Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Localizare telefon furat

- - - - -
  • Please log in to reply
145 replies to this topic

#19
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View Postbossake, on 24 iunie 2017 - 21:47, said:

treaba e ca telefonul fiind in italia sansele scad vertiginos sa fie recuperat. macar este roman cel care a activat telefonul?
evident, tu mergi si da-le informatiile astea, mai departe nu tine de tine.
E din Romania tipul.

#20
R-Alex

R-Alex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 16.05.2017
Se poate rezolva si international,dar pentru asta trebuie sa isi dea interesul politia romana.In Italia cartelele se iau doar cu buletinul

#21
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
O mica intrebare: Cum a reusit sa ti-l ciordeasca? Banuiesc ca nu esti o persoana neglijenta in viata de zi cu zi.

Edited by YourFan, 24 June 2017 - 21:57.


#22
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,261
  • Înscris: 01.12.2001
Nicio sansa sa recuperezi telefonul. Deja e dezmembrat si dat pe piese.
Pana acum ai avut zero raspuns de la politie. La fel va rămâne si de acum.
Nu faci nimic doar cu un nr de tel. Daca e pre pay, sanse chiar negative.


#23
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postdorin_2k, on 24 iunie 2017 - 21:58, said:

Nicio sansa sa recuperezi telefonul. Deja e dezmembrat si dat pe piese.
Pana acum ai avut zero raspuns de la politie. La fel va rămâne si de acum.
Nu faci nimic doar cu un nr de tel. Daca e pre pay, sanse chiar negative.
Nu e prepay, trebuie deschisa ancheta, chemat in instanta si judecat, poate fi doar un simplu cumparator, nu neaparat hotul.
Odata ce te-ai inregistrat in reteaua de telefonie, trimiti automat in retea si codul IMEI al telefonului, iar cei de la DIGI ar trebui sa puna la dispozitia institutiilor abilitate toate aceste date, astfel ca ii vor confirma inca o data ca acel telefon a fost folosit impreuna cu cartela abonatului respectiv.

Edited by gumball3000, 24 June 2017 - 22:08.


#24
crocodildundee2007

crocodildundee2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 26.11.2007
ce aplicatie antitheft ai avut instalata pe telefon?, unele pot face localizare exacta a terminalului

#25
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
exacta= cu o precizie oriunde intre 5 si 2000 m
nu aplicatia face localizarea, ci antena GPS si/sau antenele de telefonie mobila din zona si/sau retelele wi-fi din zona

Edited by gumball3000, 24 June 2017 - 22:26.


#26
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View Postcrocodildundee2007, on 24 iunie 2017 - 22:21, said:

ce aplicatie antitheft ai avut instalata pe telefon?, unele pot face localizare exacta a terminalului
Cerberus

@gumball3000
Am dat cautare fb la un nr din call log si am gasit un profil facebook. Cine crezi ca e la Prieteni la acel numar? Chiar indivizii pe care ii banuiesc ca mi-au furat telefonul. Usor latul se strange. Multumesc mult pentru sfaturile de aici si din privat.

#27
sailor62

sailor62

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 28.07.2008

View Postandroholic, on 24 iunie 2017 - 22:28, said:

Cerberus

Pe pagina aplicatiei se plang utilizatorii ca e inutilizabila pt ca la un reset normal dupa ce e furat aplicatia dispare ...

#28
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View Postsailor62, on 24 iunie 2017 - 22:32, said:

Pe pagina aplicatiei se plang utilizatorii ca e inutilizabila pt ca la un reset normal dupa ce e furat aplicatia dispare ...
nu dispare la reset daca ai root pe telefon si ai antitheft-ul instalat ca apllicatie de system sub alta denumire. ;)

#29
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017
Puteai sa ne scapi de aiurelile astea cu localizare , ca nu folosesc la nimic sau rar . Credeai ca o " aplicatie " te scapa de necaz ? Credeai ! dar mai lasati aplicatiile ca nu dau de mincare .
Daca telefonul ala e toata averea ta ( fosta ) si ai investit tot ce aveai , il puteai asigura .
...dar banuiesc ca nu ti-au ramas si bani de asigurare .

#30
AwkwardMe

AwkwardMe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,866
  • Înscris: 19.07.2013
Daca-i in Italia nu il mai recuperezi, o sa stea prin vr-un sertar aruncat. Aplicatiile astea eu cred ca sunt bune doar pentru amuzament. . .am mai vazut postari pe bloguri cu specimene care au folosit telefoane furate.
Raman totusi abonat la subiect, poate ma insel. Sa ne tii la curent te rog.

View Postgumball3000, on 24 iunie 2017 - 22:12, said:

@iliketoforkmyself
Comentariul tau e demn de smecherasii care dau cu piciorul in tine si dupa ce esti cazut la pamant. Aproape ca imi aminteste de stirea aia in care vreo doi lucratori de la un service au prins un hot de-i furase geanta unei doamne, iar pensionarii strigau de la loja ca sa-i dea drumul, ca, citez: "doar nu o sa-l bagati la puscarie pentru o amarata de geanta".
Daca nu poti contribui la subiect, macar abtine-te de la jigniri si flame.
Uite cui te adresezi:
"Am invatat "Alcatuirea corpului uman" (7 pagini) in 7 zile; daca e sa ma intrebi acum despre ce e vorba, iti pot spune orice, dar o sa fie la fel si peste 1-2 saptamani ?"

Mda. . .7 pagini in 7 zile

#31
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View Post86-APP, on 24 iunie 2017 - 22:42, said:

Puteai sa ne scapi de aiurelile astea cu localizare , ca nu folosesc la nimic sau rar . Credeai ca o " aplicatie " te scapa de necaz ? Credeai ! dar mai lasati aplicatiile ca nu dau de mincare .
Daca telefonul ala e toata averea ta ( fosta ) si ai investit tot ce aveai , il puteai asigura .
...dar banuiesc ca nu ti-au ramas si bani de asigurare .
Sunt curios cate telefoane ti-ai asigurat tu. Hai sa nu o dam in balarii, cred ca nimeni nu isi face asigurare la telefon. Uite ca aplicatia m-a ajutat, cel putin am gasit virtual telefonul, am toate datele problemei. Restul depinde de politie acum sa isi faca datoria. Telefonul nu a costat o avere dar l-am cumparat cinstit si am tot dreptul sa incerc sa il recuperez si sa dau in vileag hotul/ii.

#32
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,141
  • Înscris: 15.05.2008
putea sa fie si in romania si tot nimic nu se intampla
puteai merge chiar cu politia la usa,poarta lui si tot nu aveai ce sa-i faci
politia nu poate intra sa-ti recupereze bunul ca nu e socotita proba localizarea lui,acea aplicatie
dupa, cum e pe la noi,legea de partea hotului,cum poti demonstra ca nu ai vandut telu acelui individ daca hotu baga placa asta
sa nu fiu inteles gresit,printre cele mai urate,dezgustatoare lucruri sa pui mana pe ce nu este al tau

#33
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View Postandroholic, on 24 iunie 2017 - 22:47, said:

Sunt curios cate telefoane ti-ai asigurat tu. ..
Zero ! N-am asigurat , ca nu voi face un capat de tara daca il pierd sau " dispare . Nu voi implica politia sau fbi-ul .
Daca vrei ceva " sigur " , asigurare se cheama , nu aplicatie . Ce te incalzeste ca l-ai localizat ? Poate fi un cumparator de buna credinta , nici nu este in tara , si mai mult , il poate pastra intr-o punga , spart cu ciocanul , pt politie . Rezolvi asa ceva ?
PS . ..si inca n-am dat un leu pe un telefon de la inventarea ei in ro . le primesc . Cind voi da eu bani , sigur va fi asigurat , deoarece pretul unuia ok nu este real fata de durata de viata , fiabilitate si atractie la hoti .

#34
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Intra pe facebook si posteaza-i poza nemernicului ( indiferent ca el a furat sau a cumparat un lucru furat ) sau pe youtube , cineva sigur il cunoaste si vestile circula rapid , poate-si ia si-o bata in freza ...

#35
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004

View Postandroholic, on 24 iunie 2017 - 21:51, said:

E din Romania tipul.

De ce nu pui poza sa o vedem toti. Poate, cine stie, ai noroc si il recunoaste cineva. Nu are nici un sens sa protejezi fata celui care iti butona telefonul, ca de buna seama nu avea ce sa caute la el.

#36
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Faptul ca ai anuntat hotul ca stii cine e si ca ar fi bine sa scape de telefon ti-a scazut sansele spre 0 de a mai vedea telefonul ala.
Trebuia sa te duci direct la politie cu datele.
Cu hotii nu rezolvi niciodata de bunavoie. Si nici cu victimele hotilor care au cumparat telefonul de la ei sau de la intermediarii folositi de ei (amaneturi, serviceuri, etc), orice om normal care ar primi acel mesaj in secunda 2 ar inchide telefonul si l-ar valorifica (chiar pentru piese) sa isi recupereze macar putin din paguba. Dar din moment ce spui ca pe facebook e prieten cu cunoscuti si potentiali suspecti, e clara treaba ca nu e un nevinovat, si e foarte posibil sa fi comis chiar el fapta.
E din Romania omul, la Vodafone iar in SIM2 are cartela de Italia. Cel mai probabil unul din romanii infractori internationali. Un sezon in tara, alt sezon se da la fund si faptuieste in alta tara. Si tot asa, dulcea viata de roman Posted Image

Edited by samebo, 24 June 2017 - 23:10.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate