Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Cand v-ati luat prima oara aer conditionat?

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
Many

Many

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 03.04.2004
E păcat doar dacă i-o tragi tu curentului. Posted Image Posted Image

Edited by Many, 23 June 2017 - 17:08.


#20
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Mai, sunteti mai tari decat FB, google, twiter,... nici macar aia, care culeg despre fiecare orice rahat de informatie, nu sunt in halul asta de interesati chiar de toate amanuntele private !Intereseaza pe cinvea ce culoate au tanga lu´ soacra´mea? Vand informatia ieftin de tot, pret negociabil.

#21
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,809
  • Înscris: 14.10.2008
De vazut cred ca am vazut prin 1993 un window unit Frigidaire la un magazin din Slatina. Apoi de unitati de tip split imi amintesc in vara 1997 intr-un magazin de haine din Mamaia. M-au fascinat de la inceput, mai ales ca de mic imi placea sunetul de compresor frigorific.

Oricum pana in 2007 erau raritati, din 2008 s-au inmultit si se monteaza aparate noi in fiecare vara. In Slatina toti au CT pe gaz pentru ca din 1998 nu mai exista termoficare, in vreo 10-20 de ani maxim estimez ca vor avea toti si AC. Posted Image

La mine, dupa experienta verii 2007 (44,3 la Calafat, care a devenit Cala Arafat in felul asta) au decis ai mei sa cumpere 2 unitati pe holul magazinului de familie si inca o unitate pe holul vilei acasa. Pe urma tot in 2008 am avut primul sejur pe litoralul din Antalya si de acolo am luat exemplu ca AC-ul vara nu trebuie sa lipseasca de nicaieri cum nu lipseste caloriferul iarna (la noi).

Asa ca in 2011 am luat inca un split pentru camera mea, dotata cu baie care evident ca e o sursa de umiditate sufocanta vara. Deci 21-22 C in camera mea 365 zile pe an, jumatate de an de la CT, cealalta de la AC.

Masina cu aer conditionat (de fapt climatizare) abia in toamna 2005, dupa 20 de ani de Dacia 1410. Acum consider lipsa AC-ului drept o mare prostie, cine nu are AC vara sa nu aiba nici incalzire iarna. Sau frigider. Lipsa AC-ului de pe masina eu o consider drept criminala. Am urat din suflet Daciile comuniste, drumul la mare o tortura.

Ca inca din vremea comunismului aveam frigider care functiona pe principiul AC-ului, aveam tehnologia dar nu ce ne trebuia pentru confort si vara. Ma rog, in anii '80 Ceausescu nu mai dadea nici incalzire sau curent, nu numai AC.

Edited by Neaceasca85, 23 June 2017 - 18:43.


#22
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006
daca tii flocii pe tine iti trebuie aer conditionat neaparat, daca faci pacatul si ti-i dai jos, atunci aer reconditionat

#23
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010
Hei, ăsta trebuia să fie topicul lui @djl!Posted Image

#24
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Initiator , nu am nimic cu nimeni ....dar sper sa nu o ei pe urmele lui  djl , nu ca ar face el ceva rau , dar ajunge unul . Ce-i mult ..strica .

#25
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006

View Postzzhunt, on 23 iunie 2017 - 16:50, said:

Pe lângă ăla cu telefonul mobil  chiar lipsea unu cu aerul condiționat.

Mă gândesc să deschid și eu un topic când v-ați șters prima oară singuri la cur, vă aduceți aminte ce hârtie ați folosit?
Dar nu știu la ce categorie să-l bag.
In Poiana, where3 else? :naugty:

On: am convins-o pe mama sa-si monteze unul acum 2 ani, dar il foloseste destul de rar. La ea chestia cu trasul curentului nu e legenda. A avut probleme cu tiroida si e foarte sensibila.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate