Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

PC se deschide in BIOS

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
matrix77

matrix77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 11.03.2011
nu stiu ce sa zic.placa si procesorul le am de vreo 5 luni si nu a facut nici o problema pana acum.din ce am observat totul a inceput dupa ce win si-a facut un update.in aceeasi zi cu win si-a facut update si msi live update.nu stiu care e motivul dar placa a fost perfecta cand am cumparat-o.daca acum e defecta atunci s-a intamplat ceva dupa.intrebarea e ce anume pentru ca eu nu am facut nici o schimbare sau modificare nici in setari nici la bios.o sa fac si cum ai zis tu sa vedem.daca intr-adevar e defecta atunci or sa mi-o schimbe fara sa mai platesc nimic inclusiv transportul tot pe banii lor.aici garantia la un produs se respecta si nu exista discutii daca  sa o schimbe sau nu

#20
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Sunt obosit, motiv pt. care am uitat sa iti spun:
daca ce faci reset la BIOS si problema persista, incearca sa reinstalezi sistemul de operare !

Daca si dupa reisntalarea O.S.-ului face la fel, inseamna ca dupa 5 luni a clacat placa de baza.


totusi e ciudat ca problema a aparut imediat dupa ce windowsul si-a facut updat

#21
matrix77

matrix77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 11.03.2011
da,ciudat.multumesc oricum pentru sfaturi.am sa vad ce rezolv si cu reset

#22
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010
Destul de probabil ca reinstalarea SO este gratuită! Închipuiește-ți că pc-ul n-are HDD sau HDD fără SO, etc. și intră în BIOS singur la power-on.
Așa cum s-a mai zis: ori e bateria ori mobo ori poate doar un default la bios și <save> că până acum n-a zis că la făcut..

#23
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Nu am observat daca ai facut deja asta sau nu, dar seteaza HDD-ul sau SSD-ul cu sistemul de operare pe primul loc la ordinea de bootare (boot order) in BIOS/UEFI (nu stiu sigur unde gasesti setarea la tine).
Daca tot nu merge deconecteaza tastatura sau incearca alta tastatura, fiindca din ce am gasit pe net altii au avut aceeasi problema din cauza tastaturii pe placi Asus ROG, si la unii a mers normal daca au conectat-o la un port USB3 sau hub USB. Nu spun ca si pe MSI e la fel, dar merita incercat.

Edited by Hider141, 20 June 2017 - 07:33.


#24
matrix77

matrix77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 11.03.2011
nu,nu am dat default.o sa incerc asta mai intai apoi reset.tastatura cum am mai spus,nu are nimic,am deschis fara ea si tot la fel.ssd cu os e setat primul in lista.nu sunt chiar maciuca dar sunt unele chestii care nu le stiu si de aceea intreb,deci excludeti variantele de genul asta.am testat tot in afara de reset sau default.oricum multumesc tuturor de pentru intentie

#25
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,534
  • Înscris: 15.06.2004

View Postmatrix77, on 20 iunie 2017 - 19:46, said:

am testat tot in afara de reset sau default.

Pai asta trebuia sa o faci imediat dupa upgrade-ul de BIOS. Obligatoriu.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate