Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Localizare telefon furat

- - - - -
  • Please log in to reply
145 replies to this topic

#55
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,260
  • Înscris: 06.07.2007
si de ce nu raspunzi daca te suna?

#56
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
E posibil ca sa incerce cumva o autentificare prin telefon acea aplicatie care trimite SMS-urile.
Adica detinatorul sa incerce sa "sparga" telefonul si sa inlature aplicatia aia.

Presupun. Nu stiu exact principiul aplicatiei, nu o folosesc, nu m-a interesat niciodata sa stiu cum functioneaza in detaliu.

#57
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View Postsamebo, on 25 iunie 2017 - 12:08, said:

E posibil ca sa incerce cumva o autentificare prin telefon acea aplicatie care trimite SMS-urile.
Adica detinatorul sa incerce sa "sparga" telefonul si sa inlature aplicatia aia.

Presupun. Nu stiu exact principiul aplicatiei, nu o folosesc, nu m-a interesat niciodata sa stiu cum functioneaza in detaliu.
Am parola pe aplicație și nu o poate înlătura, aplicația e instalată în systemul android sub altă denumire și e administrator dispozitiv. Chiar dacă încearcă să o dezinstaleze îi cere parola.

De altfel nu poate apăsa nici pe butonul Dezinstalare pentru că nu e activat acel buton.
Attached File  IMG_20170625_131442_289.jpg   46.27K   183 downloads

#58
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Cumva un mod de dezinstalare exista. Cum am spus mai sus, nu cunosc specificul aplicatiei, dar probabil nestiind parola incearca o optiune de autentificare prin cod telefonic, si deaceea suna telefonul, ca sa iti redea codul de autentificare.
Probabil se gandea ca reuseste sa ghiceasca acel cod transmis prin telefon, sau pur si simplu incerca sa vada ce se intampla daca face asta :D

#59
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,505
  • Înscris: 20.10.2006
Repede la politie/procuratura cu informatiile astea, nu pe forum.

#60
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View Postxcit, on 25 iunie 2017 - 08:47, said:


Vaai, sa ne scuzati domnu', dar pe alt topic parca erai facator de legi, interventii, lobby ca sa se aplicea legea......
Da , pot face ce-am zis , eu vorbesc sa ma aflu in treaba .
In cazul de fata , nu inteleg insa ce problema ai .
Eu am aratat ca " o aplicatie " doar iti satisface mindria de detectiv , dar nu aduce telefonul inapoi . O asigurare insa , te scapa de stres .
E o chestie de optiune .
Alta intrebare ?

#61
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,890
  • Înscris: 29.06.2006

View Post86-APP, on 25 iunie 2017 - 13:36, said:

eu vorbesc sa ma aflu in treaba .

Alta intrebare ?
pai concluzia asta am tras-o si eu, multumesc, nu mai am intrebari...poate alti colegi

#62
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postsonnydellmarco, on 24 iunie 2017 - 21:41, said:

prost si hotul ca nu a resetat telefonul, macar te scapa de stresul de acum.

Cred ca trebuia sa stearga si sa schimbe romul, o resetare la valorile de fabrica nu cred ca sterge aplicatia care ruleaza integrata in system.Hotii inca nu s-au pus la punct cu noua tehnologie

Edited by Platon, 25 June 2017 - 16:27.


#63
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017

View Post86-APP, on 25 iunie 2017 - 13:36, said:

Eu am aratat ca " o aplicatie " doar iti satisface mindria de detectiv , dar nu aduce telefonul inapoi . O asigurare insa , te scapa de stres .
O asigurare insa te scapa si de bani destui de multi in timp, suficienti cat sa mai cumperi in device singur daca nu ai fi platit asigurarea.
In plus, sunt si cam smenari astia cu asigurarea, desi in teorie acopera ceva, in practica se dau loviti si iti baga tot felul de motive sa nu iti acopere.
Mi-am luat si eu teapa cu asigurarea, pana m-am prins ca pierd banii degeaba. Asigurarea are sens la sume mari, de mii si zeci de mii de euro in sus.

#64
celenis

celenis

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 08.04.2017
sal. ne-ai lasat in ceata. L-ai prins !!

#65
celenis

celenis

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 08.04.2017
te rog sa raspunzi si eu sunt in aceeasi situatie..

#66
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Nu am rezolvat nimic, poliția anchetează. Când voi avea rezultate voi posta.

#67
celenis

celenis

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 08.04.2017
aveai atat de multe semnale, cum este posibil sa nu il afli ? mai ales ca il banuiai pe colegul tau ? El este ? L-ai iertat ?

#68
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View PostPlaton, on 25 iunie 2017 - 16:26, said:



Cred ca trebuia sa stearga si sa schimbe romul, o resetare la valorile de fabrica nu cred ca sterge aplicatia care ruleaza integrata in system.Hotii inca nu s-au pus la punct cu noua tehnologie
Xiaomi nu te lasa sa le resoftezi daca nu ai parola contului de google

#69
celenis

celenis

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 08.04.2017
cum ai aflat unde este, daca au schimbat softul ? mai devreme, ai spus ca stii unde este...ai spus ca ai un program care iti spune si locatia. imi poti spune mai mult ?

#70
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Ai citit thread-ul? Am scris toate detaliile despre aplicație, despre cum am pozat noul posesor al telefonului meu. Chiar nu are rost să mai repet tot ce s-a scris.

#71
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Vești proaspete. M-a sunat ieri cumpărătorul telefonului meu care a fost furat, s-a speriat de mesajul de blocare și alarmele pe care i le-am dat, e din Lunca Frumoasă, de la câțiva kilometri depărtare de satul meu. Mi-a zis că a venit din Italia, mi-a zis numele hoțului de la care a cumpărat telefonul și mi-a zis că ești disponibil oricând să vină să dea declarație la poliție cu toate amănuntele pentru că el nu vrea să intre în necaz pentru 150 de lei cât a dat pe telefon. Mi-a dat numele hoțului, e exact tipul pe care îl bănuiam și nu recunoscuse nimic. Am luat legătura și cu polițistul de speță care are dosarul penal în lucru, i-am spus tot, inclusiv faptul că am înregistrarea convorbirii cu cumpărătorul telefonului care mi-a dat nume, fapte, tot. Vă mai aduc vești după ce aduce găinarul la poliție să răspundă pentru fapta lui penală.

PS Am salvat convorbirea telefonică disputată cu cumpărătorul în 3 locuri (telefon, laptop + cloud).

#72
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Felicitari pentru pentru faptul ca nu te dai batut. SI rusine politiei. Practic ai rezolvat/vei rezolva cazul pe puterile tale. Politia nu te-a ajutat cu nimic.

Edited by MembruAnonim, 30 July 2017 - 16:26.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate