Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Epilarea este păcat

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
76 replies to this topic

#37
5w30

5w30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 14.04.2017

 Memeito, on 20 iunie 2017 - 18:06, said:

Ganditi-va ca poate aveti si voi mame, fiice sau sotii - le-ati lasa sa se epileze, ca toate femeile de moravuri usoare?
Esti prost?

#38
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,513
  • Înscris: 06.01.2012
"- Te lepezi de Satana?
- Ma lepad de Dumnezeu."

#39
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,801
  • Înscris: 20.10.2015

 5w30, on 20 iunie 2017 - 18:58, said:

Esti prost?

Ie

#40
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006

 jeffy86able, on 20 iunie 2017 - 19:11, said:

"- Te lepezi de Satana?
- Ma lepad de Dumnezeu."

Neah, initial Satana se leapada de par. Dupa aia te ispiteste (a se vedea postul de mai sus), si dupa ajungi sa te lepezi de (in) Satana. Uite asa ajungi credincios!

#41
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014

 Memeito, on 20 iunie 2017 - 18:06, said:

Ganditi-va ca poate aveti si voi mame, fiice sau sotii - le-ati lasa sa se epileze, ca toate femeile de moravuri usoare?

 JurasikMan, on 20 iunie 2017 - 18:28, said:

Sa le expuna dom'le ...sa se bucure si ochiu' credinciosului de ceva pe lumea asta .
Si le expun cu placere feministele, ganditiva ca noile femei vor fi ca astea:
[ https://typeset-beta.imgix.net/rehost%2F2016%2F9%2F13%2F57dff8e9-268b-4aa9-ba8d-6276e083cfba.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by _-AppleS-_, 20 June 2017 - 19:27.


#42
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

 Memeito, on 20 iunie 2017 - 17:47, said:

.....
Epilarea intră în sfera păcatelor din cauza importanţei excesive acordată trupului, accentuând şi mai mult cercul acest vicios al indecenţei în care trăim cu toţii.
Epilarea intra in sfera de IGIENA personala .
Tu si altii care gandesc ca tine , puteti sa va faceti codite impletite , unite , din parul dintre buci si pana la barba , dar sa nu te miri ca in sezonul de vanatoare esti confundat cu un mistret ...
Precis esti genul de om certat cu apa !

#43
5w30

5w30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 14.04.2017

 _-AppleS-_, on 20 iunie 2017 - 19:25, said:

Si le expun cu placere feministele, ganditiva ca noile femei vor fi ca astea:
Ai sa ajungi un pustnic :D

#44
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,921
  • Înscris: 18.12.2007

 _-AppleS-_, on 20 iunie 2017 - 18:15, said:

Doamne fereste. Pai eu cand am intrat in MALL azi, toti barbatii erau epilati, pensati, coafati, barbieriti la micrometru iar unde nu era simetrie erau completati cu creionul. Unul dintre metrosexualii astia mi-a cerut 3 lei, probabil ii trebuiau ca sa ajunga la sedinta de manichiura si pedichiura de saptamana asta. Pana si cersetorii au stilistii lor...

Aia nu-s barbati, aia-s masculi feroce de mall. Nu aveau si pantaloni din aia stransi pe picior?

 Memeito, on 20 iunie 2017 - 17:47, said:

...

De ce se epilează fetele astăzi? Pentru că poartă fuste şi pantaloni scurţi, bluze şi maiouri decoltate care expun foarte multe părţi ale trupului. Dacă ar purta fuste peste genunchi şi bluze mai largi cu mânecile peste cot atunci complexele părului în exces afişat în public ar dispărea.


Pasarica (Posted Image), ai zis atat de multe tampenii incat nici nu stiu la care sa raspund.
Iti zic eu ca dupa epilare parul nu creste mai gros sau mai des decat daca e facuta prost epilarea sau cu materiale de proasta calitate. Daca e facuta cum trebuie, parul se rareste si se subtiaza in timp. Iti zic io ca asa e, ca practic ritualul asta satanic de ceva vreme si fara sa cer acordul nimanui.
Ti-au mai spus si altii, parul avea un rol, acelasi rol pe care il are blana la animale, respectiv protejarea pielii si termoreglare. In plus, parul pubian si cel de la subrat are (avea?) si rolul de a colecta feromonii pentru perioadele de imperechiere.
O data cu aparitia imbracamintii, parul corporal a inceput sa isi piarda rolul asa ca s-a redus natural. mai mult ca sigur ca in timp o sa se reduca si cel pubian fiindca perioadele de imperechiere si-au pierdut si ele rolul biologic, de perpetuare a speciei.
iti zic eu ca majoritatea celor care se epileaza (ma refer la femei aici) se epileaza pentru ele, pentru igiena si confortul lor, nu ca sa atraga hoardele de admiratori.


P.S: daca esti din Bucureti si te intereseaza, iti zic unde o gasesti pe cosmeticiana mea si iti poate demonstra ea ce inseamna un epilat de calitate


L.E:

Acum vazui si partea asta:

 Memeito, on 20 iunie 2017 - 17:47, said:

Epilarea intră în sfera păcatelor din cauza importanţei excesive acordată trupului, accentuând şi mai mult cercul acest vicios al indecenţei în care trăim cu toţii.

Nu vrei sa elaborezi un pic? In care cerc vicios al indecentei traim?
Sau sustii habotnicia si bagarea capului in pamant cand vine vorba despre educatia sexuala? Tu sincer crezi ca apar complexe din cauza parului si nu crezi ca apar probleme mult mai grave din cauza lipsei de intelegere a modului in care functioneaza corpul, ce inseamna ciclul menstrual (in afara de treaba aia cu pedeapsa de la dumnezeu bla bla), ce inseamna sexul si ce efecte poate avea practicarea lui?

Edited by AlexEn, 20 June 2017 - 19:52.


#45
OutOfMind

OutOfMind

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 04.06.2012

 AlexEn, on 20 iunie 2017 - 19:42, said:


Iti zic eu ca dupa epilare parul nu creste mai gros sau mai des decat daca e facuta prost epilarea sau cu materiale de proasta calitate. Daca e facuta cum trebuie, parul se rareste si se subtiaza in timp. Iti zic io ca asa e, ca practic ritualul asta satanic de ceva vreme si fara sa cer acordul nimanui.


Pfff, si eu care de 20 de ani ma epilez manual in nara stanga... Ar trebui sa fiu chel ca-n palma.

#46
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,097
  • Înscris: 30.04.2007
sa va zic bancul cu de ce are barza ciocul rosu, maimuta couru' gol si femeia par la subtioara piciorului ?
o fi pacat, n-o fi ...

#47
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,921
  • Înscris: 18.12.2007

 OutOfMind, on 20 iunie 2017 - 19:53, said:

Pfff, si eu care de 20 de ani ma epilez manual in nara stanga... Ar trebui sa fiu chel ca-n palma.

Bai, nu stiu, nu am experienta cu epilatul in nari. Oricum nu am zis ca dispare parul ci ca se rareste si subtiaza. Oricum depinde de fiecare organism in parte si de cat de zdravana e radacina parului.
Apropo, nu te mai epila in nas ca ajuta la filtrarea particulelor nocive parul ala. E pe bune treaba.

#48
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,097
  • Înscris: 30.04.2007

 AlexEn, on 20 iunie 2017 - 20:11, said:

Apropo, nu te mai epila in nas ca ajuta la filtrarea particulelor nocive parul ala. E pe bune treaba.
n-ar fi mai bine sa incerce cu niste vata? eventual, pentru un efect bactericid mai pronuntat, imbibata cu formol, sau ce se pompeaza in gagicile alea tari de la medico-legal?!?!?! :D

#49
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

 AlexEn, on 20 iunie 2017 - 20:11, said:


Bai, nu stiu, nu am experienta cu epilatul in nari. Oricum nu am zis ca dispare parul ci ca se rareste si subtiaza. Oricum depinde de fiecare organism in parte si de cat de zdravana e radacina parului.
Apropo, nu te mai epila in nas ca ajuta la filtrarea particulelor nocive parul ala. E pe bune treaba.
Putin trebuie totusi aranjat ca nu e ok sa-ti iasa un carliont dintr-o nara ..

#50
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006

 AlexEn, on 20 iunie 2017 - 20:11, said:


Bai, nu stiu, nu am experienta cu epilatul in nari. Oricum nu am zis ca dispare parul ci ca se rareste si subtiaza. Oricum depinde de fiecare organism in parte si de cat de zdravana e radacina parului.
Apropo, nu te mai epila in nas ca ajuta la filtrarea particulelor nocive parul ala. E pe bune treaba.

Iote nu m-am gandit sa-mi fac coditze rasta cu podoaba capilara din nas.

#51
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,118
  • Înscris: 10.07.2013
[ https://elli.ro/wp-content/uploads/2016/04/epilare.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Va plac coapsele de mai sus? Posted Image
*Mie foarte mult......

Oare cum ar arata pline de par?

Edited by xmanyacs77, 20 June 2017 - 20:24.


#52
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Depinde si de fatau , ca daca au mecla de impins vagoane ... pas !

#53
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Da' ce bre, nu mai sunt pe stoc pungile de hartie? :lol:

#54
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
hai ca sunt deja in mari dileme.
poporul roman crestin, ala cu traditie inventata de mananca ciolan cu fasole de 1 decembrie in plin post, ar trebui sa nu mai epileze porcii de ignat...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate