Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Factura

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,555
  • Înscris: 15.05.2010
membru de azi si noi stam sa ii explicam ca a instalat aplicatii dubioase care trimit sms la diferite servicii cu suprataxa Posted Image ?...Posted Image

#20
PisicaGirl

PisicaGirl

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 19.06.2017

View Postpupama, on 19 iunie 2017 - 20:29, said:

membru de azi si noi stam sa ii explicam ca a instalat aplicatii dubioase care trimit sms la diferite servicii cu suprataxa Posted Image ?...Posted Image
Si pentru ce-i site-u asta? Pentru gasirea unor solutii la diferite probleme. Nu vad care-i legatura cu faptu ca sunt membru de azi, tocmai pentru asta m-am inscris.

#21
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Este a doua pagina si inca nu vad nicio dovada a celor scrise in primul post.
Deci despre ce vorbim?

#22
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postdanutz1, on 19 iunie 2017 - 20:38, said:

Deci despre ce vorbim?

Cred ca despre Maior, dar nu sunt 100% sigur. Sa-l lasam sa se desfasoare.

#23
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,441
  • Înscris: 26.02.2012

View Postmodoran, on 19 iunie 2017 - 19:40, said:

Solutia e simpla: luati-va telefoane normale si nu mai aveti probleme de genul asta.
Sau traiti in pestera, acolo nu e nevoie nici de intretinere nici de facturi la curent...batai de cap.

#24
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008
PisicaGirl

ai incercat macar sa faci ce ti-am spus ? imi dai impresia ca vrei sa scapi de problema dar tu nu te implici,noi nu putem face dezabonarea in locul tau .

#25
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010

View Postpupama, on 19 iunie 2017 - 20:29, said:

membru de azi si noi stam sa ii explicam ca ....
Și care e problema? Te obligă cineva?

#26
PisicaGirl

PisicaGirl

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 19.06.2017

View Poststlk, on 19 iunie 2017 - 22:26, said:

PisicaGirl

ai incercat macar sa faci ce ti-am spus ? imi dai impresia ca vrei sa scapi de problema dar tu nu te implici,noi nu putem face dezabonarea in locul tau .
Am sunat la relatii clienti, nu am reusit sa intru in legatura cu un operator. Pot doar maine dimineata sa ma duc in magazin.

#27
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Eu zic ca nu are rost sa va bateti capul oferind solutii peste solutii pana nu avem o dovada a celor scrise in primul post.

#28
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View Postdanutz1, on 19 iunie 2017 - 20:38, said:

Este a doua pagina si inca nu vad nicio dovada a celor scrise in primul post.
Deci despre ce vorbim?
NU  trebuie dovedit nimic.

Userul are telefonul virusat. Nu e problema Digi ca are virusi. Daca ar fi la alt operator la fel ar avea cost suplimentar.
De ex. https://forum.vodafo...d-p/1643/page/3

#29
dan33

dan33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 18.01.2005
asa am patit pe un telefon lumia 640 dupa ce am facut update la wm 10,
la factura imi aparea ca am trimis sms catre un numar normal in vodafone (nu cunosc si nu am acest numar in agenda)
cate 1-2 sms in fiecare luna, cu toate am luat la puricat telefonul, nu aparea ca am in mesagerie sms-ul expediat catre acel numar
am resetat  si intors inapoi la wm 8.1. si o sa vad daca mai apar sms-uri trimise fara stirea mea
programele care le foloseam erau Fb, messenger Fb si whatsapp

#30
Scoala88_d

Scoala88_d

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.11.2015
Pe telefonul mobil al copilului meu a aparut o plata la numarul scurt 7472. Am crezut ca el a încărcat ceva bani pe un jos etc. Discutand mai mult cu el (are 15 ani), si verificand data cand a fost facuta plata, mi-a spus ca in parc o doamna cu un copil si impreuna cu sotul se tot vaitau ca au uitat telefonul acasa si ca trebuie sa dea cat mai repede de cineva. L-au rugat sa le dea telefonul sa dea un sms persoanei respective. Naiv a dat telefonul si "sotul" a transferat 10euro prin sms de pe telefonul lui care este cu abonament. Se face de aici https://daddyhost.ro/platasms.php . Acum caut o modalitate sa blochez platile prin SMS.

#31
BortSimpson

BortSimpson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 28.02.2019

View PostScoala88_d, on 30 mai 2019 - 08:46, said:

Se face de aici https://daddyhost.ro/platasms.php . Acum caut o modalitate sa blochez platile prin SMS.
De obicei numerele scurte sunt utilizate de mai multe companii simultan, iar operatorul de plati aloca banii in functie de textul trimis.

Da, ar trebui ca Digi sa ofere o metoda de a bloca SMS-urile si apelurile catre numerele cu suprataxa, insa pana atunci poate gasesti vreo aplicatie de android care sa blocheze mesajele catre numerele scurte.

#32
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
În primul rând, educația și informarea copilului; telefonul NU se dă străinilor!

#33
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,628
  • Înscris: 06.03.2004
Niciun operator nu ofera facilitatea de a bloca sms catre numere scurte pentru PF.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate