Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Carne marinata din comert - pastrama

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,491
  • Înscris: 15.09.2010

View PostFreddy12, on 20 iunie 2017 - 13:08, said:

E mai buna carnea marinata in casa dar trebuie sa o tii minim 24 de ore in frigider. Faci un sos cu zeama de lamaie, multa boia dulce, un pic de boia iute si piper(daca n-ai gastrita), usturoi, cimbru si vin. Carnea sa fie mai grasa, ceafa sau coaste de porc. Dupa minim 24 de ore, o pui intr-o tava si o tii in cuptor vreo ora si jumatate. La inceput acoperi tava cu folie de aluminiu iar dupa un timp scoti folia pentru a se rumeni carnea.

Am uitat sa adaug uleiul de masline iar la vin e de preferal cel alb, nu foarte sec si in nici un caz tamaios fiindca mi-a facut impresia ca ii da un gust usor amarui. Eu folosesc galbena de Odobesti, mi se pare a fi cel mai bun pentru sosuri. Are un pret ok : 13 lei/sticla de 1,5 l

#20
brebnl

brebnl

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 02.02.2017
Stie cineva o macelarie de unde pot sa cumpar o pastrama de oaie buna in zona Galati/Braila sau Focsani pana la Covasna/Sf Gheorghe?
Trec pe ruta respectiva saptamana viitoare si ma intereseaza.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate