Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Cum va arata omul peste 10 000 de ani? Dar peste 100 000 de ani?

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Eu citeam undeva ca, in viitor, oamenii nu vor mai procrea pe calea clasica - "nasterea in chinuri" fiind considerat un act primitiv, perimat. Probabil ca se vor dezvolta noi modalitati de creare a copiilor strict din material biologic provenit de la parinti fara nasteri prin maternitati.

#20
cooze28

cooze28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 30.09.2016

View Postroxlol, on 21 iunie 2017 - 22:24, said:

Maxim 300 de ani le dau,pe planeta asta.
hai da-ne mai mult.....te rugam!!!

View Postrosix, on 22 iunie 2017 - 06:25, said:

Eu citeam undeva ca, in viitor, oamenii nu vor mai procrea pe calea clasica - "nasterea in chinuri" fiind considerat un act primitiv, perimat. Probabil ca se vor dezvolta noi modalitati de creare a copiilor strict din material biologic provenit de la parinti fara nasteri prin maternitati.
asta sigur se va intampla.

#21
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017

View PostClaudiu998, on 21 iunie 2017 - 22:21, said:

Peste 10.000 de ani nu se va mai face diferenta dintre barbat si femeie. Inca de pe acum cand te duci pe strada vezi doua chestii la fel tinandu-se de mana. Barbati epilati, pensati, cu par lung, coafati, cu pudra pe ei, bronzati la solar, cu oja sau lac pe unghii, haine de femeie largi si atarnate, slabuti si cu voce de printesa.
Deci care e femeia si care e barbatuPosted Image
Din pacate vad din ce in ce mai des cazuri de baieti afemeiati, sprancene subtiri, piele fina, par lins, gene intinse, epilati, cel mai des intaniti la corciturile t iganesti, considerati ''baieti frumosi'' sau de unii ''cocalari''. Am si poze de la noi din tara, dar va dau in privat ca sa nu va speriati.

In mod normal barbatii trebuie sa aibe fete masculinizate (cap robust, trasaturi accentuate, par facial), pentru ca asa au evoluat in mii de ani, prin aparare, batai, etc.

Dar sa vezi ''printese'' bronzate care agata si la fete pe deasupra...bleah.

Edited by Erwin_Rommel, 22 June 2017 - 10:34.


#22
Ghici_Cine

Ghici_Cine

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 497
  • Înscris: 17.08.2009
O să colonizăm alte planete cu mult timp înainte să ne distrugem planeta iremediabil (deși nu cred că o să ajungem la asta).

Edited by Dany_Darke, 23 June 2017 - 06:40.


#23
Fjell

Fjell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 21.08.2012

View Posthoneymik, on 21 iunie 2017 - 22:00, said:

Serios vorbind, nici sa vrei nu poti distruge omenirea in 200 de ani. Acuma nu veni cu teoria bombelor atomice sau mai stiu eu ce. Daca vrei punem pariu.
La ritmul in care planeta se inarmeaza si suprapopuleaza, vad sanse minime de supravietuire a speciei umane. Paharul s-a umplut demult, si ma mira faptul ca inca nu s-a apasat pe tragaci. Despre bombe atomice, punem pariu ca sunt lucruri mai rele decat bombele atomice. Imi mentin gandul ca nu prindem 200 de ani pe aici .

#24
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017

View PostFjell, on 22 iunie 2017 - 11:23, said:

La ritmul in care planeta se inarmeaza si suprapopuleaza, vad sanse minime de supravietuire a speciei umane. Paharul s-a umplut demult, si ma mira faptul ca inca nu s-a apasat pe tragaci. Despre bombe atomice, punem pariu ca sunt lucruri mai rele decat bombele atomice. Imi mentin gandul ca nu prindem 200 de ani pe aici .
De la bomba atomica a aparut bomba cu hidrogen, mult mai distructiva per suprafata dar nu in timp. Mai nou au aparut bombe termice, dar nu cu hidrogen, defapt tehnologia e ascunsa in continuare de americani si ar avea distrugeri cu mult mai mari decat la bomba atomica sau cu hidrogen.

Mai simplu e sa bagi niste boli ca SIDA sau cancer pe motiv al aparitiei lor ca niste maimute au facut prostii in jungla sau ca mananci nesanatos.

Edited by Erwin_Rommel, 22 June 2017 - 11:54.


#25
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 23.09.2005
10.000 de ani mi se pare o perioada cam scurta pentru modificari anatomice atat de mari.

#26
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017
Cred ca o sa arate asa, in caz ca nu ne autodistrugem http://fs72.trilulil...g?size=original

Edited by bogdan181180, 22 June 2017 - 16:35.


#27
fireplane

fireplane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 09.06.2017

View PostErwin_Rommel, on 22 iunie 2017 - 10:31, said:

Din pacate vad din ce in ce mai des cazuri de baieti afemeiati, sprancene subtiri, piele fina, par lins, gene intinse, epilati, cel mai des intaniti la corciturile t iganesti, considerati ''baieti frumosi'' sau de unii ''cocalari''. Am si poze de la noi din tara, dar va dau in privat ca sa nu va speriati.

In mod normal barbatii trebuie sa aibe fete masculinizate (cap robust, trasaturi accentuate, par facial), pentru ca asa au evoluat in mii de ani, prin aparare, batai, etc.

Dar sa vezi ''printese'' bronzate care agata si la fete pe deasupra...bleah.



Nasol e ca fetele (alea care arata decent, care-s futabile)   fix genul asta de BAIETI cauta.


Noi , masculii astia parosi si urati, dar muncitori, o sa ramanem doar cu laba sau o sa ne combinam cu sictir cu femei la fel de urate ca noi, fie o sa dam cu banul ca sa atingem si noi o blonda siliconata.




Si cu timpul, vor aparea doua specii:  o specie de sclavi urati si puternici, MORLOCKS (din Time Machine de H.G. Wells)  si  afemeiatii aia fragili si frumosi (ELOI)  care vor fi elita

Edited by fireplane, 22 June 2017 - 17:06.


#28
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

View Postrosix, on 21 iunie 2017 - 21:51, said:

Omul, in varianta actuala, este un experiment esuat al unor fiinte supranaturale. Practic s-a dorit a se obtine un corp fizic in care sa salasluiasca o constiinta, un corp spiritual, care sa devina si sa evolueze prin experienta si s-a obtinut in realitate un corp exclusiv fizic dominat de patimi, naravuri, vicii, nevoi si dependente... Cu siguranta nimeni n-ar baga banii in asa ceva, motiv pentru care cred ca intr-un viitor previzibil ex:500 de ani ne paste o noua exctinctie in masa, ca pe vremea dinozaurilor. Omenirea, in forma ei actuala, este o uriasa masina de produs fecale si deseuri neregenerabile, nu o colectivitate orientata spre evolutie spirituala.

Nu stiu daca suntem chiar un experiment esuat al unor fiinte supranaturale, dar... in rest ai dreptate, nu mai apuca rasa umana 10.000 sau 100.000 de ani, nici pe departe, daca va continua asa...poate nu mai apuca nici macar 1000 de ani.

#29
fireplane

fireplane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 09.06.2017
Cat timp nu erupe Yellowstone-ul  ,   nu vine vreun asteroid peste noi ,  niste radiatii gamma de la vreo supernova din apropiere,   sau  atata timp cat va mai exista grau si apa potabila pe planeta asta,   omul ca specie o sa  mai duca lejer vreo cateva zeci de mii de ani, poate   chiar sute de mii de ani, indiferent ca va fi sub o forma sau alta.  


Existam ca specie de vreo 250 000- 300 000 de ani.
Dinozaurii au rezistat ca specie vreo 140 milioane de ani  pe Pamant, iar eu pot sa spun ca omul ca specie e mult mai adaptabil decat erau dinozaurii.


Daca ar fi sa se declanseze automatizarea cibernetica ca sa dezvoltam roboti cu inteligenta artificiala superioara,  sa se autorizeze modificarile genetice  si sa inceapa demersurile pentru explorarea spatiala, si mai bine...vom ramane in memoria galaxiei ca o specie intelienta care nu a lasat doar gunoaie si ruine in urma ei.

Chit ca ne eradica robotii ca-n Terminator,  tot e bine pentru ca robotii vor fi niste copii fidele dupa noi.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate