Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Allview X4 Extreme

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
catavencuadelin

catavencuadelin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 07.10.2012
Astăzi a fost anunțat noul smartphone Allview X4 Extreme

General  Lansare  Iunie 2017

   Limba  Romana, Engleza, Germana, Spaniola, Maghiara, Franceza, Olandeza, Rusa, Italiana etc.
   Retea  2G:850/900/1800/1900MHz;SIM1 si SIM2
  3G: UMTS 850/900/1900/2100MHz;SIM1 si SIM
  4G:FDD 800/850/900/1800/2100/2600MHz
  TDD 1900/2300/2500/2600MHz;SIM1 sau SIM2

   Dual sim  Da
   Microsim  Da, Sim1
   Nanosim  Da, Sim2
Dimensiuni  Dimensiuni  166,4x83,3x9,1mm
   Greutate  226,9g

Display  Tip  IPS LCD FHD
   Touchscreen  Touchscreen capacitiv multitouch 2,5D, Full lamination
   Dimensiuni  6"
   Rezolutie  1080x1920px FullHD
   Scratch Resistant Glass  Da, Gorilla Glass 3

Caracteristici  SO  Android 7.0 Nougat
   CPU  Cortex®-A53 Octa Core Helio P25, 4x1,64GHz + 3x2,3GHz + 1x2,5GHz
   GPU  Mali T880 MP2
   GPS  Da
   AGPS  Da
   Glonass  Da
   Memorie Flash  64GB
   Memorie RAM  4GB
   Widget  Da
   Multitasking  Da
   Turn to Mute  Da
   Radio FM  Da
   HD Voice  Da
   Micro SD   Pana la 256GB in regim Single Sim
   Vibratie cand apelatul raspunde  Da
   Culori  Mocha Gold

Sunet  3.5mm jack  Da
   TRRS standard  CTIA / AHJ
   Impedanta recomandata casti   16-40 Ω
   Difuzor  Stereo
   Maxx Audio  Da
   Redare fisiere audio  Da
   Tip alerta  Vibratie, ringtone audio
Video  Redare  Formate video FullHD 1080p
   Redare flux  FullHD 1080p
Aplicatii  Bitdefender, Selfcare, Spatiu Privat

Camera  Rezolutie camera principala  Dual Camera, 13MP cu Autofocus  IMX258 + 5MP FF
   Rezolutie camera frontala  20MP FF
   Inregistrare video  FullHD 1080p
   Touchfocus  Da
   High Dynamic Range(HDR)  Da
   PDAF  Da
   Professional mode  Da
   Led flash  Da, fata /spate (flash spate dual led)
   Pic note  Da
   Face beauty  Da
   Bokeh mode  Da
   Card scaner  Da
   Geotagging  Da

Date  4G  Cat 6, DL 300Mbps UP 51Mbps
   3G  HSDPA 21,1Mbps/HSUPA 5.76Mbps
   EDGE  Da, Class 10
   GPRS  Da, Class 10
   Bluetooth  Class 4.0 cu A2DP si EDR
   WLAN  WiFi 802.11 a/b/g/n 5GHz
   WiFi Direct  Da
   USB  Da, 2.0

Senzori  Accelerometru  Da
   Senzor de Proximitate  Da
   Senzor magnetic  Da
   Senzor de lumina  Da
   Giroscop  Da
   Senzor amprenta  Da
   IR  Da

Internet  Social networking  Da
   E-mail  Da
   Aplicatii  Da
   Hotspot  Tethering prin Wifi
   Hotspot  USB tethering
   Hotspot  Tethering prin Bluetooth

Baterie  Capacitate  Li-Pol 4550mAh
   Tip incarcator  DC 9V, 2A
   Stand by  Pana la 379h
   Convorbire  Pana la 1510min

Continut pachet  Telefon:
Alimentator
cablu USB
OTG
Quick Guide
Husa silicon
ac SIM
Folie protectie ecran

Pret:   1899 lei   
Produsul este disponibil pe baza de precomanda. Livrarile vor incepe din data 11.07.2017

Attached Files


Edited by catavencuadelin, 20 June 2017 - 22:44.


#2
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postcatavencuadelin, on 20 iunie 2017 - 22:42, said:

Astăzi a fost anunţat noul smartphone Allview X4 Extreme

   Produsul este disponibil pe baza de precomanda. Livrarile vor incepe din data 11.07.2017
Ce te-ai chinui atat sa scrii  (ca un xerox)?  cand el are o prezentare (oficiala)  frumoasa AICI
apropo, se poate castiga un voucher in valoare de 300 LEI pentru achiziţionarea smartphone-ului X4 Xtreme
cu un amarat de selfie.

Edited by stlk, 21 June 2017 - 01:42.


#3
AlexaLesby

AlexaLesby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 18.09.2016
Telefonul nu merita mai mult de 400 de lei, deci voucherul e degeaba.
Specificatiile sunt irelevante. E ca si cum ai cumpara un BMW fabricat de Dacia la pret de Opel Astra.

#4
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008
Ma intreb cat costa modelul Gionee sau ce model e la baza X4 Extreme.
Oricum, nu as fi nebun sa dau atat pe el cand exista destule modele ok la aceiasi bani, sau mai pun 400 si iau OnePlus 5 (in momentul asta, deoarece peste cateva luni sigur se va mai ieftini).

Edited by Hider141, 21 June 2017 - 08:01.


#5
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,158
  • Înscris: 15.05.2008
atat o ajuns sa ceara pe alwi
valabil la precomanda
cine papadie este fan asa periculos sa faci precomanda la asa ceva

#6
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 28.12.2008

View PostAlexaLesby, on 21 iunie 2017 - 07:49, said:

Telefonul nu merita mai mult de 400 de lei, deci voucherul e degeaba.
Specificatiile sunt irelevante. E ca si cum ai cumpara un BMW fabricat de Dacia la pret de Opel Astra.
1900 lei clar nu aş da pe aşa ceva însă 400 lei e o sumă aruncată la mişto, fie şi chinezărie tot nu găseşti ceva similar la ~90$.

View PostHider141, on 21 iunie 2017 - 08:00, said:

Ma intreb cat costa modelul Gionee sau ce model e la baza X4 Extreme.
Este un Gionee A1 Plus: http://www.gsmarena....1_plus-8606.php

#7
AlexaLesby

AlexaLesby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 18.09.2016
Cu 5-600 iti iei un iphone 5 sh care e mai fiabil si te tine de 5 ori mai mult decat acest gionee.
Sau daca preferi Android, gasesti nexusuri sau xperia z la banii aia.

Nu va lasati pacaliti de zeci de megapixeli, procesoare cu 10 de nuclee si alte asa-zise noutati care in practica sunt cu maxim 5-10% mai performante decat componentele vechi de 5 ani.
Sau baterii de 4 ah care in realitate te tin mai putin decat o baterie de 3 ani de 1.5 ah.

#8
catavencuadelin

catavencuadelin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 07.10.2012

View PostAlexaLesby, on 21 iunie 2017 - 07:49, said:

Telefonul nu merita mai mult de 400 de lei, deci voucherul e degeaba.
Specificatiile sunt irelevante. E ca si cum ai cumpara un BMW fabricat de Dacia la pret de Opel Astra.

Dacă ești un utilizator de iPhone pe care l-ai primit cadou de la partenera ta, șterge-ți contul de pe acest forum. Și nu-ți mai da cu părerea despre tehnologie fiindcă sigur nu te pricepi.

View PostAlexaLesby, on 21 iunie 2017 - 09:41, said:

Cu 5-600 iti iei un iphone 5 sh care e mai fiabil si te tine de 5 ori mai mult decat acest gionee.
Sau daca preferi Android, gasesti nexusuri sau xperia z la banii aia.

Nu va lasati pacaliti de zeci de megapixeli, procesoare cu 10 de nuclee si alte asa-zise noutati care in practica sunt cu maxim 5-10% mai performante decat componentele vechi de 5 ani.
Sau baterii de 4 ah care in realitate te tin mai putin decat o baterie de 3 ani de 1.5 ah.

Exact ce credeam. Utilizator de iPhone necunoscător care își dă cu părerea.
Clar, nu merită 1900 lei, dar nu poți compara cu un telefon SH și să spui că este mai slab.
Ca utilizator de Allview din 2011 pot afirma cu încredere că, compania Allview produce și produse calitative.

View Poststlk, on 21 iunie 2017 - 01:32, said:

Ce te-ai chinui atat sa scrii  (ca un xerox)?  cand el are o prezentare (oficiala)  frumoasa AICI
apropo, se poate castiga un voucher in valoare de 300 LEI pentru achiziţionarea smartphone-ului X4 Xtreme
cu un amarat de selfie.

Nu m-am chinuit să scriu deoarece am luat copy/paste de pe site-ul oficial. Dar chiar și așa, ar trebui să apreciezi efortul. ;)

#9
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008

View Postcatavencuadelin, on 21 iunie 2017 - 10:12, said:

Ca utilizator de Allview din 2011 pot afirma cu încredere că, compania Allview produce și produse calitative.
Nu stiam ca romanii nostri au devenit brusc, peste noapte, producatori. Si mai ales, fara vreo fabrica sau vreun aport asupra tehnologiei incluse in telefoanele vandute sub marca "Allview".
Fix un pic mai sus a specificat colegul @driftking91 ce model chinezesc e de fapt "sub capota".

#10
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 28.12.2008

View PostAlexaLesby, on 21 iunie 2017 - 09:41, said:

Cu 5-600 iti iei un iphone 5 sh care e mai fiabil si te tine de 5 ori mai mult decat acest gionee.
Sau daca preferi Android, gasesti nexusuri sau xperia z la banii aia.

Nu va lasati pacaliti de zeci de megapixeli, procesoare cu 10 de nuclee si alte asa-zise noutati care in practica sunt cu maxim 5-10% mai performante decat componentele vechi de 5 ani.
Sau baterii de 4 ah care in realitate te tin mai putin decat o baterie de 3 ani de 1.5 ah.

Telefonul ăsta nici măcar nu e disponibil dar tu ştii deja că un Iphone la mâna a doua apărut acum ~5 ani şi cu baterie de 3 ori mai mică ţine mai mult. Fugi tare...

Edited by driftking91, 21 June 2017 - 10:22.


#11
catavencuadelin

catavencuadelin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 07.10.2012

View PostHider141, on 21 iunie 2017 - 10:22, said:

Nu stiam ca romanii nostri au devenit brusc, peste noapte, producatori. Si mai ales, fara vreo fabrica sau vreun aport asupra tehnologiei incluse in telefoanele vandute sub marca "Allview".
Fix un pic mai sus a specificat colegul @driftking91 ce model chinezesc e de fapt "sub capota".

Dacă ar fi să judecăm după modul în care sunt produse telefoanele mobile (la fel ca și alte produse) nu știu dacă am putea număra pe degete producătorii. Unele companii produc componente electronice, altele produc carcase, altele display, altele acumulatori, iar altele accesoriile. O altă companie le adună și le asamblează, iar altele le pun etichetă (Samsung, Apple, etc). Într-adevăr, nu sunt producători, dar dacă ei își pun brandul pe produsul finit îi putem numi inpropriu producători, sau cum vrea fiecare.

#12
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008
Atat timp cat ei nu-si aduc deloc aportul asupra partii de dezvoltare hardware, nu-i pot numi "producatori".
In schimb Apple, de exemplu, are din cate stiu un cuvant de spus asupra arhitecturii chipsetului din telefoanele lor si asupra altor parti, iar Samsung isi produce din cate stiu chipsetul Exynos "in-house", iar cipurile de memorie ram si memorie non-volatila sunt produse chiar in fabricile lor.

#13
catavencuadelin

catavencuadelin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 07.10.2012

View PostHider141, on 21 iunie 2017 - 10:55, said:

Atat timp cat ei nu-si aduc deloc aportul asupra partii de dezvoltare hardware, nu-i pot numi "producatori".
In schimb Apple, de exemplu, are din cate stiu un cuvant de spus asupra arhitecturii chipsetului din telefoanele lor si asupra altor parti, iar Samsung isi produce din cate stiu chipsetul Exynos "in-house", iar cipurile de memorie ram si memorie non-volatila sunt produse chiar in fabricile lor.

De acord, dar nu este relevant în rezultatul procesului de comercializare. Cel mai mult este o eroare de formulare din partea mea. :)

#14
AlexaLesby

AlexaLesby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 18.09.2016
Apple o investit miliarde de dolari in fabrici in china, au sefii lor americani pusi sa supravegheze sclavii chinezi.
Allviu o investit 200 de lei pe autocolante si 200 de euro biletu de avion pt samsaru trimis sa cumpere telefoanele din oborul chinezesc

La astfel de telefoane 4550 mah inseamna telefon mare si atat. Miliamperi pe ora in nici un caz. Zi mersi daca te tine 5 ore pe zi fara sa-l incarci si nu-ti moare dupa 3 luni.
Si procesor cu 8 nuclee inseamna baterie consumata ineficient si aiurea, nu viteza mai buna

#15
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,720
  • Înscris: 31.12.2013
Nu mai dați atâta cu pietre ! Nici giganții nu sunt mai cinstiți în legătură cu produsele vândute, de multe ori ai impresia că ai fost jefuit după ce tocmai ți-ai achiziționat ultima generație de smartphone-uri de la firmele mari, mai ales când vezi că un amărât de Allview de 1500 de lei se descurcă la fel de bine în utilizarea de zi cu zi, ca și un IPhone de 1000 de euro... Dar asta e, marketingul ne face să îmbogățim firmele de afară, nicidecum să-i ajutăm pe ai noștri să supraviețuiască, darămite să se mai și dezvolte ! Îmi e ciudă că mulți mușcă momeala și cumpără telefoane cu funcții și performanțe pe care nu le vor folosi niciodată, și asta doar să se dea rotunzi ! Dacă Allview ar fi mai atent cu garanția, service-ul și grija față de clienți, (aici au probleme) eu cred că nu am avea ce le reproșa în privința produselor scoase mai recent pe piață ! După părerea mea, P9 Energy și X4 Soul sunt cele mai bune exemple de telefoane oneste, care fac se spun că fac, și nu pentru o căruță de bani !

#16
catavencuadelin

catavencuadelin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 07.10.2012

View PostAlexaLesby, on 21 iunie 2017 - 12:13, said:

Apple o investit miliarde de dolari in fabrici in china, au sefii lor americani pusi sa supravegheze sclavii chinezi.
Allviu o investit 200 de lei pe autocolante si 200 de euro biletu de avion pt samsaru trimis sa cumpere telefoanele din oborul chinezesc

La astfel de telefoane 4550 mah inseamna telefon mare si atat. Miliamperi pe ora in nici un caz. Zi mersi daca te tine 5 ore pe zi fara sa-l incarci si nu-ti moare dupa 3 luni.
Si procesor cu 8 nuclee inseamna baterie consumata ineficient si aiurea, nu viteza mai buna

Dra ardeleancă, vă faceți de râs.
Pentru imaginea dvs încetați să mai postați în acest topic. Colegii mei de serviciu folosesc telefoane iPhone (5S, 6, 6S, 7) majoritatea. Toți se plâng din cauza bateriei, îi văd în fiecare zi cu power bank sau cabluri USB conectati la PC. Dacă tot vorbim să vorbim pe ce cunoaștem...

View Postcutinastefan, on 21 iunie 2017 - 12:49, said:

Nu mai dați atâta cu pietre ! Nici giganții nu sunt mai cinstiți în legătură cu produsele vândute, de multe ori ai impresia că ai fost jefuit după ce tocmai ți-ai achiziționat ultima generație de smartphone-uri de la firmele mari, mai ales când vezi că un amărât de Allview de 1500 de lei se descurcă la fel de bine în utilizarea de zi cu zi, ca și un IPhone de 1000 de euro... Dar asta e, marketingul ne face să îmbogățim firmele de afară, nicidecum să-i ajutăm pe ai noștri să supraviețuiască, darămite să se mai și dezvolte ! Îmi e ciudă că mulți mușcă momeala și cumpără telefoane cu funcții și performanțe pe care nu le vor folosi niciodată, și asta doar să se dea rotunzi ! Dacă Allview ar fi mai atent cu garanția, service-ul și grija față de clienți, (aici au probleme) eu cred că nu am avea ce le reproșa în privința produselor scoase mai recent pe piață ! După părerea mea, P9 Energy și X4 Soul sunt cele mai bune exemple de telefoane oneste, care fac se spun că fac, și nu pentru o căruță de bani !

Corect! Colegul meu săptămâna trecută, iPhone 7 proaspăt achiziționat - s-a defectat casca.

#17
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,643
  • Înscris: 28.11.2001
Despre ce este vorba în acest topic?Posted Image

#18
catavencuadelin

catavencuadelin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 07.10.2012
Allview x4 extreme, dar discuția a degenerat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate