Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...
 Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 

Credit pentru tineri

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
Diosoid

Diosoid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 19.10.2014

View Postsfantu.dracu, on 21 iunie 2017 - 03:44, said:

Ar fi tare fain să ne oprim din dat sfaturi imbecile, care nici măcar nu ne sunt cerute.
Nu ai idee despre noul oraș în care se mută, nu ai idee despre domeniul de activitate și nici despre oportunitățile care îi pot apărea în cale în noul oraș.
Și cu toate astea te arunci cu un sfat categoric și absolut. Inutil și total... "defect".


Diosoid, pentru început te poți muta într-o cameră în gazdă (vei sta cu proprietarul) sau într-o garsonieră mică rău (poate cât dormitorul tău - în care intră și bucătăria și WC-ul) până prinzi puțin cheag.

Și... multă baftă!

Pana la urma cred ca asta voi face. Posted Image

View PostTsunnnami, on 21 iunie 2017 - 04:20, said:

Eu cred ca tu nu ai gasit nimic si vrei doar sa incerci sa te muti
Nici tu nu ti-ai acorda credit, nu inteleg ce pretentii ai lde la banci

Eu mi-as cauta de lucru si as vorbi cu seful cand te intreaba de cand poti sa incepi?
2-3000 lei e o nimica toata pentru firma daca intr-adevar te vrea.
Alaturi de asta nu pot sa cred cat de usor vor tinerii sa se indatoreze FARA sa poata plati inapoi suma imprumutata.
Asta e incinstienta

Domnule Tsunnnami, nu stiu de unde vine ideea ca nu am gasit eu nimic si doresc doar asa, sa ma mut. Si pana la urma daca doream doar sa ma mut, aia era strict problema mea, am deschis acest subiect si am pus in intrebare daca sunt ceva institutii care acorda credite in astfel de situatii, dar care sa nu aiba totusi o dobanda foarte mare.

Este strict treaba mea ce fac cu banii, cum ii rambursez sau asa mai departe. Nu am nevoie de alte sfaturi, am pus o intrebare, iar greseala mea a fost ca a trebuit sa detaliez mai exact ce as dori sa fac cu banii, am facut asta special pentru a elimina pareristii de ocazie, dar aparent nu prea se poate, indiferent de situatie.

View PostTsunnnami, on 21 iunie 2017 - 12:17, said:

Un mod sigur de a-ti subtia numarul de "prieteni"

Din '98 nu mai imprumut bani.
Atunci un "prieten" isi tinea banii la dobanda mare la banca si cu banii imprumutati de mine facea afaceri.

Am mai DAT $1,000 unui fost prieten.
El mi-a cerut imprumut. I-am dat acum 2 ani, considerati fiind, pierduti
Si n-am gresit.
I-am dat pentru ca in trecut m-a ajutat cu o treaba.
E si el dincolo de granita prietenilor acum.

Daca vreti sa nu mai vedeti banii, imprumutati-i si pierdeti si banii si prietenii

Cat off-topic..

#20
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,855
  • Înscris: 20.10.2015

View PostDiosoid, on 22 iunie 2017 - 20:49, said:

Domnule Tsunnnami, nu stiu de unde vine ideea ca nu am gasit eu nimic si doresc doar asa, sa ma mut.

Pentru ca mi se pare normal ca angajatorul sa stie care e situatia ta si sa stie prin ce treci si ce sacrificii vrei sa faci pentru a lucra pentru el
Pentru mine ar conta mult si m-ar impresiona unu ca tine care mi-ar spune verde-n fata situatia, NU SA-I CERI BANI ci doar sa-l instiintezi, d-le Diosoid.
Daca n-ai sesizat, chiar vreau sa te ajut. Sunt putini ca tine, si parerea mea este ca meritati incurajati.
Asta daca te muti pentru slujba

#21
Diosoid

Diosoid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 19.10.2014

View PostTsunnnami, on 22 iunie 2017 - 21:56, said:


Pentru ca mi se pare normal ca angajatorul sa stie care e situatia ta si sa stie prin ce treci si ce sacrificii vrei sa faci pentru a lucra pentru el
Pentru mine ar conta mult si m-ar impresiona unu ca tine care mi-ar spune verde-n fata situatia, NU SA-I CERI BANI ci doar sa-l instiintezi, d-le Diosoid.
Daca n-ai sesizat, chiar vreau sa te ajut. Sunt putini ca tine, si parerea mea este ca meritati incurajati.
Asta daca te muti pentru slujba

Cum spuneam si mai sus, deja mi s-au oferit niste conditii de angajare foarte bune, un salariu net superior, insa nu am putut obtine ceva pentru inceput pentru ca nu sta in politica companiei, mi s-a explicat acest lucru de la inceput. Oricum, din pricina realocarii mele au fost dispusi sa am un salariu mai mare pentru postul meu.

#22
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,855
  • Înscris: 20.10.2015

View PostDiosoid, on 22 iunie 2017 - 23:14, said:


Cum spuneam si mai sus, deja mi s-au oferit niste conditii de angajare foarte bune, un salariu net superior, insa nu am putut obtine ceva pentru inceput pentru ca nu sta in politica companiei, mi s-a explicat acest lucru de la inceput. Oricum, din pricina realocarii mele au fost dispusi sa am un salariu mai mare pentru postul meu.

Omu cu care ai dat interviul, stie?
Cel cu care ai vorbit, nu-mi veni cu politica companiei, ca eu o incalc zilnic

#23
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009

View PostDiosoid, on 20 iunie 2017 - 19:48, said:

Nu as dori sa ma complic cu prietenii, as prefera sa ma descurc singur, chiar daca stiu ca platesc dobanda..

Succes!

https://oferte.idea-...Jjm5RoCa57w_wcB

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate