Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Localizare telefon furat

- - - - -
  • Please log in to reply
145 replies to this topic

#91
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

 androholic, on 30 iulie 2017 - 18:07, said:

....
Asta e poza găinarului. Când îl observați aveți grijă la buzunare, sacoșe, etc
Are o figură de om "cinstit", nu vă speriați.
FB_IMG_15014303504160001.jpg
la naiba ! Seamana cu Iohanis !

#92
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,379
  • Înscris: 01.12.2001

 androholic, on 01 august 2017 - 16:30, said:

Nu. S-a speriat cumpărătorul când a văzut mesajul și sirena antitheft de pe telefon și l-a aruncat pe șantier în Italia.
Te-a păcălit. In tot ce a zis. Ca l-a cumpărat, ca l-a aruncat....
Nu il vei recupera. Nu sunt dovezi împotriva presupusului hot.
Va rămâne vesnic nerezolvat.

#93
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

 dorin_2k, on 02 august 2017 - 09:48, said:

Te-a păcălit. In tot ce a zis. Ca l-a cumpărat, ca l-a aruncat....
Nu il vei recupera. Nu sunt dovezi împotriva presupusului hot.
Va rămâne vesnic nerezolvat.
Bine domnule detectiv Sherlock Holmes. Știi dumneata mai bine decât ce e în dosarul penal acolo.

#94
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,393
  • Înscris: 06.02.2008

 androholic, on 30 iulie 2017 - 18:54, said:

A, uitasem, ăsta e profilul lui de facebook
Screenshot_20170730-195122.png
Offtopic dar nu mă pot abtine.. :)) Rahatul ăsta ciorditor si l-a pus pe Messi în medalion? Vai de curu' lui.

Edited by caiuscorneliu, 02 August 2017 - 11:48.


#95
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Ala e Messi? Asa se explica de ce aveam eu un deja vu cu profilul lui Posted Image
E tovaras cu el probabil, nu vezi ca e la mare cu el, ca doar el e international, nu auzi ca se plimba prin Italia, Marea Britanie, etc cu afaceri internationale?

Edited by samebo, 02 August 2017 - 11:49.


#96
Nordstorm

Nordstorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 22.07.2010
Nu inteleg de ce a aruncat telefonul. Nu are sens.

#97
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,393
  • Înscris: 06.02.2008
De frică. Omul fuge de responsabilitate chiar dacă nu are o vină directă. Indirect, moral, oricine cumpăra telefoane de la un astfel de individ, fără cutie, accesorii, factură de achiziție de nou, încurajează furtul și are partea lui de vină. Ca și ăia xare cumpăra oglinzi auto și ștergătoare de la ciorditori. E bine că și cumpărătorul "de bună credință" e plimbat nițel pentru declarații.

#98
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

 caiuscorneliu, on 02 august 2017 - 12:14, said:

De frică. Omul fuge de responsabilitate chiar dacă nu are o vină directă. Indirect, moral, oricine cumpăra telefoane de la un astfel de individ, fără cutie, accesorii, factură de achiziție de nou, încurajează furtul și are partea lui de vină. Ca și ăia xare cumpăra oglinzi auto și ștergătoare de la ciorditori. E bine că și cumpărătorul "de bună credință" e plimbat nițel pentru declarații.
Ai înțeles perfect. Îmi sunt puse zeci de întrebări alor căror logică e simplă, extrem de simplă. Și eu dacă, de exemplu, aș găsi pe stradă un telefon, chiar dacă aș avea buna intenție să intru să în el să citesc nr de telefon al unii contact important de genul mama, nevasta, în intenția de a suna să anunț să își recuperare omule telefonul, ❄ on timpul acela telefonul arata face ca toți dracii și mi-ar apărea pe display Telefon Furat l-aș arunca cât colo ca să scap de complicații. Altoi nu înțeleg.

#99
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,379
  • Înscris: 01.12.2001

 androholic, on 02 august 2017 - 09:54, said:

Bine domnule detectiv Sherlock Holmes. Știi dumneata mai bine decât ce e în dosarul penal acolo.
Decat!
Zici ca deja e dosar penal? Nu cred asta.

#100
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

 dorin_2k, on 02 august 2017 - 12:26, said:

Decat!
Zici ca deja e dosar penal? Nu cred asta.
Găinarul oricum va avea viață grea. Știu ce zic. Va regreta tot ce ai făcut, am grijă să mă asigur de aspectul ăsta. Furia și răzbunarea mea sunt ca un taifun, nu va avea cum să se ascunde ca asta. Și în gaură de șarpe dacă s-ar ascunde taifunul furiei mele îl va izbi. Eu nu mănânc castane.

Îmi cer scuze scuze pentru toate greșelile de ortografie tastate fără să vreau eu de către tastatura SwiftKey.

#101
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,393
  • Înscris: 06.02.2008
Dosar de cercetare penală sigur s-a deschis din moment ce se dau declarații de martori, plângerea e înregistrată. Că se va clasa sau nu, nu putem ști. Bine ar fi însă ca prietenul lui Lionel Messi să intre puțin după gratii, mai ales că are antecedente. Poate i se trage de la telefonul tău.

#102
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Mi mult pentru răspuns @caiuscornelius
Evident că are deschis dosar penal din aprilie de când după ce am sunat la 112 am fost și la postul de poliție local unde am depus reclamația, am depus cutia telefonului cu seriile IMEI, factura, inclusiv le-am zis și cine mi l-a furat. Toate dovezile sunt acolo la dosar.

#103
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,379
  • Înscris: 01.12.2001
Din aprilie le_ai zis cine e hotul si nici in august nu a fost sa dea el o declaratie?

#104
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Nu aveam dovezi concrete. Ce era greu de priceput măi omule? Acum am dovada concretă, e la dosar, și anume declarația cumpărătorului telefonului furat pe care l-a cumpărat direct de la hoț. Înțelegi acum?

#105
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Încă o veste bună. Alt user SP căruia i-a fost furată bicicleta a găsit-o pentru că a avut ambiția, ca și mine, să nu se lase păgubaș. Bicicleta avea antifurt, zona era supravegheată video și populată. Eu nu am avut norocul cu supravegherea video pentru că patronul magazinului unde mi-a fost furat telefonul s-a dat cotit când a venit poliția să ceară înregistrările video a zis că nu funcționa camera în acel moment, deși cu o săptămână în urmă a funcționat camera video când un bețivan i-a fărâmat nu știu ce obiecte pe terasa magazinului. Pe mine m-a ajutat foarte mult aplicația antitheft dar și cercetările mele personale.
Citiți thread-ul cu bicicleta furată, nu e stufos, e tot o întâmplare plină de amănunte importante din care avem cu toții de învățat, cum să ne ferim de găinarii care s-au născut cu superglue în porii palmelor.
https://forum.softpe....#entry21463751

#106
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Vizionati cata atentie isi acorda gainarul, cat de mandru si important se simte el in lumea lui. E blondul ala care filmeaza/se filmeaza cu telefonul in mana. Celalalt copil care e la volan n-are nicio legatura cu gainaria gainarului de langa el. Videoclipul asta ar trebui pus in manualul dedicat  profilului psihologic al gainarului tipic, plin de sine dar atat de retard incat nu stie sa isi acopere urmele. Vorba lui Banciu:
''- Ba, daca tot esti hot fii hot competitiv, e plina lumea de hoti prosti.''
https://www.facebook...501381576667347

#107
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
De astăzi, din câte am citit, e disponibil MIUI 9 și pentru mi4c. Aș fi instalat și testat cu plăcere și curiozitate dar nu mai am cum. Deh, așa se întâmplă într-o țară populată de găinari care îți saltă telefonul în prima secundă de neatenție
Mânca-i-ar cancerul mâna aia cu cate mi l-a furat.

#108
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Dacă tot nu primesc niciun răspuns din partea autorităților am început să contactez pe rând posturile tv de știri și emisiunile dedicate tehnologiei. Încă mai am de trimis mesajul meu câtorva personalități media. Sper că cineva va fi interesat de subiect. Vreau să văd poza găinarului pe toate posturile tv și în toate ziarele.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate