Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Ce sanse mai are o mama singura sa-si refaca viata?

* * - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
396 replies to this topic

#127
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 09.09.2017

View PostJayanti, on 26 ianuarie 2018 - 15:40, said:


De ce trebuie o mamă single să-și refacă viața, are o viață distrusă?


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/crr1wppZvqY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#128
MinetoMatoi

MinetoMatoi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,029
  • Înscris: 27.10.2017
Jayanti, pai nu trebuie neaparat sa-si refaca viata cum s-ar zice, ca vorba ta, nu si-a distrus-o daca alalalt a plecat sau a crapat, tocmai ma mir si eu cum de cauta neaparat pe altul una cu copil, dar cauta ca sa-l foloseasca, asa cum am spus. De multe ori e mai bine fara, am zis, tata a murit cand aveam 9 ani si a fost mult mai bine fara, fara certuri intre ei, fara nimic, am avut tot ce ne-a trebuit.
Nu ai inteles la ce ma refeream cu faza cealalta, am zis ca regula universala este ca atunci cand un partener doreste sa se duca cu altul, sa iasa intai din relatia existenta, la asta m-am referit, nu e un ideal, e ceva f corect si okey la indemana oricui.
Aia cu saracia poate fi si aia eradicata insa nu este locui aici pentru subiectul asta.

PoeOvidiu, problema e ca barbatul e prost cand devine inexistent ptr ea, adic aca sta, ca trebuia sa plece si sa o lase si pe aia si pe fi-su sa se spele pe cap amandoi, deci aici de vina e prostul de fapt, asa ca sa nu se mai planga genul asta de oameni cum tot aud.
Le-am zis "ori esti barbat si pleci, ori taci, nu te mai plange", unii au aplicat, altii nu.

#129
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 09.09.2017
mayte_22, vad ca ai intrat in cont pe 19 martie fara sa comentezi nimic, pana la urma esti divortata sau nu??
Da-ne mai multe detalii, ca sa stim cu cine stam de vorba!

#130
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,160
  • Înscris: 28.06.2005

View Postleusteanul, on 29 martie 2018 - 20:40, said:

mayte_22, vad ca ai intrat in cont pe 19 martie fara sa comentezi nimic, pana la urma esti divortata sau nu??
Da-ne mai multe detalii, ca sa stim cu cine stam de vorba!
De ce? Vrei sã-i refaci viața?

#131
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 09.09.2017
Vroiam doar sa stiu daca si-a vandut cartile pe OLX.

Edited by leusteanul, 29 August 2018 - 06:55.


#132
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 09.12.2015
Jordan Peterson - ''The Ugly Truth About Single Mothers'' / ''Urâta realitate din viața mamelor singure''
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8yb6Pr6JVk8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#133
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014

View PostTheStarkestTruthMatters, on 12 septembrie 2018 - 21:55, said:

Jordan Peterson - ''The Ugly Truth About Single Mothers'' / ''Urâta realitate din viața mamelor singure''
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8yb6Pr6JVk8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Total diferita sociatatea americana de care vorbeste el, de cea romaneasca. Doua extreme. Aici o mama singura e o distrusa, un rebut care nu mai are dreptul la nimic, in SUA, e o eroina careia ii este admirat si aplaudat efortul la fiecare pas, cu trei pasi deasupra femeilor casatorite si cu copii.

"Numarul de femei singure cu copii variaza de la 2% in Grecia, Finlanda, Romania si Malta pana la 7% in Letonia si Marea Britanie si 6% in Irlanda, Letonia si Lituania. Proportia de barbati cu copii care traiesc singuri este de sub 1% in toate statele membre."

http://www.ziare.com...singuri-1079536

fata de

"During the 1960-2016 period, the percentage of children living with only their mother nearly tripled from 8 to 23 percent and the percentage of children living with only their father increased from 1 to 4 percent."
https://www.census.g...6/cb16-192.html

Una e 2% si alta 23%. Si, cum am zis, situatii complet diferite.

Eu una nu mi-as "reface" viata decat cu un vestic.

#134
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 09.12.2015
''Single moms: Stop talking about how brave & cool you are'' - despre trufia mamelor singure

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/JeEk4HZGqLo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#135
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014

View PostTheStarkestTruthMatters, on 12 septembrie 2018 - 22:05, said:

''Single moms: Stop talking about how brave & cool you are'' - despre trufia mamelor singure

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/JeEk4HZGqLo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Mai baga si un Stefan Molyneux si Steven Crowder si ai toata gasca. E bine sa iti iei informatiile din mai multe curente de gandire.

Apropo, tipul abereaza la greu, stiu clipul. Si ca tot veni vorba, eu si sotul ne luam din cand in cand o zi libera de la serviciu in timpul saptamanii si o petrecem impreuna in timp ce juniorul e la cresa. Si nu aveam deloc mustrari ca suntem parinti rai, ca luam o pauza de la "parenthood".

Edited by Purpura, 12 September 2018 - 22:12.


#136
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,819
  • Înscris: 01.11.2005
Uh, sensibil subiect. Eu personal am fost implicat oarecum intr-o amicitie cu o astfel de mama cu 3 copii...amicitie despre care a aflat si nevasta-mea.
Pana la urma tot eu am picat vinovat in ochii ei ( a mamei singure ) desi ea stia ca sunt insurat si totusi a acceptat amicitia dar nu si-a asumat gestul. Eu mi l-am asumat si in fata ei si in fata sotiei, care culmea, stia mereu ce se intampla dar nu mi-a spus nimic pana la un moment dat.
Problema e ca mamele astea singure desi au nevoie de ajutor, barbat langa ele etc, le place sa fie ele motul, sa aiba ele ultimul cuvant, sa fie asa cum vor ele...si cand le zici papa, tot barbatul e vinovat.

Asa ca unele dintre ele isi merita soarta. Iar unele dintre ele sunt singure cu copii de la prea mult bine ce au avut in familie...sau s-au crezut femei emancipate, doar ca unele nu realizeaza ca o sa le iasa emanciparea pe ochi cand vor da de greu....
...

#137
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014

View Posttehnics, on 14 septembrie 2018 - 16:46, said:

Uh, sensibil subiect. Eu personal am fost implicat oarecum intr-o amicitie cu o astfel de mama cu 3 copii...amicitie despre care a aflat si nevasta-mea.
Pana la urma tot eu am picat vinovat in ochii ei ( a mamei singure ) desi ea stia ca sunt insurat si totusi a acceptat amicitia dar nu si-a asumat gestul. Eu mi l-am asumat si in fata ei si in fata sotiei, care culmea, stia mereu ce se intampla dar nu mi-a spus nimic pana la un moment dat.
Problema e ca mamele astea singure desi au nevoie de ajutor, barbat langa ele etc, le place sa fie ele motul, sa aiba ele ultimul cuvant, sa fie asa cum vor ele...si cand le zici papa, tot barbatul e vinovat.

Asa ca unele dintre ele isi merita soarta. Iar unele dintre ele sunt singure cu copii de la prea mult bine ce au avut in familie...sau s-au crezut femei emancipate, doar ca unele nu realizeaza ca o sa le iasa emanciparea pe ochi cand vor da de greu....
...

De asta e bine sa lasi copiii sa ii creasca tatii. Nu mai ai complicatii la dating.

#138
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,819
  • Înscris: 01.11.2005

View PostPurpura, on 14 septembrie 2018 - 17:18, said:


De asta e bine sa lasi copiii sa ii creasca tatii. Nu mai ai complicatii la dating.
Culmea, ca la dating, copii erau cu tatal...defapt cu unul din tati. :). Poveste lunga...
Gata, nu mai zic nimic.

#139
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Sanse foarte mari .Exista intotdeauna cineva pe lumea asta pentru fiecare dintre noi .Va apare in cale, e chestiune de timp .

#140
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,819
  • Înscris: 01.11.2005

View PostGingisHan2015, on 15 septembrie 2018 - 11:20, said:

Va apare in cale, e chestiune de timp .
...si de distanta.

#141
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
O mama singura de 35 de ani, cu copii, va avea mai mari sansele sa-si refaca viata fata de un barbat singur de 30 de ani si divortat si fara copii.
De ce? Pentru ca asa functioneaza societatea.  Astea sunt mentalitatile.

Edited by MembruAnonim, 17 September 2018 - 09:03.


#142
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Pai mama aia isi reface viata cu ala de 30 .

#143
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,019
  • Înscris: 31.07.2007
Depinde foarte mult de cum arata.

#144
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Exact asta tastam Edy .Ai zis-o tu primul .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate