Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 

C# - Just another calculator

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
florin_buda

florin_buda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 30.03.2005
Salut,

am de facut multe calcule la birou, si pe urma am de folosit rezultatele respective minute sau ore mai tarziu.

Am facut un calcultor simplu unde poti salva rezultatele si poti nota ce inseamna acel rezultat.

E open source ( https://github.com/f...otherCalculator ) - si il atasez aici in caz ca ar putea fi folositor cuiva.


poza aici:   http://imgur.com/KE7db6i

principiul e simplu: scrii ce ai de calculat in casuta albastra si apesi <Enter>

Attached Files

  • Attached File  JAC.zip   1.18MB   18 downloads


#2
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Google docs?

#3
florin_buda

florin_buda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 30.03.2005

View PostMizu, on 18 iunie 2017 - 19:48, said:

Google docs?

dezvolta

#4
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Poti crea un document accesibil de oriunde ai internet, in contul tau google. Iar ca calculator exista alte variante, poate chiar https://chrome.googl...cjfcjpgjmibhebi

#5
florin_buda

florin_buda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 30.03.2005

View PostMizu, on 18 iunie 2017 - 20:09, said:

Poti crea un document accesibil de oriunde ai internet, in contul tau google. Iar ca calculator exista alte variante, poate chiar https://chrome.googl...cjfcjpgjmibhebi


Sau pot sa calculez de mana pe hartie.. dar tu intelegi ca n-am postat aici ca sa vorbim despre alternative, nu-i asa?

Daca erai smart veneai cu niste critica constructiva.. Te provoc! ;)

Edited by florin_buda, 18 June 2017 - 22:14.


#6
AMAN_SER

AMAN_SER

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,566
  • Înscris: 10.11.2008
Si eu am mai facut aplicatii pentru a le folosi la servici dar acestea sunt in general mult prea specifice pentru a fi de ajutor altora, ce poti sa mai faci la programelul tau este sa adaugi ceva data si ora pentru chestii importante/log-uri in rest cam tot ce faci pentru tine la servici va fi mai mult pentru tine.

#7
mobileapps

mobileapps

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 27.06.2017
Am niste feedback din pct. de vedere al codului: imi place ca ai folosit MVVM.
Vad ca ai folosit MvvmLight, Am lucrati si eu o vreme cu el. Folosesc Prism de ceva vreme, si view-model locator-ul din MMVVLight mi se pare un anti pattern, prefer dependency injection in c-tor.
Imi place cum ai formatat XAML-ul mai putin faptul ca eu prefere primul atribut pe prima linie, si toate atributele pe linia sa.

#8
florin_buda

florin_buda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 30.03.2005
La job folosesc o librarie de MVVM de la DevExpress dar aici am optat pentru varianta open-source.

Tot mai des aud de Prism,  ce te-a facut sa treci la Prism?  

Ma asteptam sa te iei de faptul ca folosesc System.Windows.MessageBox.Show in ViewModel

@AMAN_SER mie nu mi-a venit sa cred ca nu gasesc un program de genul asta free pe net - si de asta am decis sa fac unul si "sa-l dau la toti"

#9
mobileapps

mobileapps

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 27.06.2017

View Postflorin_buda, on 26 iulie 2017 - 12:50, said:

La job folosesc o librarie de MVVM de la DevExpress dar aici am optat pentru varianta open-source.

Eu n-as folosi un framework MVVM al vreunui third-party de genu asta, exista MVVM framework-uri foarte bune open source.

View Postflorin_buda, on 26 iulie 2017 - 12:50, said:

Tot mai des aud de Prism,  ce te-a facut sa treci la Prism?  

Pai, cum ziceam, prefer Depedency Injection. View model locator mi se pare un anti-pattern, accesezi in toate locurile diverse referinte la servicii, cu DI e clar, e doar in c-tor
In plus, Prism e o librarie veche cred, de ceva ani. Tipul care o menteneaza Brian Lagunas e foarte active, raspunde.

View Postflorin_buda, on 26 iulie 2017 - 12:50, said:

Ma asteptam sa te iei de faptul ca folosesc System.Windows.MessageBox.Show in ViewModel

Haha, nu am vazut aia, nu m-am uitat pe cod in amanunt.
Shame on you :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate