Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Website neindexat, diverse metode implementate

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
jokerbn03

jokerbn03

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.06.2017
Salutare,

Lucrez pe hosting si in paralel fac si webdesign / seo .

Am destul de multe site-uri la activ pe care am facut seo si a functionat destul de bine.

Ei, acum am o problema cu un domeniu...am incercat si la google la suport si mai sus la ei dar nu au reusit sa ma ajute.


Domeniul meu nu este indexat absolut deloc dupa cuvintele principale, in motorul de cautare si as avea nevoie daca ma poate ajuta cineva sa rezolv problema..sau macar cu cateva idei/cauze ale problemei.

Domeniul este preciousgirls (tld ro ) . (sper sa nu se considere reclama, sunt nou aici si nu stiu foarte bine regulile) .


Daca ma poate ajuta cineva, va rog.



_______
Hori S @MXH

Edited by jokerbn03, 23 June 2017 - 12:15.


#2
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
site:preciousgirls.ro

#3
A-d-r-i-a-n

A-d-r-i-a-n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 26.09.2014
Pai trebuie sa muncesti ca sa ajungi acolo, nu faci site-ul si astepti sa ajungi sa rankezi pe cuvintele principale.

#4
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,527
  • Înscris: 16.03.2007
Cand zici hosting, te referi la gazduire pentru fete? Adica tu esti pestele si in timpul liber faci "websiteuri si seo"? Bai, nene....

#5
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Pe scurt? Videochat, salariu intre $500 si $5000. Nu-i nevoie de creier.

''Castigurile sunt motivul principal pentru care fetele aleg acest job.
Videochat-ul, este cel mai bine platit job din Romania la ora actuala, o atitudine pozitiva, un aspect fizic placut si cunoasterea limbii engleze sunt calitatile care va recomanda pentru cel mai bine platit job din Romania!''

sursa: acel site indicat de @mizu

Edited by YourFan, 23 June 2017 - 13:52.


#6
jokerbn03

jokerbn03

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.06.2017
Nu inteleg unde este problema ?

Exista clienti in toate domeniile si mai ales in videochat cererile de websiteuri de angajare sunt foarte mari, un domeniu legal si in Romania de altfel.


Credeam ca pe acest forum, respectat de altfel gasesc altfel de oameni, dar se pare ca si pe aici sunt amputati mintal .

Multumesc de suport;

Se poate inchide topicul, o zi buna!.

View PostYourFan, on 23 iunie 2017 - 13:50, said:

Pe scurt? Videochat, salariu intre $500 si $5000. Nu-i nevoie de creier.


Ce conteaza ce fac oamenii? :))

Au am de facut site-ul si sa il duc in primele 5 pagini google dupa "angajari videochat".
De acolo se termina munca mea si continua altii.

Intrebam pur si simplu tehnic ce ar trebui facut..am domeniul sus de 7 luni si nu misca in ranking, am avut si adwards pe el cateva 1000$ .

#7
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Siteul respectiv e pe pozitia 112 pe cuvantul cheie care te intereseaza. Insa daca tu confunzi pozitia in serps cu indexarea, ma indoiesc ca esti capabil sa-l aduci pe prima pagina.
In primele 5 pagini va urca probabil singur in timp, pana isi da google seama despre ce e vorba. Fa niste backlinkuri contextuale daca vrei sa grabesti.

#8
jokerbn03

jokerbn03

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.06.2017

View PostMizu, on 23 iunie 2017 - 14:05, said:

Siteul respectiv e pe pozitia 112 pe cuvantul cheie care te intereseaza. Insa daca tu confunzi pozitia in serps cu indexarea, ma indoiesc ca esti capabil sa-l aduci pe prima pagina.
In primele 5 pagini va urca probabil singur in timp, pana isi da google seama despre ce e vorba. Fa niste backlinkuri contextuale daca vrei sa grabesti.


Salut, mersi de sfaturi.

Deci, ma refeream la indexarea in primele pagini. ( ranking ) .

Ca si indexare toate paginile sunt in regula, e facut cu un composer..primul site pe care il fac cu asa ceva.(pot sa zic ca e 'parnaie')

Cred ca o sa il refac si o sa vad dupa cum se comporta.


Mersi inca odata de sfaturi.

Zi faina.

Edited by jokerbn03, 23 June 2017 - 14:08.


#9
MihaiTS

MihaiTS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 22.09.2012
Nu mai te exprima asa gen " inedxarea pe prima pagina " . Spune si tu, ma intereseaza "rankarea pe prima pagina" pentru ca ne induci in eroare. Ai rabdare si tu ca nu se face totul peste noapte daca zici ca lucrezi in domeniul asta.

#10
jokerbn03

jokerbn03

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.06.2017

View PostMihaiTS, on 23 iunie 2017 - 14:14, said:

Nu mai te exprima asa gen " inedxarea pe prima pagina " . Spune si tu, ma intereseaza "rankarea pe prima pagina" pentru ca ne induci in eroare. Ai rabdare si tu ca nu se face totul peste noapte daca zici ca lucrezi in domeniul asta.


Da, m-am exprimat gresit, scuze.

Cat despre asteptat, stiu destul de bine ca dureaza..ideea e ca e sus de 7,8 luni si nu a miscat o pozitie, asta incerc sa spun :).

#11
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Ai zero backlinkuri, iar "angajari videochat" apare pe prima pagina de zero ori. Pe altundeva nu m-am uitat, dar presupun ca indexul vrei sa rankeze.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate