Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Ravinder Takkar isi incheie activitatea in Romania la 15 iulie

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
l0calh0st

l0calh0st

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 22.04.2009
Ravinder Takkar, CEO-ul în mandatul căruia cifra de afaceri a subsidiarei locale a grupului britanic de comunicații Vodafone a revenit pe creștere iar investițiile în rețeaua mobilă au accelerat, concomitent cu expansiunea centrelor de servicii internaționale din București, va prelua la jumătatea lunii viitoare poziția  un rol complex de management în India, poziție din care va fi președinte al Vodafone Group Services, va reprezenta interesele Vodafone în India și va fi responsabil și de dezvoltarea business-ului Vodafone în regiunea Africa, Orientul Mijlociu și Asia Pacific. Divizia Vodafone Group Services are aproape 6.000 de angajați și oferă servicii de tehnologie, rețea, finanțe și administrative pentru subsidiarele la nivel global ale grupului britanic.

"Începând cu data de 15 iulie 2017, Ravinder Takkar va prelua funcția de Președinte al Vodafone Group Services, Regional Business Development, rol în care va fi responsabil de reprezentarea intereselor Vodafone în India, inclusiv de crearea și integrarea cu succes a noului joint-venture (companie cu capital comun) dintre Vodafone India și Idea. În plus, el va fi responsabil de dezvoltarea business-ului Vodafone în regiunea Africa, Orientul Mijlociu și Asia Pacific (AMAP), raportându-i lui Vivek Badrinath, CEO pentru regiunea AMAP. Astfel, Takkar își încheie mandatul de trei ani de CEO și președinte al Vodafone România, rol pe care l-a preluat în mai 2014”, conform datelor communicate de companie.

Sursa:

http://m.zf.ro/busin...jlociu-16513916

#2
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017
E de bine sau de rau?
Eu sunt de parere ca a imbunatatit serviciile cat timp a fost la comanda...acum, poate ramane macar asa daca nu progreseaza in viitorul apropiat.

Edited by Erwin_Rommel, 23 June 2017 - 14:00.


#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
O veste buna, zic eu. Cat a fost Takkar CEO investitiile in retea s-au facut mai mult pe hartie. Vodafone a ramas in urma fata de Orange, destul de mult si putem enumera: acoperirea 4G, Wifi-calling sau VoLTE. Probabil ca de asta nu s-a mai dorit prelungirea mandatului.
Sa fie intr-un ceas bun!

Edited by MembruAnonim, 23 June 2017 - 14:25.


#4
R-Alex

R-Alex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 16.05.2017
Nu el era cel caruia nu i se parea normal ca romanii platesc mai putin fata de restul Europei,si nu ii convenea ca avem reteaua dezvoltata mai bine decat occidentul?

#5
ei8ht

ei8ht

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,056
  • Înscris: 05.12.2016
un nimeni cu prosop pe cap.

#6
l0calh0st

l0calh0st

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 22.04.2009
Comparativ cu alte state chiar stam bine. Vorbeam ieri cu un coleg care e in Franta si vitezele de acolo sunt jalnice. Inclusiv in mediul rural, ai 4G cu 15-20 Mbps si ping de 150 ms.
Noi chiar stam bine. Intr-adevar, ma bucur ca pleaca indianul, sincer, realizari la Vodafone in cei 3 ani de mandat, am vazut doar pe hartie (sa nu uitam lansarea VoLTE cu surle si trambite, insa in realitate pauza).

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu zic ca-i de bine ca pleaca.

#8
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
Poate revine luna de 30 de zile la prepay.
Ne.am săturat de cea de 28 de zile

#9
Catalinr

Catalinr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 768
  • Înscris: 04.05.2004
da, sa stii ca datorita lui luna are 28 de zile sau 35 de zile, el a facut promotiile la cartela :-)

#10
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
Ai citit ce am scris mai sus?
E vb de luna care in concepția unui indian are 28 de zile...
Bine ca pleacă la mai mare...

#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu a luat el decizia, dar normal ca nimic nu trece fara ca cel mai mare om din companie sa fie informat. Faptul ca au aparut oferte de 28 si oferte de 35 de zile este mai putin important. Eu sunt multumit de oferta de 35. Sunt in continuare valabile oferte de 30 sau 60 de zile.
Importanta este strategia de dezvoltare/extindere/inovare a retelei. Nimic de comentat reprosat la categoria oferte. Aici probabil ca au fost cei mai buni.

Edited by MembruAnonim, 24 June 2017 - 11:34.


#12
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
Le da pomanagiilor aka cac.tz milioane de mega la cartele si la abonamente 2 3 gb la pret dublu
Asta da strategie ce sa zic...

#13
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,660
  • Înscris: 23.10.2006
Nu te tine nimeni legat de abonamentele lor, treci la cartela sau la alt operator unde este mai avantajos pt. tine.

Edited by baribalu, 25 June 2017 - 08:38.


#14
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
Nu stiu cu cine vb.
Eu n am cartelă

#15
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,576
  • Înscris: 26.06.2010
Deci gata cu atata internet si bonusuri gratuite.Practic dai 3 euro si ai maxim 90GB internet la 28 de zile.

#16
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 13.01.2013
Vodafone se bate pt pre paiduri, ceea ce este jalnic, era compania cu cei mai multi abonati, ei nu realizeaza doua mari minusuri.
1 Loializarea este deplorabila.
2 GB cu zecile la pre paid si nevoie la abonamente.

Pe mine unul nu ma mai intereseaza ceea ce fac, *222 este un call center unde consultatntului nu i pasa cum ti a vorbit, la Orange te intreaba, ati fost multumit de raspunsurile pe care vi le am oferit?
Vodafone does not give a shit !

Sa nu mai zic de vesnica luna Februarie a companiei, pe bune? Vii tu si refaci calendarul? Asta e chiar nesimtire, lipsa de bun simt e copil cu pampers.

Edited by xperia_ray, 26 June 2017 - 03:00.


#17
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Fals in totalitate.  Zilele trecute am rezolvat o problema legata de autentificarea in HBO Go cu ajutorul unei tipe (operator) mai mult decat amabila. In afara ca a avut rabdarea sa stam vreo 20 de minute la telefon, am rezolvat problema prin intermediul WhatsApp, ea neavand obligatia asta. La sfarsitul apelului de la *222 de fiecare data te suna un robot automat de la 800 care iti pune 3 intrebari la care trebuie sa dai note in legatura cu consultantul si relatiile cu clientii. Dupa acest apel primesti un sms in care sa-ti motivezi nota.
Luna februarie? Dar luna de 35 ce are, sau de 30, sau de 60?

Legat de strategia cartele preplatite versus abonamente. ``Cartelarii`` tot abonati sunt. Unii chiar mai buni sponsori fata de abonati.

#18
Catalinr

Catalinr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 768
  • Înscris: 04.05.2004
unii au anuntat cu surle si trambite portarea la un alt operator si observ ca tot pe aici isi pierd vremea

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate