Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Export Mailuri (Windows Live Mail)

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
florinrmx

florinrmx

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.01.2017
Salutare tuturor.
Am nevoie de un răspuns cat mai urgent.

Dețin un mic server pe care imi salvez toate email-urile pe care le primesc/trimit.
Toate mailurile le am organizate pe foldere, iar problema este următoarea:
- am câteva foldere care au atins limita maximă de 2GB, iar Windows Live Mail se blochează.

Aș vrea să îmi spuneți o modalitate prin care aș putea sa fac EXPORT la anumite foldere, pentru a elibera din acel spațiu de 2GB, dar cu condiția ca eu să le pot accesa și pe cele vechi (exportate) într-un mod cât mai simplu (dublu-click pe iconiță, și să-mi apară toate emailurile exportate) .. fără a mai fi necesare alte operațiuni ..
De exemplu să le pot pune pe un stick, iar cu un program să le pot citi oricand, foarte ușor și rapid.

Sau o metodă prin care aș putea mări spațiul de 2GB/Folder.

Mulțumesc anticipat!

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
Nu stiam de limitarea asta, dar nu te impiedica nimeni sa faci foldere noi in care sa muti ce ai in Inbox sau Sent.
Setate pe luni, ani, cum ai tu chef.

Vezi ca ar trebui sa ai un Storage Folders - mai jos - faci acolo ce foldere vrei.

#3
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,953
  • Înscris: 24.04.2013
@florinrmx: Esti sigur ca problema e de la dimensiunea per folder? Eu vad ca tine fiecare emsaj intr-un fisier *.eml individual, deci daca e sa fie o limitare per folder poate e de numar de fisiere (mesaje).

Pe de alta parte nu o fi de la dimensiunea fisierului Mail.MSMessageStore? Acolo pare a tine evidenta tuturor folderelor si mesajelor pentru toate conturile email/news/etc definite de tine. Daca de acolo e, reorganizarea mesajelor in foldere nu te ajuta. Poti sa creezi un user separat in Windows si acesta va avea un message store distinct, apoi imparti mesajele (exista export/ import) intre cei doi.

Ce sigur poti face pentru a salva mesajele, in caz ca WLMail nu iti mai functioneaza, este sa copiezi fisierele *.eml in alta parte. Le poti deschide oricand cu Outlook Express, WLMail si alte asemenea fiindca e un format standard.

Edited by sags, 20 June 2017 - 14:15.


#4
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Se pot importa in Mozilla Thunderbird.
Windows Live Mail este oricum mort. Suportul s-a incheiat in ianuarie 2017.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate