Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Site-uri turcesti care livreaza in Europa

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,899
  • Înscris: 16.03.2007
Vreau sa cumpar niste accesorii pentru un telefon mobil cumparat in Romania, dar care e fabricat in Turcia (de Vestel), deoarece nu gasesc nici un site romanesc care sa vanda aceste accesorii. Le-am gasit pe multe site-uri turcesti, dar nici unul nu vindea in alte tari.
Stiti site-uri turcesti care imi permit sa cumpar online si sa livreze in Romania?

#2
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,377
  • Înscris: 08.02.2011
Daca-i Vestel are mai multe denumiri.  Cauta pe ebay, or fi turci ce vand international.

#3
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,899
  • Înscris: 16.03.2007

 modoran, on 22 iunie 2017 - 09:38, said:

Daca-i Vestel are mai multe denumiri.  Cauta pe ebay, or fi turci ce vand international.
Da, in Romania se gaseste la Metro, branduit Finlux. In Romania nu am gasit accesorii pentru acest model (fie ca e Vestel, fie ca e Finlux) iar pe ebay am gasit doar huse ca pentru copii (roz, cu flori). Cele obisnuite, transparente, respectiv folii/sticle, doar pe site-uri turcesti am gasit, dar fara posibilitate de expediere international. Inca mai caut...

#4
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,995
  • Înscris: 07.11.2006
Aici te-ai uitat?
https://www.aliexpre...anktest=0&tc=af

#5
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,899
  • Înscris: 16.03.2007

 adisz, on 22 iunie 2017 - 10:17, said:

Da, Ali e printre primele pe care am cautat, dar nu am gasit decat o sticla (care nu stiu daca e taiata exact pentru acest model, sau e universala pentru 5,5") si cateva huse universale, de care ma feresc.

Am mai gasit pe site-ul turcesc oficial Vestel, dar nu trimit in alte tari.

Edited by cris2d2, 22 June 2017 - 10:44.


#6
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,995
  • Înscris: 07.11.2006
Eu vad (in link) si altceva decat sticle sau huse universale.
Poate ar fi bine sa mentionezi tipul telefonului.

#7
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,899
  • Înscris: 16.03.2007

 adisz, on 22 iunie 2017 - 11:02, said:

Eu vad (in link) si altceva decat sticle sau huse universale.
Poate ar fi bine sa mentionezi tipul telefonului.
Link-ul postat a cautat doar dupa cuvantul vestel, eu am cautat si dupa model, dar am gasit ceea ce am scris mai sus (adica mai nimic). Probabil e prea nou modelul, am vazut niste huse foarte faine pentru alte modele Vestel.

Telefonul e Finlux 5580, rebrand dupa Vestel Venus V3 5580

#8
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,522
  • Înscris: 05.06.2009
incearca sa iei legatura cu userul oztan, sa-l rogi sa-ti cumpere si aduca produsele necesare, cu prima ocazie cu care mai calatoreste in tara natala - turcia.

#9
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,899
  • Înscris: 16.03.2007
Gata! Mister elucidat Posted Image

Am facut o vizita la cvasi-mall-ul din oras (Sibiu), pentru niste cumparaturi, si m-am "lovit" de o insula de accesorii gsm. Vanzatorul a fost foarte inspirat, mi-a zis ca parca seamana cu....... un model Allview. Intr-adevar, Allview, modelul V2 Viper S, este identic cu Finlux si cu Vestel. Asadar, mi-am cumparat o husa tip carte (singurul accesoriu pe care-l avea) si urmeaza sa il protejez cu sticla si alte huse.

Va multumesc pentru sugestii si ajutor, consider postarea rezolvata si poate utila pentru viitorii posesori de Finlux 5580.

LE: am mai gasit un rebrand al Vestel 5580: Panasonic Eluga Note.

Edited by cris2d2, 22 June 2017 - 12:15.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate