Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 

Cadou simbolic prietena

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
Eduardika28

Eduardika28

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 14.10.2016
Salutare! Sunt impreuna cu o fata de 3 luni, o relatie frumoasa cu bune si cu rele (mai multe bune), dar care va trebui intrerupta pentru o perioada si mai mare deoarece ea va pleca in America cu un program de munca. Amandoi suntem studenti. Maine va pleca si vreau sa-i fac un cadou. Avand in vedere ca suntem doar de 3 luni nu vreau sa-i iau ceva exagerat si nici flori pentru ca nu va avea ce sa faca cu ele in avion, chiar daca sunt un cadou frumos. Ce as putea sa-i iau? Cunoscand-o,stiu ca doar simpla prezenta ii este suficienta, nu este pretentioasa tare. Voi cum ati proceda in cazul asta?

#2
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,144
  • Înscris: 19.09.2005
un green card.

#3
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,818
  • Înscris: 10.12.2006
Daca pleaca in america https://www.amazon.c.../dp/B0083HLPLA/

#4
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Cumpara-i o stea
Ce poate fi mai simbolic de atat?

#5
Memeito

Memeito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 20.05.2017

View PostEduardika28, on 21 iunie 2017 - 11:37, said:

Salutare! Sunt impreuna cu o fata de 3 luni, o relatie frumoasa cu bune si cu rele (mai multe bune), dar care va trebui intrerupta pentru o perioada si mai mare deoarece ea va pleca in America cu un program de munca.
Daca ea a plecat lasandu-te aici, inseamna ca nu se gandeste la tine, esti pe locul doi pentru ea, am trecut si eu printr-o situatie asemanatoare si bineinteles ca s-a ales praful de toata relatia, si-a gasit pe altcineva afara.

#6
Eduardika28

Eduardika28

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 14.10.2016

View PostMemeito, on 21 iunie 2017 - 11:50, said:

Daca ea a plecat lasandu-te aici, inseamna ca nu se gandeste la tine, esti pe locul doi pentru ea, am trecut si eu printr-o situatie asemanatoare si bineinteles ca s-a ales praful de toata relatia, si-a gasit pe altcineva afara.
Nu-i adevarat. S-a inscris in programul Work&Travel inca din ianuarie,inainte de a fi impreuna. Deci, nu mai trage concluzii pripite daca nu cunosti.
Doar nu puteam sa ma opun si sa nu o las sa plece, asta ar fi fost egoism din partea mea, dar nici nu mi-a trecut prin cap, avand in vedere ce am scris mai sus.

#7
vladdy99

vladdy99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,034
  • Înscris: 03.05.2006
Un animal de plus de dimensiuni reduse ? Un teddy bear intodeauna are succes.

#8
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,144
  • Înscris: 19.09.2005
cu poza, vezi la cadouri personalizate...

#9
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,019
  • Înscris: 07.11.2006

View PostEduardika28, on 21 iunie 2017 - 11:37, said:

Ce as putea sa-i iau? Cunoscand-o,stiu ca doar simpla prezenta ii este suficienta, nu este pretentioasa tare. Voi cum ati proceda in cazul asta?

Povesti.N-o cunosti deloc.
Daca ai cunoaste-o,ai sti ce sa-i cumperi.
Faptul ca intrebi o masa de necunoscuti,iti scoate in evidenta neputinta.
Eu nici de rusine n-as intreba asa ceva de la cineva,oricine sa fie.
Si sa nu te superi pe mine.
Gandeste-te doar ca indiferent ce-i cumperi,va fi primit cu drag,fiind de la tine.Chiar si o ciocolata Pitic.

#10
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,850
  • Înscris: 20.10.2015
o esarfa cu motiv national...

#11
A-d-r-i-a-n

A-d-r-i-a-n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 26.09.2014
O poza inramata cu voi doi.

#12
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
un tricou imprimat cu poza ta sau poza voastra.
o cana personalizata, din care sa-si bea cafeaua/ceaiul in fiecare dimineata (dar ce face cu ea, o ia in bagajul de mana ? nu stiu daca are voie; iar la cala, daca nu e bine ambalata si protejata, la cum sunt manevrate bagajele...cioburi si ciobuletze se face)
o rama foto digitala ?
o poza de-a voastra sub forma unui puzzle - poti comanda pe la standurile firmelor cu produse personalizate.
o agenda-jurnal de calitate (ma refer la materialul si modelul copertilor, la hartia paginilor), in care sa-si treaca gandurile si experientele, odata ajunsa pe taramul fagaduintei si in tara tuturor posibilitatilor?
o bijuterie nu neaparat din metal nobil, dar care sa fie purtata cu placere ? vad ca se poarta tot felul de lantisoare fine, bratari si coliere, gasesti asa ceva la meli-melo, de exemplu.
nici nu ai spus ce-i place prietenei tale, e pasionata de imbracaminte, incaltaminte, parfumuri, cosmetice, accesorii, genti, bijuterii ? are pasiuni sau hobby-uri ?
fumeaza ? daca da, o bricheta sau o tabachera de calitate / bun-gust ? dar, iarasi, nu cred ca are voie cu ele in bagajul de mana...ori tu vrei sa-i dai cadoul la plecare, pana in punctul in care o mai poti insoti, cand ea probabil a predat deja bagajul.

Edited by corinadaniela, 21 June 2017 - 13:34.


#13
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Da-i o brosura din aia pe care scrie mare " Cuplul fidel la adapost de SIDA " . Nu mai retin exact daca le distribuia Crucea Rose sau Biserica Ortodoxa Romana...dar le gasesti tu .
...ar trebui sa aprecieze gestul,arata ca ai simtul umorului , ca te gandesti la ea ( cam posesiv ) si ca pentru tine , voi doi sunteti un cuplu . Daca si ea considera la fel te va mai cauta ,daca nu , este un moment potrivit sa mergi mai departe .

Edited by JurasikMan, 21 June 2017 - 14:27.


#14
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,850
  • Înscris: 20.10.2015

View PostMemeito, on 21 iunie 2017 - 16:00, said:

Pai da, dar daca te iubea renunta la asta ca sa fie cu tine. Asa crezi ca nu o sa isi faca de cap pe acolo ? Niciodata sa nu ai incredere intr-o femeie, asculta aici ce zic eu, sunt patit si stiu ce vorbesc !

Vorbesti prostii
O femeie care RENUNTA la cariera ei isi pierde respectul pentru ea, si implicit si in fata mea.
Daca nu e incredere, nimic nu e. Si eu stiu mai bine ca tine ce vorbesc, o experienta de o viata

#15
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,961
  • Înscris: 18.12.2007

View PostMemeito, on 21 iunie 2017 - 16:00, said:

Niciodata sa nu ai incredere intr-o femeie, asculta aici ce zic eu, sunt patit si stiu ce vorbesc !

Nu esti tu ala care zice ca epilarea e pacat si ca barbatii nu trebuie sa isi lase mamele, sotiile, iubitele sa se epileze?

On topic: un animal de plus, mic, ca sa incapa in bagaj.

#16
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014
O bratara(sunt acelea snur, cu un pandantiv haios)/lantisor/breloc (sa poata fi purtate cu ea tot timpul). Ramele/canile nu ajung tot timpul intregi (am patit-o).

Edited by Arianna-D, 21 June 2017 - 17:14.


#17
mannes

mannes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,712
  • Înscris: 30.04.2006
am fost si eu in america cu work and travel si nu a fost fata care sa se intoarca ne-fugarita, implicate in relatii acasa sau nu. asta e realitatea!

ia-i un ursulet de plus, nu dai gres cu el...

#18
azathioprine

azathioprine

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.06.2016
Eu zic așa: îi iei un câine de pluș ceva, și îl dai cu parfumul tău. Îi spui să-l ia cu ea și de fiecare dată când i se face dor de tine să-l țină aproape. Dacă relația voastră merge bine și e genul mai romantic, o sa aprecieze și o sa îi facă așteptarea mai ușoară.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate