Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

polipi nazali

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
istrate01

istrate01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 18.06.2012
pentru un tanar de 28 de ani cat costa o operatie de polipi nazali daca stie cineva,se fac cu laser?

#2
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Costa la fel ca pentru unul de 35 de ani.

#3
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,546
  • Înscris: 03.04.2013
http://forum.7p.ro/p...sts&t=3028&p=10

#4
andrei_ionut

andrei_ionut

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 29.10.2016
Acum ceva ani m-am operat, mai exact mi-am scos amigdalele. Fiind la curent cu starea spitalelor noastre, am zis sa apelez la o clinica privata. Sun la prima, mai sa cad pe spate. Sun la a doua - la fel. Sun la  a 3-a. Atunci m-am prins ca de fapt ala era pretul in privat. pretul varia intre 4500-7500 lei sau chiar mai mult.

La stat este gratuit sa te operezi. Dar "poate" trebuie sa cotizezi la medicul chirurg ca sa "te opereze mai bine".

In consecinta, tu alegi unde te operezi. La privat costa, la stat este gratuit.


LE: apropo, cat costa o nastere la privat? Pt ca pretul unei operatii de amigdale cu siguranta nu este departe de pretul unei nasteri.

Edited by andreiMembruAnonimut, 21 June 2017 - 01:56.


#5
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postistrate01, on 20 iunie 2017 - 23:49, said:

pentru un tanar de 28 de ani cat costa o operatie de polipi nazali daca stie cineva,se fac cu laser?

Suna si tu pe la clinici. E ca la service  - costa mai mult decat face...

#6
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017

View Postandrei_ionut, on 21 iunie 2017 - 01:54, said:

Acum ceva ani m-am operat, mai exact mi-am scos amigdalele. Fiind la curent cu starea spitalelor noastre, am zis sa apelez la o clinica privata. Sun la prima, mai sa cad pe spate. Sun la a doua - la fel. Sun la  a 3-a. Atunci m-am prins ca de fapt ala era pretul in privat. pretul varia intre 4500-7500 lei sau chiar mai mult.

La stat este gratuit sa te operezi. Dar "poate" trebuie sa cotizezi la medicul chirurg ca sa "te opereze mai bine".

In consecinta, tu alegi unde te operezi. La privat costa, la stat este gratuity.
La stat tot atat costa, doar ca nu ii mai platesti tu, ci ii plateste CNAS dupa ce le trimite spitalul factura sa fie decontata.
Tu doar spagile le platesti, care de obicei sunt o treime din costul operatiei facturat.

Deci la stat in realitate e si mai scump, doar ca pare mai ieftin din cauza ca nu dai tu din buzunar grosul banilor.

#7
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View Postandrei_ionut, on 21 iunie 2017 - 01:54, said:

Acum ceva ani m-am operat, mai exact mi-am scos amigdalele. Fiind la curent cu starea spitalelor noastre, am zis sa apelez la o clinica privata. Sun la prima, mai sa cad pe spate. Sun la a doua - la fel. Sun la  a 3-a. Atunci m-am prins ca de fapt ala era pretul in privat. pretul varia intre 4500-7500 lei sau chiar mai mult.

La stat este gratuit sa te operezi. Dar "poate" trebuie sa cotizezi la medicul chirurg ca sa "te opereze mai bine".

In consecinta, tu alegi unde te operezi. La privat costa, la stat este gratuit.


LE: apropo, cat costa o nastere la privat? Pt ca pretul unei operatii de amigdale cu siguranta nu este departe de pretul unei nasteri.
La cat de bine se face curatenie...
Eu nu prea as avea curajul sa ma operez la stat.... desi nici la privat nu as fi linistit...

#8
Memeito

Memeito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 20.05.2017

View Postandrei_ionut, on 21 iunie 2017 - 01:54, said:

La stat este gratuit sa te operezi. Dar "poate" trebuie sa cotizezi la medicul chirurg ca sa "te opereze mai bine".
   La stat e riscul sa bage un student rezident sau vreun incepator sa invete pe pielea ta, am fost internat 3 zile pentru o operatie la nas intr-un salon cu alti pacienti cu probleme asemanatoare, au tot adus studenti la medicina sa se uite in nasurile noastre si sa ne puna intrebari stupide, la operatie am avut noroc ca m-a operat un doctor batran cu experienta, dar un alt coleg de salon a cazut pe mana unui rezident care i-a rupt pur si simplu nasul, asta e....cati bani dai, atata face !

#9
adriela

adriela

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 23.11.2009
Te-ai operat?Daca nu pot sa-ti scriu experienta familiei mele din luna asta.polip antro choanal.

#10
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006
Degeaba te operezi !! In timp, cresc nenorocitii la loc !! Eu sforai mai rau cu polipii astia ,, noi''  decat cu cei originali !! Posted Image

#11
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View PostMemeito, on 21 iunie 2017 - 11:12, said:

   La stat e riscul sa bage un student rezident sau vreun incepator sa invete pe pielea ta, am fost internat 3 zile pentru o operatie la nas intr-un salon cu alti pacienti cu probleme asemanatoare, au tot adus studenti la medicina sa se uite in nasurile noastre si sa ne puna intrebari stupide, la operatie am avut noroc ca m-a operat un doctor batran cu experienta, dar un alt coleg de salon a cazut pe mana unui rezident care i-a rupt pur si simplu nasul, asta e....cati bani dai, atata face !
Vezi ca rezidentul nu e student.....e medic cu licenta luata.....cu alte cuvinte esti cam paralel....de obicei rezidentii asista doctorii de specialitate pentru ca-s in pregatire la acea specializare....e mai complicat pentru tine....asa ca stai cuminte nu-ti mai da cu parerea....ca sperii degeaba oamenii......
Aia care se uitau la nasurile voastre nu erau medici erau studenti ....in practica.....Fa diferenta.....medic - student (adica pielea pu....)....

https://dexonline.ro...idenÄŒ›iat

Edited by Clovis, 22 July 2017 - 17:07.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate