Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Epilarea este păcat

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
76 replies to this topic

#19
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,427
  • Înscris: 29.04.2008

View PostMemeito, on 20 iunie 2017 - 18:06, said:

Ganditi-va ca poate aveti si voi mame, fiice sau sotii - le-ati lasa sa se epileze, ca toate femeile de moravuri usoare?

Ba chiar dezbatem împreună modelul ;)

#20
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014

View PostMemeito, on 20 iunie 2017 - 18:06, said:


Ca pacatele stau fix in epilatul unora... Un fel de "tara piere si baba se... epileaza?" Posted Image

#21
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Cita finețe si senzualitate :roflmao:

Attached Files



#22
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006

View Postcolombo2003, on 20 iunie 2017 - 17:57, said:

Si totusi, orice lucru are un scop. Nu e pus acolo degeaba.
Exact la fel sta situatia si in cazul creierului .

#23
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005
Totusi ... nu baneaza nimeni trollul asta? Macar de-ar avea haz.

#24
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
După întâlnirea cu o Godzilla Women reacția mea ar fi cam așa
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xVsI48kMB4k?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#25
lulutza

lulutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 421
  • Înscris: 30.05.2008
:))))))))...atat merita.

#26
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Ți-a luat mult să scrii tot carnatul ăla?
Sunt curios o fi citit cineva toate aberațiile alea cap coada

#27
Claudiu998

Claudiu998

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 02.09.2016

View Post_-AppleS-_, on 20 iunie 2017 - 18:15, said:

Doamne fereste. Pai eu cand am intrat in MALL azi, toti barbatii erau epilati, pensati, coafati, barbieriti la micrometru iar unde nu era simetrie erau completati cu creionul. Unul dintre metrosexualii astia mi-a cerut 3 lei, probabil ii trebuiau ca sa ajunga la sedinta de manichiura si pedichiura de saptamana asta. Pana si cersetorii au stilistii lor...
Posted Image Posted Image


Ok...la barbati se mai poate scurta, dar nu rade de tot.
Daca faci un sondaj cu 100 de fete tinere, 95% iti vor spune ca se epileaza total ori partial. Alea 5% inca asculta de masa ori bunica comunista si cred in puterea pacatului

#28
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006

View PostMemeito, on 20 iunie 2017 - 17:47, said:


V-aţi pus vreodată problema că Dumnezeu a creat femeia în mod special în acest fel, ca apariţia părului pe anumite zone s-o îndemne să şi le acopere,

Aici sunt de acord cu tine ...ba mai mult ,vin cu o mentiune : " din cele de mai sus rezulta faptul ca partile fara par pot fi expuse " ....no acum , sa-mi zici tu mie ..ai vazut tate cu par ? Sa le expuna dom'le ...sa se bucure si ochiu' credinciosului de ceva pe lumea asta .

#29
adycoke2

adycoke2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 03.08.2011
Dupa logica "epilarea este un pacat",atunci si purtarea hainelor este un pacat,caci acestea au dus in timp la caderea parului de pe corp,nu? Hai sa nu mai purtam nici haine,probabil in cateva mii de ani parul va creste la loc precum omului de Neanderthal.

#30
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,857
  • Înscris: 20.10.2015

View Post_-AppleS-_, on 20 iunie 2017 - 18:15, said:

Doamne fereste. Pai eu cand am intrat in MALL azi, toti    barbatii   erau epilati, pensati, coafati, barbieriti la micrometru iar unde nu era simetrie erau completati cu creionul. Unul dintre metrosexualii astia mi-a cerut 3 lei, probabil ii trebuiau ca sa ajunga la sedinta de manichiura si pedichiura de saptamana asta. Pana si cersetorii au stilistii lor...


Aia-s barbati?

Auzi la ea, "barbat in Mall!"
:lol: :lol:

#31
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Si aici apare o alta problema de dezbatut ..."era sau nu era Neanderthalul credincios" ?
Sau mai adanc ....cine si cui s-a aratat ?  Neanderthalul lui Dumnezeu ...sau Dumnezeu lui Neanderthal ? ..asta-i intrebarea !

Edited by JurasikMan, 20 June 2017 - 18:35.


#32
Memeito

Memeito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 20.05.2017

Quote

Pai eu cand am intrat in MALL azi, toti barbatii erau epilati, pensati, coafati, barbieriti la micrometru iar unde nu era simetrie erau completati cu creionul.

Quote

Daca faci un sondaj cu 100 de fete tinere, 95% iti vor spune ca se epileaza total ori partial.
Pai astia o sa isi ia plata cuvenita, dupa cum zice si Biblia: "Dar aceştia, ca nişte dobitoace fără minte, din fire sortite să fie prinse şi nimicite, batjocorind ce nu cunosc, vor pieri în însăşi stricăciunea lor şi îşi vor lua astfel plata cuvenită pentru nelegiuirea lor. Le scapără ochii de preacurvie şi nu se satură de păcătuit. Momesc sufletele nestatornice, au inima deprinsă la lăcomie, sunt nişte blestemaţi! Oamenii aceştia sunt nişte fântâni fără apă, nişte nori alungaţi de furtună; lor le este păstrată negura întunericului."

#33
User107

User107

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 990
  • Înscris: 13.01.2017
Posted Image

#34
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006

View PostMemeito, on 20 iunie 2017 - 18:38, said:

Pai astia o sa isi ia plata cuvenita, dupa cum zice si Biblia: "Dar aceştia, ca nişte dobitoace fără minte, din fire sortite să fie prinse şi nimicite, batjocorind ce nu cunosc, vor pieri în însăşi stricăciunea lor şi îşi vor lua astfel plata cuvenită pentru nelegiuirea lor. Le scapără ochii de preacurvie şi nu se satură de păcătuit. Momesc sufletele nestatornice, au inima deprinsă la lăcomie, sunt nişte blestemaţi! Oamenii aceştia sunt nişte fântâni fără apă, nişte nori alungaţi de furtună; lor le este păstrată negura întunericului."

Io zic sa n-o mai arzi pe la nudisti. Sau pe la tine p-acolo se plimba tipele cu hublou la blugi.

#35
cataspo

cataspo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,045
  • Înscris: 29.01.2017
Kojak era pacatos?

#36
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011

View Postcataspo, on 20 iunie 2017 - 18:50, said:

Kojak era pacatos?

Da, că tot sugea la acadeaua aia în văzul lumii :roflmaofast:

Încă nu este pe Fun ?!

Attached Files



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate