Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

Telefon pana in 3000 lei

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1
ct10dre

ct10dre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 03.05.2006
De ceva timp caut un telefon aa imi inlocuiasca  s6 si note 4 .

Vreau o baterie buna , camera foarte buna , ecram de minim 5.5 , max 5.7 preferabil amoled .

Din ce m-am uitat : s8 si s8 plus nu ,ambele arata ca nuste telecomenzi si nu imi place ecranul curbat

Lg g6 : are ecran lcd iar camera nu exceleaza , lentilele camerei se zgarie usor

Htc u11 :  are bezeluri cam mari ,  si e destul de firav

One plus 5 :  camera mediocra fara  stabilizare optica

Google pixel : iarasi bezeluri cam mari , procesor mai slab fata de actualele flagshipuri din 2017

Voi ce ati alege ?

#2
reflavius

reflavius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,181
  • Înscris: 26.01.2007
Fara ezitare Xiaomi Note 2 de 128Gb e la pcgarage, sau Xiaomi Mi6, ca de Mi5 nu ma pot plictisi :))

#3
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,873
  • Înscris: 01.01.2010

View Postct10dre, on 24 iunie 2017 - 09:44, said:

Rame mari au si telefoanele Sony. Dar arata intr-un mare fel.

Iar S8, da, este total impractic, dar designul este...cu adevarat futuristic si inovator. Un telefon unic. Eu spuneam pana mai ieri ca sunt naspa si alea. Mi-am luat unul Posted Image

Edited by YOUR_GOD, 24 June 2017 - 09:58.


#4
ct10dre

ct10dre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 03.05.2006
Nu vad nimic futuristic in marginile rotunjite . Doar futuristic e pretul cand ii schimbi ecranul :) .dar na , fiecare cu gusturile lui , sa il stapanesti sanatos :) .

M-am uitat si la sony xz premium , dar au probleme cu  distorsiunile la camera .  Mai am 2 camere foto sony , niciuna nu exceleaza  , nu recomand marca asta nimanui . Am 2 prieteni cu z3 si z3 compact , ambiii au avut probleme cu ele , gen display crapat din senin etc .

#5
SpeedyDucu

SpeedyDucu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 16.05.2015
La p10 te-ai uitat? Ecranul mai mic, ce-i drept, dar una dintre cele mai bune camere foto de pe un telefon, un design placut ochiului si imbatranirea caracteristica a celor de la Huawei, iti garanteaza cel putin 2 ani de utilizare a telefonului. Plus ca iti raman bani si de o friptura Posted Image

#6
YourFan

YourFan

    [♛] Universal user ✔

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,325
  • Înscris: 30.01.2017
@initiator, daca stai sa gandesti asa, toate au defecte. Alege S8 daca tot ai S6.

Edited by YourFan, 24 June 2017 - 10:32.


#7
ct10dre

ct10dre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 03.05.2006
Nu-mi place ,  e urat ca naiba .  Marginile alea strica telefonul .  
Vad ca de 2-3 ani de cand am S6 nu s-au facut mari progrese la camera.
Interesant cum Pixel are cea mai buna camera atat timp cat nu are OIS ,   o fi doar marketing .

#8
KanezuY

KanezuY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 21.12.2016
Ce parere ai de telefonul acesta? https://www.emag.ro/...3GJDYBBM/#16 GB

#9
YourFan

YourFan

    [♛] Universal user ✔

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,325
  • Înscris: 30.01.2017
Nu mai face spam cu idiotPhone-ul tau.

#10
ct10dre

ct10dre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 03.05.2006
Nu`s fan Iphone deloc , daca as primi unul gratis l-as vinde pe olx :)  . Vreau un telefon functional si fara bariere  , care sa-mi permita sa fac ce vreau eu cu el  .

#11
KanezuY

KanezuY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 21.12.2016

View Postct10dre, on 24 iunie 2017 - 11:07, said:

Nu`s fan Iphone deloc , daca as primi unul gratis l-as vinde pe olx :)  . Vreau un telefon functional si fara bariere  , care sa-mi permita sa fac ce vreau eu cu el  .
Dar Galaxy A7 (2017)?

#12
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,624
  • Înscris: 29.03.2006

View Postct10dre, on 24 iunie 2017 - 09:44, said:

De ceva timp caut un telefon aa imi inlocuiasca  s6 si note 4 .

Vreau o baterie buna , camera foarte buna , ecram de minim 5.5 , max 5.7 preferabil amoled .

Din ce m-am uitat : s8 si s8 plus nu ,ambele arata ca nuste telecomenzi si nu imi place ecranul curbat

Lg g6 : are ecran lcd iar camera nu exceleaza , lentilele camerei se zgarie usor

Htc u11 :  are bezeluri cam mari ,  si e destul de firav

One plus 5 :  camera mediocra fara  stabilizare optica

Google pixel : iarasi bezeluri cam mari , procesor mai slab fata de actualele flagshipuri din 2017

Voi ce ati alege ?

De unde scoateti limitele astea ?

Oricum e phablet, oricum nu incape in toc de curea si nici nu sta elegant in buzunar ca nu ai mereu sacou la tine sau pantaloni de campanie.
Ecranul e cacacios de mic si de mai multe ori mai mare.
Butoanele virtuale se maresc punand telefonul pe orizonatala sau cu un soft de tastatura care are un rand in plus....stupid de simplu.
E doar o forma de masochism, si ca dovada ca nu e singura, si chinul asta e intentionat accentuat cat mai mult, se creste cu 0,5, 0,2 " pe an, dar in fiecare an...
De ce sa astepti 12 ani pt inca 7 inch sau si mai mult daca cresti cu cate 0,2" ?
Nu e mai bine sa iei direct o tableta de 12", sau de 18" ca si aia de 12" are ecranul ridicol de mic....
Ii pui un maner de mistrie la spate, eventual unul rabatabil, si ti-o atarni la spate ca pe rucsac, sau pe piept, sau atarnata la curea in lateral..
Inca o dovada ca sunt scoase din burta ca sa nu zic mai rau limitele astea de 5,5-5,7", Xiaomi Mi MIX are ecran de 6,4" pe dimensiunile unei carcase pe care alte telefoane au ecran de 5,7"..., pt ca are sus rama extrem de ingusta, cu designul pe care Sharp a facut o carca de smartphoneuri.

Nu o sa inteleg niciodata mania asta cu phableturile.
Eu vreau telefon din ce in ce mai mic de cand exista telefoane pe lumea asta.
Daca trece de 114mm inaltime cat avea lumia 620 sau Iphone 4/4s, interesul meu scade brusc spre minus infinit.
Si asa se face de 117 cu supracarcasa spate de silicon.
Dar desigur nu cu ecran de 3,5" - 3,8", ci cu unul de 4,7", cu rama de 3mm sus si 7 mm jos.
Daca pui rama de 3mm si jos si sus incape si ecran de 5" pe 114mm, dar eu as prefera butoane fizice cu 7mm jos.

Edited by loock, 24 June 2017 - 11:20.


#13
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Iara tu cu dimensiunile tale ? Realizezi cat de penibil esti cu dimensiunile tale si milimetrii aia ? Numai despre asta vorbesti la orice topic de telefoane, stai jos daca nu-ti convine. Iti dau iphone-ul 4s care e ca nou + cutie pe 300euro daca esti asa topit dupa ele.

@Initiator: nu exista telefonul perfect, insa as merge pe lg G6 sau de ce nu chiar Samsung S7 daca nu vrei ecrane curbate. Daca nici lg-ul nu are camera buna, atunci nu mai are nici un telefon.

Edited by TruculMagic, 24 June 2017 - 11:55.


#14
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Cred ca are mesajul salvat undeva pe PC si il reposteaza din cand in cand. :lol:

#15
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
https://www.emag.ro/...510dcf0a302c4a4

#16
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,624
  • Înscris: 29.03.2006

View PostTruculMagic, on 24 iunie 2017 - 11:53, said:

Iara tu cu dimensiunile tale ? Realizezi cat de penibil esti cu dimensiunile tale si milimetrii aia ? Numai despre asta vorbesti la orice topic de telefoane, stai jos daca nu-ti convine. Iti dau iphone-ul 4s care e ca nou + cutie pe 300euro daca esti asa topit dupa ele.

@Initiator: nu exista telefonul perfect, insa as merge pe lg G6 sau de ce nu chiar Samsung S7 daca nu vrei ecrane curbate. Daca nici lg-ul nu are camera buna, atunci nu mai are nici un telefon.

Daca afirmi ca ai simtul penibilului dezvoltat, de ce insisti cu iphone4 care are ecran de 3,5" cand eu am mentionat mereu ca incape ecran de 4,7" pe acea dimensiune, doar avand colturile racordate mai fin, 3mm.
Ba am mentionat ca incape si de 5" daca rama e la fel si jos.
Si apropo de penibil, mai ceri si 300 E pe acea vechitura penibila cu ecran de 3,5".

Edited by loock, 24 June 2017 - 12:07.


#17
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,433
  • Înscris: 26.02.2012

View PostKanezuY, on 24 iunie 2017 - 11:00, said:

6S plus de 16 gb in 2017 la 3000 lei?????? Posted Image Posted Image ce gluma buna.

#18
reflavius

reflavius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,181
  • Înscris: 26.01.2007

View PostBaxon, on 24 iunie 2017 - 12:00, said:

E mai ieftin la pcgarage!
Eu unul l-as lua imediat de acolo, daca as avea cashe !
http://www.pcgarage....l-sim-4g-black/
Cadou bateria aceea externa mini de 10000mA e buna pe la calatoriii

Edited by reflavius, 24 June 2017 - 12:33.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate