Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Reînnoire pașaport biometric

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
stan108

stan108

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 23.04.2017
Ma intorc in tara la jumatatea lunii Iulie. Pasaportul imi expira in Decembrie. Pot sa reinoiesc pasaportul in Iulie, can sunt in tara, sau trebuie sa astept pana expira?

#2
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,669
  • Înscris: 23.10.2006
Poti fara probleme.

#3
xplozia

xplozia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 02.02.2005
Poți,dar asteapta-te la cozi mari. Acum, când încă nu au venit in tara, cei ce lucrează pe afara, sunt cozi imense. De exemplu în Pitești, la ora 5:30, eram al 5-lea la coadă și se fac doar 150 pașapoarte pe zi. La ora 8:15 era coadă mai mare de 150 de persoane.

#4
Cloudfare

Cloudfare

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 538
  • Înscris: 15.05.2017

Ineficienta creeaza locuri de munca la stat, directorii sint multumiti ca au buget mai mare,
aglomeratia creeaza un scop pentru unii si o motivatie de sictir pentru altii.

Pe vremuri pasapoartele se emiteau si la sectiile de politie la evidenta populatiei. si era pustiu pe acolo cind te duceai sa-ti faci un pasaport.

De exemplu eu am fost ieri la ora 16 in Pipera si desi programul era pina la 18:30 - aparatul lor nu mai dadea bonuri de ordine iar lumea - vreo 30 de persoane astepta sa se deruleze mai repede numerele alea de la usi fara sa intre nimeni ca sa poata intra si ei fara bonuri.
Erau vreo 5 ghisee - productivitatea 30 de pasapoarte pe ora - si o doamna cu ecuson in piept indica eficienta sa plecam in alta parte ca acolo nu mai e timp fara sa incerce sa-si explice numarul mare programati lipsa.
Vorbea unu ceva de 100 de lei ca sa te primeasca fara bon.

Ar fi multe de spus dar deja mi-e greata. Pentru eficientizarea astora, desigur, exista un ordin emis de la Guvern... ca sefii de acolo sint ng'ng' si nu se descurca daca nu citesc ce au de facut. si tot degeaba.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate