Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Joburi groaznice de evitat - companii cu cele mai proaste evaluari privind conditile de lucru si salariile

- - - - -
  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#109
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,495
  • Înscris: 18.10.2011

 Karhu, on 23 iunie 2017 - 08:34, said:

Pai crezi ca la alte joburi din Ro se castiga precum in Occident? Cam in orice domeniu (poate mai putin programarea) salariile sunt  de cateva ori mai mici.

Si in programare sunt de vreo 2 ori mai mici salariile. Posibil 3-4, dar posibil si de 1.5. Si nu merita din alte puncte de vedere.

#110
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,466
  • Înscris: 15.06.2007

 xndoe, on 15 aprilie 2019 - 16:32, said:



In Bucuresti sunt cel putin 3 magazine Mega pe care le frecventez si unde nu mai au oameni la casa a.i. cozile sunt din ce in ce mai mari.
Mai nou personalul de acolo recunoaste deschis ca nu mai au oameni si ca nu au ce face dandu-mi de inteles ca trebuie sa astept sau sa cumpar din alta parte.
E foarte ciudat cum unele magazine au ajuns in 2019 in situatia asta grava si personal nu pot intelege politica Mega fata de acest fenomen. Efectiv sunt indemnat sa-mi fac cumparaturile din alta parte.

Ceea ce probabil managerii "de la sediu" nu inteleg este ca clientii au inceput sa renunte a mai vizita aceste magazine care in viitor se vor inchide.
nu se vor inchide. Se va renunta la meseria de casier. Vei fi pus in situatia sa-ti cantaresti si sa scanezi singur produsele, sa platesti cu cardul si sa iti bagi in plasa, sub supravegherea unui agent de paza. Angajatii doar pun pe raft, spala pe jos, aranajeaza preturi.

#111
xndoe

xndoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 16.08.2003

 tfmercedez, on 17 aprilie 2019 - 21:58, said:

nu se vor inchide. Se va renunta la meseria de casier. Vei fi pus in situatia sa-ti cantaresti si sa scanezi singur produsele, sa platesti cu cardul si sa iti bagi in plasa, sub supravegherea unui agent de paza. Angajatii doar pun pe raft, spala pe jos, aranajeaza preturi.

Ceva similar e deja la Auchan Vitan , posibil si in alte parti. Nu cred ca asta va fi solutia si pentu magazinele de cartier gen Mega, de aceea cred a o parte din ele se vor inchide atunci cand clientii se vor satura de modul in care sunt tratati. Nu cred ca automatizarea va functiona in magazinele de cartier.

#112
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,466
  • Înscris: 15.06.2007

 xndoe, on 18 aprilie 2019 - 12:58, said:



Ceva similar e deja la Auchan Vitan , posibil si in alte parti. Nu cred ca asta va fi solutia si pentu magazinele de cartier gen Mega, de aceea cred a o parte din ele se vor inchide atunci cand clientii se vor satura de modul in care sunt tratati. Nu cred ca automatizarea va functiona in magazinele de cartier.
ei, o sa .. la tesco in uk, doar la tigari era vanzator, pentru ca minori.

#113
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015

 tfmercedez, on 17 aprilie 2019 - 21:58, said:

nu se vor inchide. Se va renunta la meseria de casier. Vei fi pus in situatia sa-ti cantaresti si sa scanezi singur produsele, sa platesti cu cardul si sa iti bagi in plasa, sub supravegherea unui agent de paza. Angajatii doar pun pe raft, spala pe jos, aranajeaza preturi.

Amuzant e sa ai cosul plin, cu 50 de produse,  si sa te apuci sa ti le scanezi tu singur toate. Si la unele sa nu mearga codul de bare, sau sa fie interzise minorilor si sa necesite aprobare, etc

#114
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,466
  • Înscris: 15.06.2007

 Damascus77, on 23 aprilie 2019 - 19:57, said:



Amuzant e sa ai cosul plin, cu 50 de produse,  si sa te apuci sa ti le scanezi tu singur toate. Si la unele sa nu mearga codul de bare, sau sa fie interzise minorilor si sa necesite aprobare, etc
deja exista n servicii de genul food panda, care aduc acasa tot ce vrei sa comanzi. In viitor faci lista de cumparaturi, si se vor livra direct acasa.

#115
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015
Eu unul vreau sa vad produsul inainte sa il cumpar.

Si nu doar in poze.

#116
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Asta cu ore suplimentare neplătite, e o mare mizerie, care presupun că încă se mai practică, chiar dacă în contract e stipulat altceva. Ei se bazează, că lumea pune oricum capul jos, fiindcă au nevoie de un venit stabil și înghit în sec și rabda... Cum ba, nemernicilor, ore în plus, pe nimica?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate