine facut cand folosesti cei mai prosti arhitecti si proiectanti, ca trebuie sa fie ieftin sa iasa profitul mare.
Well... între timp s-a descoperit ventilația mecanică. Nu înlocuiește lumina soarelui dar își face treaba. Cu două condiții, evident - să existe și să fie dimensionată corect.
Prețurile sînt cam mari. Pe de altă parte dacă gîndesc relativ la scorurile din Popești și ce cutii infecte primești de banii ăia parcă aici nu mai e așa exagerat. Ceea ce nu înseamnă că astea sînt idealul - depozitări nu, apartamentul de 2 și unul din cele cu 3 camere folosesc camera de zi pe post de hol de distribuție, majoritatea băilor sînt mici. Dar suprafețele camerelor principale sînt decente, bucătăriile sînt separate iar cele două cu terasă sînt chiar interesante - ca împărțire. Cu cît vor pe cel de 4 camere îți iei teren și faci și casă...

#9
phlak

phlak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 21.04.2006

View Postxmanyacs77, on 25 iunie 2017 - 07:15, said:

Se pare ca este vorba de dristor residence........http://www.dristor-r...php?sec=locatie

Nu cred ca e vorba de dristor residence, pe harta de la linkul ala apare un bloc care e deja construit in zona (si din ce stiu chiar al lor), cred ca e si vandut complet. Eu ma refer la cel fix de peste strada pe diagonala, unde se vede parloaga cea mare pe harta.Posted Image

#10
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postalexpet, on 24 iunie 2017 - 22:33, said:

nu am idee dar deja zona devine hiper aglomerata, chiar sufocanta. Ti-o spun ca om care am locuit 10 ani fix acolo si care de doi ani am fugit de aglomeratie. Acum este mult mai rau.....

Era aglomerata inca de acum 10 ani

#11
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,246
  • Înscris: 24.02.2017
Tot Bucurestiul e aglomerat, da-l incolo. Imi e o super scarba. Iar preturile alea colosal de mari sunt date de apropierea de metrou, atat si nimic altceva. Nu de spatiu verde, nu de liniste, nu de parcare, nu nimic.....

#12
phlak

phlak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 21.04.2006
Alta groapa, aproape de cealalta. De data asta se pare ca se pune de un LIDL!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate