Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Sfaturi cumparare casa in Brasov

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
FronT

FronT

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,171
  • Înscris: 01.02.2017

 ggelu, on 20 iulie 2017 - 15:57, said:

oho, sa vezi ce e dimineata la ora cand intra copii la scoala !
Nu pot sa cred ca se aglomereaza toate stradutele alea. Cele din zona Liceului si a scolilor clar dar sunt o gramada de stradute care nu par sa duca nicaieri, deci de ce ar atrage asa un mare trafic. Plus ca asta e valabil intre 7.30 si 9.00, ma gandesc si eventual dupa amiaza.

Starnit de topic, m-am uitat si eu pe olx...sunt chiar destul de multe case de vanzare in Schei si surprinzator de ieftine. Acuma stau si ma gandesc: pensionar, cu oaresce bani: ce poate fi mai frumos decat sa iesi pe veranda sa bei o cafea admirand muntii dar in acelasi timp sa fii la distanta mica (de mers pe jos) de centrul unui oras istoric. Schei este un cartier matur cu lucrurile asezate la locul lor. Exista trotuare, retele de utilitati, parcelele sunt ocupate deci esti partial ferit de surprize cu constructii noi in vecini. Casele fiind vechi, daca au probleme aceastea vor fi vizibile: umiditate, crapaturi si asa mai departe.

Edited by FronT, 21 July 2017 - 09:45.


#38
Beekeeper

Beekeeper

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 21.06.2017
FronT noi doi gindim la fel,dar eu apreciez toate parerile celor care vor sa si le spuna. pot afla lucruri la care nu m-am gindit. Faptul ca sint ieftine acolo m-a pus pe ginduri si am deschis topicul acesta in speranta ca cineva localnic imi poate spune de ceva bube ascunse ale locului.
Am inteles ca sint vechi,mici si au trecut prin multe cutremure. Asezarea catre soare,sau nu,este un alt lucru la care oamenii se uita.  Cred ca sint ieftine pentru ca sint mici si fara locuri de parcare. Plus ca multe au o singura baie,deal breaker pentru mine :)
Iesirea din Brasov este importanta de asemenea,de aceea am inceput sa ma uit si la periferie,dar se pare ca ori sint cartiere murdare,ori utilitatzile nu sint inca trase si oamenii fac case aiurea in cimp asteptind sa le aduca dupa aia. Caruta inaintea calului,dar poate asta e normal acolo.

#39
FronT

FronT

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,171
  • Înscris: 01.02.2017

 Beekeeper, on 21 iulie 2017 - 14:53, said:

FronT noi doi gindim la fel,dar eu apreciez toate parerile celor care vor sa si le spuna. pot afla lucruri la care nu m-am gindit. Faptul ca sint ieftine acolo m-a pus pe ginduri si am deschis topicul acesta in speranta ca cineva localnic imi poate spune de ceva bube ascunse ale locului.
Am inteles ca sint vechi,mici si au trecut prin multe cutremure. Asezarea catre soare,sau nu,este un alt lucru la care oamenii se uita.  Cred ca sint ieftine pentru ca sint mici si fara locuri de parcare. Plus ca multe au o singura baie,deal breaker pentru mine Posted Image
Iesirea din Brasov este importanta de asemenea,de aceea am inceput sa ma uit si la periferie,dar se pare ca ori sint cartiere murdare,ori utilitatzile nu sint inca trase si oamenii fac case aiurea in cimp asteptind sa le aduca dupa aia. Caruta inaintea calului,dar poate asta e normal acolo.

E bine sa iti faci o idee in avans despre piata, dar tot la fata locului, cand vei avea ocazia sa vii, te vei lamuri. Daca vorbim strict de iesire din Brasov si din Schei ai o varianta buna fiindca o poti lua direct spre Poiana si de acolo cobori la Rasnov de unde poti sa mergi in ce directie doresti - fara a mai trebui sa strabati tot Brasovul. In ceea ce priveste baile, la casele vechi putin probabil sa gasesti cu doua - e de urmarit si in ce masura se poate face o recompartimentare cu costuri minime.

Edited by FronT, 24 July 2017 - 08:25.


#40
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Apartamentelor de la parter li se poate adauga o a 2-a baie fara prea mari probleme.... la blocurile vechi,,,,,

#41
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008
Eu dacă așa vrea să rămân în Canada, aș aștepta următoarea criză, care va veni indubitabil la un moment dat. Aș mai strânge banii până atunci.

#42
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012

 blotunga, on 17 august 2017 - 14:07, said:

Eu dacă așa vrea să rămân în Canada, aș aștepta următoarea criză, care va veni indubitabil la un moment dat. Aș mai strânge banii până atunci.


Pai in 2018 are sa mai fie o criza.......... cica asa sunt previziunile...

#43
stefandaniel1983

stefandaniel1983

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.02.2013
Salutare,am nevoie de un sfat daca se poate,ce parere aveti de investitia intr o parcela de teren langa Sanpetru Residence 5000 m cu front stradal 40 m? la un pret de 5e ,multumesc anticipat cu front stradal 40 m

#44
TheChosen1

TheChosen1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 16.06.2018

View Poststefandaniel1983, on 21 mai 2019 - 01:40, said:

Salutare,am nevoie de un sfat daca se poate,ce parere aveti de investitia intr o parcela de teren langa Sanpetru Residence 5000 m cu front stradal 40 m? la un pret de 5e ,multumesc anticipat cu front stradal 40 m
La banii aia sigur trec ceva linii de tensiune pe deasupra sau tevi de gaz pe dedesubt, sau ambele Posted Image

#45
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,888
  • Înscris: 03.12.2001
e cumva zona de după Sânpetru? unde e un pâlc de case ale căror proprietari își blesteamă zilele că au construit acolo? :D

#46
stefandaniel1983

stefandaniel1983

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.02.2013

View Postvali, on 22 mai 2019 - 14:41, said:

e cumva zona de după Sânpetru? unde e un pâlc de case ale căror proprietari își blesteamă zilele că au construit acolo? Posted Image
da ,ce probleme sunt acolo ?Multumesc

#47
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,888
  • Înscris: 03.12.2001
ești în câmp. nu e canalizare. apa are presiune mică.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate