Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Instalare Windows XP pe Windows 10

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,310
  • Înscris: 08.02.2011
Geniu nu oi fi, dar faci treaba asta gratis, la service trebuie sa plateasca "prietenul" ala al tau + ca trebuie sa aiba si licenta valida, ca aia nu i-l activeaza altfel

#20
lache1

lache1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 09.05.2006
Avand in vedere ca nu va pricepeti nici unul la treaba asta cu instalatul (ma refer la cel cu pc-ul si la cel care pune intrebari pe aici), nu mai bine da 2-3 beri la un baiat care stie ce face? Ca oricum ajunge acolo, dupa ce stricati voi sistemul de operare. Si s-ar putea sa coste mai mult sa repare ce stricati pe acolo. Ce zici? E ca treaba cu bucataria, nu e greu, dar daca nu te pricepi, mai bine face sarmale bucatarul, decat sa le strici tu acasa.

#21
Motanu13

Motanu13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,845
  • Înscris: 10.02.2011

View PostRomparkin18, on 21 iunie 2017 - 13:46, said:

Salut , stiu ca pare ciudat dar am instalat unui ,,prieten" Windows 10 pe un Windows 7 . Desigur acesta sa sters si a rămas cu preafericitul Windows 10 . Peste 2 zile ca să vezi că nu ii mai booteaza Windows-ul si nustiu de ce . Acesta ma rugat sa ii instalez apoi Windows XP . M-am enervat si acum sunt nelamurit el stiind ca nu sunt un geniu in calculatoare . Ce spuneti ? De unde pot descarca XP sa il pun peste 10 . Caci am incercat dar e cam greu . Posted Image
Ce-i cam greu, sa descarci windows XP sau sa-l instalezi ?
Daca nu-i mai booteaza windows-ul deloc probabil ca are o problema de hardware, placa de baza defecta, hard disc stricat sau de la ram.
Pana ne dam seama despre ce e vorba spune si tu ce configuratie PC are prietenul tau. De instalat nu-i mare lucru, intri in BIOS, pui la prima optiune de bootare pe cd/dvd sau stick usb ( depinde de pe ce instalezi ) si la a doua pe hard disc, apoi ii dai sa booteze. Apoi vine partea cu partitiile, formatarea si instalarea. Tu ai zis numa ca-i cam greu da nu ne dam seama ce vrei sa spui de fapt.

#22
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Am sters ultimele posturi si acum va rog sa reveniti la tema topicului! Deja s-a facut destul off-topic.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate