Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Social Pass & Video Pass

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
kamarad

kamarad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 17.09.2002
Salutare,
Poate ne spune si noua userul Vodafone care este treaba cu aceste noi optiuni care au aparut de curand in conturile abonatilor in MyVodafone.
Eu am in contul meu la rubrica Bonusuri optiunea ˝Social si Video Pass˝ la 0.00Euro/luna.
Este gratis aceasta optiune? Se poate activa gratis doar pentru o anumita perioada? Cat va costa pentru abonatii vechi?

Pe site-ul Vodafone exista ceva informatii despre ˝Social Media Nelimitat˝ (nu stiu daca este acelasi lucru) dar sunt cam intortocheate.
https://www.vodafone...lmedianelimitat


Multumim.

Attached Files

  • Attached File  pass.jpg   122.38K   152 downloads

Edited by kamarad, 22 June 2017 - 17:01.


#2
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

 kamarad, on 22 iunie 2017 - 16:48, said:

Salutare,
Poate ne spune si noua userul Vodafone care este treaba cu aceste noi optiuni care au aparut de curand in conturile abonatilor in MyVodafone.
Eu am in contul meu la rubrica Bonusuri optiunea ˝Social si Video Pass˝ la 0.00Euro/luna.
Este gratis aceasta optiune? Se poate activa gratis doar pentru o anumita perioada? Cat va costa pentru abonatii vechi?

Pe site-ul Vodafone exista ceva informatii despre ˝Social Media Nelimitat˝ (nu stiu daca este acelasi lucru) dar sunt cam intortocheate.
https://www.vodafone...lmedianelimitat


Multumim.

Buna, Junior!

Poti beneficia gratuit de Social Pass si Video Pass timp de 30 de zile. Acestea se activeaza din contul de MyVodafone.

Cu Video Pass nu consumi GB din abonament cand folosesti urmatoarele aplicatii : Vimeo, HBO Go, 4GTV+, YouTube, Netflix.

Social Pass iti ofera nelimitat in aplicatiile si website-urile de socializare, cele de mesagerie si cele pentru apeluri de voce si apeluri video prin internet, in urmatoarele aplicatii si website-uri de socializare: Facebook, Facebook Messenger, Instagram, Whatsapp, Pinterest, Snapchat, Twitter, Tumblr si Viber.

In situatia in care vei dori ca dupa cele 30 de zile sa beneficiezi de aceste optiuni, poti alege unul dintre abonamentele care includ in mod automat si aceste optiuni. Ai mai multe detalii despre aceste abonamente si aici: https://www.vodafone...r-red/index.htm

Edited by Vodafone, 23 June 2017 - 09:12.


#3
kamarad

kamarad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 17.09.2002

 Vodafone, on 23 iunie 2017 - 09:12, said:

Buna, Junior!

Poti beneficia gratuit de Social Pass si Video Pass timp de 30 de zile. Acestea se activeaza din contul de MyVodafone.

Cu Video Pass nu consumi GB din abonament cand folosesti urmatoarele aplicatii : Vimeo, HBO Go, 4GTV+, YouTube, Netflix.

Social Pass iti ofera nelimitat in aplicatiile si website-urile de socializare, cele de mesagerie si cele pentru apeluri de voce si apeluri video prin internet, in urmatoarele aplicatii si website-uri de socializare: Facebook, Facebook Messenger, Instagram, Whatsapp, Pinterest, Snapchat, Twitter, Tumblr si Viber.

In situatia in care vei dori ca dupa cele 30 de zile sa beneficiezi de aceste optiuni, poti alege unul dintre abonamentele care includ in mod automat si aceste optiuni. Ai mai multe detalii despre aceste abonamente si aici: https://www.vodafone...r-red/index.htm

Multumesc pentru raspuns.
Va putea fi activata si pe abonamente vechi? Daca da la ce tarif lunar?
Multumesc.

#4
thekat

thekat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 13.03.2005

Quote

Video Pass pentru abonamente Super RED 22 / 26 / 31 / 49 / 69/ 89 este gratuit pe toata perioada contractuala, pentru abonamente RED 13 / 15 / 18 primele 2 luni sunt gratuite iar apoi se plateste 5 euro pe luna, pentru abonamentul RED 11 prima luna este gratuit iar apoi se achita 5 euro pe luna. Pentru abonamente deja existente, din promotiile vechi este la pretul de 10 euro pe luna.

FUP la VideoPass e de 100GB/ luna

#5
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
“Mica revoluţie” din ofertele Vodafone: “paşapoarte” pentru acces la reţele sociale şi conţinut video online în limita a 200 GB pe lună, fără a consuma netul din abonament. În viitor ar putea fi şi conţinut educaţional sau muzică

Vodafone, al doilea jucător de pe piaţa locală de telefonie mobilă, a lansat, odată cu noul său portofoliu de abonamente, şi două noi opţiuni - Social Pass şi Video Pass, care le oferă clienţilor trafic de date naţional gratuit către 9 reţele sociale şi 5 platforme video la cerere, în limita a câte 100 GB de date pentru fiecare opţiune în parte pe lună, separat de traficul de date inclus în abonamente - mutare considerată de Ravinder Takkar, CEO al operatorului, “o mică revoluţie” care ar putea schimba “complet” felul în care industria de telecom îşi vinde serviciile şi interacţionează cu clienţii. Cele două “paşapoarte” pentru consumul de date în limita a câte 100 GB pentru reţele sociale (Social Pass) şi alte 100 GB de date pentru video online (Video Pass) de pe anumite platforme sunt disponibile fără costuri suplimentare, pe întreaga durată a contractului pentru clienţii cu abonamente Super Red, cu tarife de la 22 de euro în sus. Pentru celelalte abonamente, cu preţuri de la 13 euro în sus, opţiunile sunt disponibile separat sau împreună, contra cost sau pentru o perioadă promoţională gratuit, de la caz la caz. Spre exemplu la unele abonamente activarea Social Pass, care include trafic de 100 GB pe reţele sociale, costă 1 sau 2 euro pe lună. Compromisul pe care utilizatorii trebuie să îl facă este acela de a oferi Vodafone dreptul de a “prelucra” datele de trafic, adică de a analiza ce site-uri şi aplicaţii au accesat, astfel încât comunicarea cu platformele la care accesul este gratuit cu cele două “paşapoarte” să nu fie taxată sau scăzută din traficul de net din abonamente.

Introducerea acestor “paşapoarte” care oferă acces la net în cantităţi suficient de mari încât operatorul să le promoveze drept “nelimitat”, reprezintă începutul unor schimbări semnificative, conform reprezentanţilor companiei.

“Am realizat recent o mişcare fundamentală într-o chestiune subtilă, dar care reprezintă practic o mică revoluţie în felul în care ne vindem serviciile către clienţi”, a explicat Ravinder Takkar, CEO al Vodafone România, în cadrul unei întâlniri cu media în cadrul căreia a făcut bilanţul mandatului său şi a vorbit despre tendinţele despre piaţă. “Cu aproape şase luni în urmă am lansat conceptul pe care intern îl denumim <<Enjoy More>>. În loc să le vindem clienţilor un anumit volum de date (GB de date), care este indicatorul de care clienţilor pare să le pese cel mai mult pe piaţă în acest moment, am făcut o schimbare. Este un pic neclar în acest moment ce primeşti pentru un GB de date, pentru că acest lucru depinde de modelul de navigare pe internet al clienţilor. Pe măsură ce penetrezi mai adânc în piaţă şi ajungi în zone în care există clienţi care folosesc pentru prima oară servicii de date şi înţeleg cu dificultate unele lucruri.

Am lansat mai multe <<pass>>-uri în cadrul acestui concept prin care clienţii primesc acces la unele servicii. Spre exemplu dacă utilizatorul foloseşte reţele sociale atunci îţi oferim un Social Pass. Nu are legătură cu câţi GB de date sunt consumaţi: clientul poate folosi orice cantitate de date doreşte pentru a utiliza reţelele sociale. Traficul este inclus în abonament.

Am lansat recent şi video pass - dacă eşti un utilizator căruia îi place să urmărească conţinut video online - poţi consuma câte date doreşti cu opţiunea care este inclusă în abonament, şi care nu are nicio legătură cu cantitatea de date inclusă în abonament”, a spus Ravinder Takkar.
La ce aplicaţii şi site-uri este accesul gratuit

Opţiunea Social Pass oferă acces la următoarele aplicaţii şi website-uri de socializare: Facebook, Facebook Messenger, Instagram, Whatsapp, Pinterest, Twitter, Snapchat, Tumblr şi Viber. Opţiunea Social Media Nelimitat poate fi adaugată doar pentru contractele noi sau reînnoirile de contract încheiate pe 2 ani, pentru orice abonament începând cu RED 14, la un preţ promoţional de 1€/lună.

Opţiunea Video Pass oferă trafic naţional de internet pe aplicaţiile şi website-urile de video streaming Youtube, Netflix, HBO Go, Vimeo, 4GTV Plus.
“Traficul se poate consuma cu aplicarea unei politici de utilizare rezonabilă (100 GB/lună pentru pe aplicaţiile şi website-urile de videostreaming, respectiv 100 GB/lună pentru aplicaţiile de social media, după atingerea limitelor se va consuma din traficul inclus în abonament)”, conform Vodafone.
În viitor ar putea fi vorba de conţinut educaţional sau de muzică

Noul concept utilizat de Vodafone pentru a oferi acces la conţinut video şi reţele sociale ar putea fi extins şi către alte domenii / tipuri de conţinut, afirmă şeful Vodafone.

“Cu timpul ne putem imagina  că acest concept ar putea fi extins, am putea include conţinut educaţional, muzică, şi multe altele. În funcţie de cine eşti, de ce interese ai, şi de ce îţi place să ai, în loc să te gândeşti la câţi GB de date ai în abonament şi cât poţi să consumi poţi să cumperi acest tip de <<pass>>-uri, care reprezintă o metodă foarte interesantă şi foarte diferită de a face business. Am început să facem pe tăcute această schimbare şi suntem singurii din România care fac acest lucru. (…) eu cred că se va schimba complet felul în care noi, ca industrie, ne vindem serviciile şi interacţionăm practic cu clienţii noştri. Este o schimbare semnificativă şi în multe moduri acest concept schimbă drumul către furnizarea unei experienţe mai bune”, a declarat Ravinder Takkar.

În căutare de parteneri
Vodafone invită pe pagina sa web dezvoltatorii de aplicaţii video sau de reţele sociale să ia legătura cu compania pentru ca traficul de date către platformele lor să poată fi inclus în noile opţiuni Social şi Video Pass fără a oferi detaliile în care poate fi făcut acest lucru.

“Dacă eşti dezvoltatorul unei aplicaţii din categoriile de mai jos, devino partenerul nostru pentru ca utilizatorii de internet mobil să folosească fără griji aplicaţia ta în Supernet 4G PLus.

Dacă eşti dezvoltatorul sau proprietarul unei aplicaţii de social media sau video, te rugăm să ne contactezi dacă doreşti includerea acesteia în lista menţionată mai sus. Cererea trebuie să cuprindă informaţii referitoare la denumirea aplicaţiei, mediile de stocare unde poate fi găsită, precum şi caracteristicile tehnice aferente. Vom avea nevoie de detaliile tehnice care să ne permită să identificăm aplicaţia în reţeaua noastră în vederea includerii traficului în opţiune. Informaţii precum IP-urile serverelor pe care funcţionează serviciul sau domeniile utilizate ne vor ajuta să identificam în mod unic aplicaţia. Vom identifica în acest scop doar pachetele de date care aparţin aplicaţiei, pentru a le include în Vodafone Pass.”

În cazul abonamentelor cu tarife mai mici Vodafone nu oferă ambele opţiuni pe întreaga durată a contractului

http://www.zf.ro/bus...muzica-16571110

#6
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,384
  • Înscris: 20.10.2006
Buna initiativa dar pacat de limita de 100 GB, asta nu mai e nelimitat!

#7
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Da, mare pacat ca au pus limita de trafic. Asta e singura problema.
In rest, pretul de minim 22 de euro al abonamentelor RED pe care se pot activa aceste optiuni sunt sigur e ultimul lucru la care s-ar gandi cineva.
Sau pretul de 1-2 euro pentru abonamentele de la 13 la 21 euro, o banalitate.

Maine ma abonez ca sa profit de oferta Posted Image
Si ca sa nu ma complic cu optiuni separate si alte chestii, trec direct la abonamentul de 22 de euro ca le are pe toatePosted Image

Quote

“Am realizat recent o mişcare fundamentală într-o chestiune subtilă, dar care reprezintă practic o mică revoluţie în felul în care ne vindem serviciile către clienţi”, a explicat Ravinder Takkar, CEO al Vodafone România,
A inceput cumva mica revolutie si n-am fost eu pe faza?

Quote

Compromisul pe care utilizatorii trebuie să îl facă este acela de a oferi Vodafone dreptul de a “prelucra” datele de trafic, adică de a analiza ce site-uri şi aplicaţii au accesat
Ce drept, ce analiza? Sa zboare netul, asta conteaza.

Edited by danutz1, 08 July 2017 - 00:16.


#8
onzaueb

onzaueb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 18.06.2007
"În loc să le vindem clienților un anumit volum de date (GB de date), care este indicatorul de care clienților pare să le pese cel mai mult pe piață în acest moment, am făcut o schimbare."
Omu asta are ceva cu abonatii, sau ce? Ii considera copii prosti care nu stiu ce vor.
Adica spune clar, clientii vor mai multi GB. Si tot el, cu gratie, spune ca "Nu, nu le vom da asta. In schimb le cerem acces la conturile de retele sociale si minam date personale si activitatile oamenilor." Gg, vodafone, gg.
Ps. Eu vad "revolutia" lui ca un alt dezavantaj al abonamentelor, ca tot se discuta despre asta intr-un thread anterior.

#9
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Si cu NetNeutrality cum ramane?

Ce urmeaza? Sa lanseze pachete de internet cum sunt si la televiziune?

#10
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,384
  • Înscris: 20.10.2006

 danutz1, on 07 iulie 2017 - 23:52, said:

Da, mare pacat ca au pus limita de trafic. Asta e singura problema.
In rest, pretul de minim 22 de euro al abonamentelor RED pe care se pot activa aceste optiuni sunt sigur e ultimul lucru la care s-ar gandi cineva.
Sau pretul de 1-2 euro pentru abonamentele de la 13 la 21 euro, o banalitate.
Nu stiu ce parere ai tu, dar eu daca ar fi sa activez optiunea asta sau o voi activa fi sigur ca o sa fac multtt trafic pe acele aplicatii/site-uri, 80-90 GB daca are limita la 100 GB iar daca nu are limita cam sigur o sa fac/as face trafic mult, poate si numai 50-70 GB in ultimele luni dar si 200-400 GB in alte luni.

P.S. Defel eu nu prea agreez sa platesc ceva ce sa nu folosesc, ori daca tot platesc si folosesc ori nu mai cumpar acel ceva! Valabil la orice.

#11
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Adica daca tot dau 22 de euro macar sa rup reteua sa stiu ca nu-i platesc degeaba...
Mda...

#12
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,384
  • Înscris: 20.10.2006
Gresita gandire! Cea corecta: Daca am nevoie sa ,,rup reteaua" dau aia 22 de euro si/sau cat costa optiunea asta. Nu am nevoie/nu folosesc? Pai nu nu dau/renunt sa mai dau accea suma.

#13
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,172
  • Înscris: 07.08.2003
Traficul facut in Video Pass la abonament se cumulează la Net Primesti.
Asa am eu acum. Am primit 3 GB cadou pe cartela prin Net Primesti, in timp ce am consumat doar 100 MB din netul de pe abonament.
Sper să nu fie doar un bug care sa fie corectat de Vodafone ulterior.

#14
Nmihay

Nmihay

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 16.03.2014
Viteza netului in Video si Social pass tine de netul abonamentului (3G cum am eu) sau poate fi folosit 4G?

#15
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

 Nmihay, on 21 septembrie 2017 - 19:28, said:

Viteza netului in Video si Social pass tine de netul abonamentului (3G cum am eu) sau poate fi folosit 4G?

Buna,

Viteza va fi cea inclusa in abonamentul tau. Pentru a putea face mai multe verificari iti recomandam sa ne trimititi un mesaj privat.

O zi frumoasa!

#16
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
A apărut și Audio Pass

Partea "frumoasă" este că eu nu-l am inclus în abonament ci doar Video Pass și Social Pass. @Vodafone, cum fac să mi-l.adaug la abonament?

#17
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Salutare!

 DieselCRDI, on 02 octombrie 2017 - 21:27, said:

A apărut și Audio Pass

Partea "frumoasă" este că eu nu-l am inclus în abonament ci doar Video Pass și Social Pass. @Vodafone, cum fac să mi-l.adaug la abonament?

Il poti adauga din contul MyVodafone la pretul de 1 euro.

Multumesc!

#18
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
Mda, la reînnoirea abonamentului, mi-au dat tot ce aveau la momentul respectiv, gratis:Video Pass și Social Pass. La 31 Euro mă așteptăm să primesc și Audio Pass tot gratis, că nu degeaba plătesc însumat, 69 EUR/lună doar pe abonamente și dacă aș fi reînnoit mai târziu, aș fi primit și Audio Pass! Dezamăgitor! OK, pentru acel singur euro, o să renunț la toate abonamentele, pe măsură ce expiră perioada contractuală minimă!

@Vodafone

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate