Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Cu ce pot lipi capacul de culbutori din plastic

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
spiridusulverde

spiridusulverde

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 20.11.2011
Salutare. Vin cu o problema,si anume am un BMW 320D E46 an 2004 la care imi este rupt capacul de la culbutori.Capacul este rupt langa un filet unde se prinde capacul ce mascheaza motorul.Fostul proprietar a tras de masca fara sa desfaca toate surubele si a fisurat capacul de la culbutori.Intrebarea este cu ce as putea lipi si sa tina.Am vazut ca o mai lipit el cu ceva da de mantueala numa. Stiti ceva loctite sau cu ce as putea lipi. In cel mai rau caz pun alt capac da e multa manoperaa,si am zis sa incerc sa il lipesc daca se poate cum trebuie.Attached File  2017-06-21%2013.31.05.jpg   40.82K   129 downloads
Acesta ar fi capacul (poza de pe net) la mine este fisurat chiar la baza unde am incercuit cu rosu

Edited by spiridusulverde, 21 June 2017 - 12:32.


#2
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,560
  • Înscris: 08.03.2017
E capac sau scut ?
Deobicei este lipici pentru polipropilena si propilena , scump si nu toate rezista la caldura si vibratii . Loctite face asa ceva dar trebuie vazut din ce soi de plastic este , foarte dificil si deobicei nu prea tine dar merita incercat . Un lipici dedicat trece de 100-150 lei un tubulet ...
Acesta este http://www.e-adezivi...06--50-g/93.htm

#3
gabimilo1

gabimilo1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 966
  • Înscris: 10.01.2011
salut

la bmw-ul pe care il ai e pacat sa faci cîrpeli.

pune capac nou, lipiciurile sint scumpe si  nu tin, la final te va costa mai mult.

#4
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Se poate lipi cu Poxipol. Dar doar daca il dai jos de pe masina, ceea ce implica aceeasi manopera cu schimbatul, deci mai bine il schimbi. Trebuie curatat si lipit pe ambele parti. Cine zice ca nu tine nu a incercat. Rezervorul meu tine de 3 ani, prezonul de la galeria de admisie bagat cu Poxipol in gaura cu filetul mancat tine de 5 ani. Tot secretul e sa cureti foarte bine zona, ceea ce nu o sa poti face cu acel capac montat pe masina .

#5
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
La asa masina, asemenea intrebari nu se pun. Se schimba, nu se carpeste. Mentalitate de Dacia 1300, sarma, sfoara, patent si lipici, faci capitala in fata blocului.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate