Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Zgarieturi monitor

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
mofoca09

mofoca09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 23.05.2013
Salutare.
Am un monitor samsung de 22 inch  pe care l-am zgariat la transport pe ecran. Din pacate 2 zgarieturi sunt cam adanci ...
Stie cineva vreo solutie sa le fac sa fie mai putin vizibile ? (macar pe cele superficiale )

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
poate doar daca ai polisha suprafata, dar atunci ii distrugi finisajul. nu ai ce-i face, zgarietura presupune indepartare de material, golul nu mai ai cu ce sa-l acoperi, iar din ce stiu, alea sunt monitoare cu ecran glossy, adica si mai nasol de reconditionat.

#3
mofoca09

mofoca09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 23.05.2013
Displex a incercat cineva la monitoare ?

#4
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,576
  • Înscris: 08.03.2017
Incearca sa cureti cu pasta de dinti , daca nu iese insemna ca e adanca si numai prin inlocuire iese ceva ok in sensul sa nu apara ca pete pe display care sunt mult mai deranjante ca sgarietura in sine .
Se ia o carpa moale ce nu lasa scame , se pune pasta de dinti cat un bob de piper si fara sa apesi incepi frecarea cu cercuri mici concentrice .

Edited by ldpe, 24 June 2017 - 22:49.


#5
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017
Poate te ajuta asta, mie mi-a scos niste zgaraieturi la masina https://www.okazii.r...dini-a183558149

Sau asta https://www.dedeman....igrin/p/1024217

Edited by bogdan181180, 25 June 2017 - 06:59.


#6
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017
Deci tu ai zgariat folia polarizanta, trebuie indepartata (dezlipita) si lipita la un service. Dar nu stiu daca se gaseste la bucata...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate