Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Sfat achizitie - buget 4000 euro

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
alex_ionut

alex_ionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 30.06.2010
Salutare tuturor,

As dori daca se poate sa-mi faceti ceva recomandari pentru achizitionarea unei masini avand bugetul de 4000 euro;
Masina va fii folosita pentru condus mixt. Estimez o distanta anuala de max 20 000km. Preferabil un motor pe benzina, caroserie hatchback
M-am orientat catre o Kia Cee'd, Opel Astra H sau un WV Polo.
Astept cu interes si recomandarile dvs.

#2
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013
[ https://i.ebayimg.com/00/s/NDgwWDY0MA==/z/aCoAAOSwjk9ZO8rW/$_57.JPG - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Un Ford Focus 1.6 16V Ambiente din 2008 nu te coafeaza? https://www.ebay-kle...634515-216-7647

#3
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Seat Leon nu gasesti in banii aia ? E ca un golf 5 la platforma, piese, motorizari, insa ar trebui sa fie mai ieftin la achizitie. Si Opel Astra h sau Ford focus 2 sunt alegeri bune. Doar Kia sa nu cumperi :))

#4
alex_ionut

alex_ionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 30.06.2010
Salut so merci de sugestii.
@xmanyacs77: Este o posibilitate, sa ma mai documentez și despre Ford.
@TruculMagic:Nu mă încântă foarte tare bordul la Seat, dar daca găsesc ceva decent poate fii o opțiune. Puteți detalia de ce Kia nu ar fii o alegere buna?

Mulțumesc pentru sugestii!

Edited by alexMembruAnonimut, 18 June 2017 - 18:09.


#5
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
In afara de marcile  vw , haudi Mercedes si BMW care la banii astia numai masini nu sunt , Kia , Hyundai , Suzuki , Mazda , Ford , Opel ai sanse sa gasesti o masina cat de cat in stare buna .

#6
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Nu conteaza interiorul, e uratel, insa in afara daca o aranjezi un pic cu un pachet fr sau Cupra + niste jante... arata foarte bine. Important e cum arata pe dinafara, in interior nu vede lumea :))))) Oricum e mai frumos ca la Kia interiorul.

#7
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View PostTruculMagic, on 18 iunie 2017 - 18:16, said:

. Important e cum arata pe dinafara, in interior nu vede lumea Posted Image)))) Oricum e mai frumos ca la Kia interiorul.
Mai ales daca motorul e praf , dupa tine , nu conteaza decat exteriorul , sa impresioneze la fufe ...

#8
alex_ionut

alex_ionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 30.06.2010
Am o singura rugăminte, să păstrați o conversație cat de cat decentă și on-topic
În altă ordine de idei, am deschis acest topic pentru că nu sunt extraordinar de priceput în domeniu și caut sugestii din partea persoanelor mai avizate.

Revenind, Kia, nu mi se pare o mașina urâtă, dar din nefericire nu știu foarte multe detalii tehnice, cat de fiabila este și ce probleme pot apărea, costul de întreținere, etc.
Sincer, tot spre mașini de nișă ma-as orienta totul ​pentru că nu sunt așa preferate de "băieți"

Edited by alexMembruAnonimut, 18 June 2017 - 18:39.


#9
kristina_racoasa

kristina_racoasa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 17.06.2007
Skoda Fabia, draguta, fiabila...

#10
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014
Fordul ăla cu motor aspirat pe benzină dacă e ok la caroserie te va ține bine. Motorul fiind aspirat te va ține binișor.
Ce nu-mi place la el e bordul.

#11
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,639
  • Înscris: 07.10.2005
Nu iti lua o masina de clasa mica gen Fabia/Polo, cauta o compacta, Focus, Astra, Leon, Ceed.

#12
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
Kia ceed cu putin noroc cumperi direct de la primul proprietar.
De fiabilitate nu mai zic nimic daca vine direct din fabrica cu garantie totala 7 ani.
In afara de Kia momentan nu stiu nici o masina care ofera garantie 7 ani sau peste.

#13
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
@alex : selecteaza din posturi ce te intereseaza ( mereu vor scrie unii ca le " pute " alte firme decat VW , haudi sau bembew , sau ca nu le place forma masinii sau bordul , chestii care chiar nu sunt relevante ) , ce este relevant la o masina este starea ei tehnica.
Ce pot sa-ti spun este ca nu gresesti cu masinile enumerate mai sus ( de mine )  doar sa fi atent si sa verifici masina intr-un service autorizat ales de tine nu de vanzator .

#14
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Parerea mea e sa cauti ceva pe la 3500-3600, ca sa mai ai bani si pentru o revizie. Cauta o masina cu un rulaj cat mai bun, gen 70-80-90000 de km, chiar daca e din 2008 sau 2009. In plus incearca sa gasesti ceva din Ro si de la proprietar. Nu conteaza marca in mod deosebit. In banii astia poti lua o Kia sau o Astra ok sau un Golf sau Octavia "samsarite si rupte".
Dar bugetul tau e mai potrivit pentru ceva de clasa mica si in stare f buna. Deci eu zic sa iei si asta in calcul.

#15
alex_ionut

alex_ionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 30.06.2010
Nu pot decât să vă mulțumesc pentru sfaturi. O sa incerc sa fac cea mai buna alegere.

O sa postez update după achiziție.
O seară plăcută

#16
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,303
  • Înscris: 01.09.2002
Și eu vreau să iau ceva în același buget.
Ce părere aveți de Renault Symbol 2 și Hyundai Accent ?
Symbolul2 pare o mașină mai rară, nu văd prea multe pe net despre ea, cît despre Accent am citit de rău doar despre posibile probleme cu caseta de direcție, în rest îmi place interiorul la Accent.

#17
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Fugi de Renault symbol , alea-s masini pt angajati la firme , firme care nu dau 2 bani pe sanatatea angajatului .
Accent daca gasesti in stare tehnica buna e o afacere excelenta !

#18
paranoiaaaa

paranoiaaaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 14.05.2012
Kia Ceed e o masina foarte fiabila. Nu e foarte frumusica dar nu prea ai ce sa ii reprosezi. Are stabilitate buna, piesele nu sunt cu mult mai scumpe si poti sa gasesti un diesel fara DPF din 2009, prim proprietar. Al meu are 126.000 kilometrii. Probabil cand o sa vand nu o sa creada potentiaul cumparatator. Una cu clima e chiar ok la interior, are cotiera cu dublu spatiu de depozitare in standard, priza cu usb, aux si bricheta. Incarci telefonul si ai si statia in acelasi timp.

Frumos e Proceed-ul dotat bine. Ala are si un interior care face de rusine multe Golf-uri, Audi A3. Aici sunt dispus la probe.  (nu o sa tai din ele pentru ca m-am urcat in foarte multe masini).

Ceed-ul nu e o masina de cocalari, nu ai sa auzi pe unul ca se lauda ca si-a luat Ceed.

Spor la cautat!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate