Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Sunt pantalonii scurti indecenti?

- - - - -
  • Please log in to reply
117 replies to this topic

#37
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Un englez genial a venit in pantaloni scurți la muncă. Nu a fost primit.A plecat acasă si s-a întors in rochie.

In asemenea lume bolnava trăim.

Edited by mihai!, 24 June 2017 - 22:43.


#38
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
@Mihnea,

Nu,dar nici la pantaloni scurți nu cred.

Edited by ASCENDED, 24 June 2017 - 22:43.


#39
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,389
  • Înscris: 14.10.2008

 tfmercedez, on 24 iunie 2017 - 21:12, said:

Am vazut ieri la spital o satra de romulani, dar "sefu la ei" avea costum, acuma ca era ici colo sifonat si jegos, nu mai conteaza, omu' era la costum.
Unii romulani au fitza asta a costumului, cred ca ii romanizeaza mai mult. E in Slatina unul care cauta in gunoaie cu bicicleta si e mereu cu palarie, camasa si pantaloni lungi de stofa. Posted Image

#40
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,192
  • Înscris: 06.07.2007
Apropo de asta, de ce nu e ok sa manaci la o nunta de exemplu, ciorba, fara lingura, prin sorbire? Oricum nu se aude nimic ca merge muzica.
Sau de ce nu e ok sa mergi pe strada in chiloti? Doar la plaja daca stai in chiloti nu se uita nimeni ciudat la tine. Pe strada in oras de ce ar fi altfel?

#41
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,389
  • Înscris: 14.10.2008

 tiestodj20, on 24 iunie 2017 - 21:30, said:

Din cauza cretinismului, e simplu.
Sau comunismului, indiferent ce forme mai imbraca el. Orice restrictie eu o denumesc comunism.

 mihai!, on 24 iunie 2017 - 22:41, said:

Un englez genial a venit in pantaloni scurți la muncă. Nu a fost primit.A plecat acasă si s-a întors in rochie.

In asemenea lume bolnava trăim.
Apropo de rochie si de vestimentatia feminina, tocmai ele care sunt mai friguroase decat barbatii au voie si se imbraca cu cat mai multa piele expusa. Barbatii care sunt mai rai de caldura si transpira mai rau nu au voie, plus ceea ce zicea prima replica dupa initiator, ca biologic testiculele au nevoie de racoare (caldura in zona chiar afecteaza calitatea spermei, pentru cine vrea copii) si eu adaug ca ovarele feminine au nevoie de caldura, cel putin asta lasa sa se inteleaga femeile din jurul meu, ca frigul provoaca si dureri de ovare.

Si pot fi situatii aiurea de genul barbatii la camasa cu maneca lunga si pantalon lung doresc AC-ul mai tare, femeile care au multa piele expusa+sunt mai rele de frig il dau mai incet sau chiar il opresc. Paradoxal.

De fapt e dorinta barbatilor de a lasa femeile cat mai dezgolite, cat mai sexy, la ele ai ce vedea, la barbati mai ales daca sunt parosi ti se face scarba. Eu nu sunt paros prin urmare eram si mai revoltat ca nu mi se dadea voie cu pantaloni scurti la scoala sau facultate, in facultate totusi am avut voie cu 3 sferturi.

 ASCENDED, on 24 iunie 2017 - 22:43, said:

@Mihnea,

Nu,dar nici la pantaloni scurți nu cred.
La orice muncitor de fabrica ma uit, de exemplu Pirelli, au o uniforma de lucru care este cu pantalon lung. Chiar si unii muncitori in constructii au acel pantalon lung cu X-ul de bretele pe spate. Gasesc foarte nasol pantalonul lung dar in conditiile in care lucreaza ei, chiar si +60 C, e oribil oricum ai fi imbracat. Aia cica e un fel de pedeapsa, nu inveti carte, ajungi muncitor in aer liber sa suporti canicula si gerul sau in furnale la 60 de grade, eh, daca inveti carte e o tzara mai bine, doar pantalon lung in caldura din spatiile inchise.

Intre mai si septembrie-octombrie eu uit cum arata blugii si orice pantalon lung. Atentie ca sunt si restaurante care nu lasa clientii in pantaloni scurti. E de inteles sa nu-i lase in slapi sau costum de baie, nici eu nu as fi de acord, la masa lumea sa fie dusuita si fresh imbracata, nu cu apa din mare pe ei, dar sa ai pantaloni lungi e aberatie mai ales ca sub masa nici nu se vad.

 dan1980_25, on 24 iunie 2017 - 22:47, said:

Apropo de asta, de ce nu e ok sa manaci la o nunta de exemplu, ciorba, fara lingura, prin sorbire? Oricum nu se aude nimic ca merge muzica.
Sau de ce nu e ok sa mergi pe strada in chiloti? Doar la plaja daca stai in chiloti nu se uita nimeni ciudat la tine. Pe strada in oras de ce ar fi altfel?
Pentru ca pur si simplu nu merge. Plaja e plaja, e altceva, plus ca eu stau doar in apa marii, nu suport sa stau la soare si-mi place apa, sunt ca o broasca. Deci costumul de baie imi e foarte util.

Femeile eu le vad mult mai sexy in haine de strada sau de casa decat in costumele de baie. Sutienele normale nu cele de costum de baie pun frumusetile in evidenta mult mai bine. Plus hainele care vin peste el. Posted Image

Nuntile. Eu nu zic sa se vina in pantaloni scurti la nunta, pana si femeile au rochii lungi de multe ori. Dar sa se programeze nuntile doar toamna si primavara. Posted Image In 2015 in 26 septembrie am fost la o nunta la cort si fix in seara aia a venit frigul toamnei. Posted Image

Edited by Neaceasca85, 24 June 2017 - 23:02.


#42
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,528
  • Înscris: 08.03.2017
Datorita caniculei de azi la Cluj deja s-a intrat in alta era , era ecologica , fara haine  http://www.stiridecl...buna-ziua-video

#43
zyraxes27

zyraxes27

    connaisseur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,112
  • Înscris: 31.01.2010
acum 30 de ani o asemenea imagine ar fi oripilat mai putin decat astazi
[ https://i.imgur.com/Jbkcy0f.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

e intersant ca in trecut erau mai putine prejudecati legate de pantalonii scurti
[ https://i.imgur.com/iviUkSm.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://i.imgur.com/BlHQ12z.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Pantalonii scurti ai barbatilor se lungesc an de an.

#44
-Ciprian

-Ciprian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 08.09.2009

 zyraxes27, on 24 iunie 2017 - 18:50, said:

De ce nu li se permite barbatilor sa vina la serviciu in pantaloni scurti, in conditiile in care femeile au voie sa vina in fusta? Cu ce sunt mai indecenti pantalonii scurti pana la genunchi fata de o fusta care trece de jumatea coapsei?
Double standards. Cum era papa primul intre egali, asa-s si femeile cand vine vorba e egalitate.

#45
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,389
  • Înscris: 14.10.2008
Si totusi desi au veri foarte fierbinti si la ei eu as putea sta tot anul in pantaloni scurti (in Dubai sigur chiar si noaptea, in Riyadh iarna e mai rece), arabii cam au mania de a acoperi cat mai mult din piele, in special la femei, burqa, val and shit. La ei femeile au viata grea. Si e grea si viata barbatilor ca nu au ce vedea.

M-am uitat in Antalya din autocar spre hotel, final de iulie, nu prea am vazut barbati in pantaloni scurti pe strada, desi turcii sunt cei mai de treaba musulmani, la fel de liberi ca ortodocsii nostri.

#46
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
trebuie sa protesteze toti de la firma. asta la orice problema, altfel esti tratat ca un robot.

#47
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,389
  • Înscris: 14.10.2008
Hehehe, apropo de MB, a carui emisiune o urmaresc din 2007, odata avea costum deasupra si pantaloni scurti sub masa. Alta data, in vara 2012, nu mergea AC-ul si a venit la maiou ca "daca avem Sahara, sa fim ca in Sahara imbracati".

#48
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,988
  • Înscris: 15.06.2007

 Neaceasca85, on 24 iunie 2017 - 22:44, said:

Unii romulani au fitza asta a costumului, cred ca ii romanizeaza mai mult. E in Slatina unul care cauta in gunoaie cu bicicleta si e mereu cu palarie, camasa si pantaloni lungi de stofa. Posted Image
Pai cum sa se inbrace cand racoleaza clienti sa vina appi cu satra sa le monteze burlane pe casa? La inceput vine si el ca un om normal. Desi este o imensa discrepanta de imagine- om la costum,  dar ti,gan , care tot ti,gan ramane, ca tot scuipa si pute permanent. Dar asa un pic pentru aparente, are si el costum.
Cel mai super misto e cand ti,ganii poarta "semicostum" si-s incaltati cu ciocate din piele lacuita, pe care le calca in spate si-i poarta ca pe slapi, asta la sacou cu palarie.Pantalonu ala cu "icsu" pe spate se cheama salopeta, si icsurile sunt bretele.

Edited by tfmercedez, 25 June 2017 - 08:12.


#49
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Poti sa fii prost gramada si in pantaloni scurti, luand pe tine fibre sintetice care iti coc outele. Sau, dimpotriva, inteligent, cu niste pantaloni lungi de in.
Mai intrebati si femeile, in caz ca mai are vreo relevanta pentru voi. :)))
Asa, la prima vedere, ar fi preferabili niste pantaloni scurti unora lungi cu turul lasat. Decat fara cur, mai bine cu par cu picioare. :))

#50
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,700
  • Înscris: 04.06.2007

 Neaceasca85, on 25 iunie 2017 - 00:12, said:

M-am uitat in Antalya din autocar spre hotel, final de iulie, nu prea am vazut barbati in pantaloni scurti pe strada, desi turcii sunt cei mai de treaba musulmani, la fel de liberi ca ortodocsii nostri.
Deocamdata sunt cei mai liberi. Dupa cum merg lucrurile in ultima vreme, nu mai dureaza mult si nu o sa mai fie asa liberi.

#51
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 zyraxes27, on 24 iunie 2017 - 18:50, said:

De ce nu li se permite barbatilor sa vina la serviciu in pantaloni scurti, in conditiile in care femeile au voie sa vina in fusta?

Din cauza capitalismului bolnav si a societatii dezaxate in care traim, altfel, un barbat care nu interactioneaza direct cu clientii la job, ar trebui sa poata veni in pantaloni scurti si sandale.

#52
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,389
  • Înscris: 14.10.2008
Am incercat tercotul, e la fel de cald ca in blugi, de fapt toamna si primavara, chiar si iarna cand e mai caldut gasesc bun tercotul. Pantalonii scurti din tercot imi plac cel mai mult CA COnfort.

Inul da o senzatie aiurea, se muleaza pe scula, unii sunt alergici la el, pe cumnata-mea o mananca, dar si ea vine la birou la noi cum vrea, daca ia blugi vara isi ia din aia cu rupturi intentionate, doar fratele care e non stop cu clientii ia camasa cu maneca scurta si pantalon lung de tercot, el oricum fiind friguros.

In instanta e alt loc unde nu ti se permit pantaloni scurti sau chiar nici adidasi in loc de pantofi. Se permite maneca scurta in sala daca nu esti avocat sa ai roba aceea. Dar daca doar te duci sa depui acte la registratura sau doar sa studiezi dosare la arhiva, poti sa vii cum vrei, ce m-a distrat in 2016 una de la arhiva care nu stia ca nu sunt avocat si desi eram la pantaloni scurti imi zicea "Domnule avocat, ce dosar aveti?". Posted Image

Ba chiar am auzit de un mare avocat slatinean care venea la un birou notarial in pantaloni scurti, el mergand pe jos pentru a face sport cand avea treaba in oras la institutii.

Am mai intrat la ORC fara probleme in pantaloni scurti chiar prin birouri, acum daca nu esti angajat ORC nu mai ai voie deloc in birouri.

La Tribunalul Gorj am vazut in 2013 o stire cum ca incepusera jandarmii de la intrare sa se ia de barbatii in pantaloni scurti si de femeile la maiouri. La Olt macar e AC chiar si pe hol, unul smecher care sufla din stalpii decorativi.

#53
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
eu astept sa dispara costumul si pantofii! si in general ceva impus, mai ales la imbracaminte.

nea85, nu incerca sa gasesti scuze pt bazaconiile "rupte". rupt, sters, cacaniu, sclipici aiurea etc sunt manelisme. la fel ca tatuajele.

Edited by 41ex, 25 June 2017 - 23:02.


#54
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,389
  • Înscris: 14.10.2008
Nu incerc sa gasesc scuze si nu port, mi s-au parut aiurea, dar nah, pe o fata/femeie pot fi sexy acele rupturi undeva mai sus pe picior.Posted Image

Desi pe mine mereu m-au fascinat "rupturile" sau deschizaturile de tip "ochisor" din dreptul sanilor. Posted Image

Revenind cumva la tema topicului, am urat din suflet uniformele, am avut doar in clasa I pentru ca era toamna 1992, inca neocomunista la noi, pe urma ma bucur ca nu am avut uniforme atat pentru confortul meu cat si pentru faptul ca din clasa a 8-a in sus am avut ce vedea la fete. Posted Image E chiar pacat sa nu vezi, macar in liceu si facultate, ca dupa aia poate nu mai vezi decat la TV/pe net, depinde de noroc. Posted Image

Am citit o postare acum cativa ani pe Softpedia cum ca in legatura cu anumite locuri de munca, un tip ura cel mai mult pantofii si obligatia de a fi mereu proaspat ras. Si mie mi se umfla picioarele in pantofi, cand trebuie sa port, doar la nunti.

Eu ma tund mereu foarte scurt (numar 1) si nu suport barbatii pletosi si/sau barbosi, dar nu as suporta sa ma barbieresc zilnic, ma irit si e mult mai placut barbieritul cand am o barba moale crescuta de 7-8 zile, cand chiar simt nevoia sa ma barbieresc.

Mi-a fost teama si am scapat de armata obligatorie (votand cu drag la 18 ani Constitutia din 2003) unde era vorba si de uniforma si de tortura en gros. Ce de orori mi se povesteau "carai ranita si transpirai vara de cadea sarea de pe tine". Sau dadeau cu vata pe mufa ta sa vada daca te-ai barbierit. Posted Image

Edited by Neaceasca85, 26 June 2017 - 02:17.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate