Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Balotiera case 204

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Alex_deutz

Alex_deutz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 26.03.2017
Buna tuturor ieri am reușit să rupă un ac la cașse as dori câteva păreri care mi-ar fi de mare ajutor pe viitor eu am uns tot aparatul adică tot ce tine de aparatul de legat în afară de ciocul de papagal care știam că nu e bine uns că scăpa ata sa fie asta cauza de a rupt acul ? De poate să sară de la punct dacă o ungi pe undeva anume am văzut că are că o foaie de tabla rotunda care e legata de ace printr-o tija asta e frana? nu știu ce rol are aia am unei și pe ea cu valvolina am balotiera de 2ani și a mers bine dar ani asta am uns și ce am zis mai sus ani trecut doar gresoarele și a mers perfect vă mulțumesc anticipat o zi buna

#2
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015
Alexica, amice, reciteste textul scris de tine si daca reusesti sa intelegi ceva, ai o bere din partea mea.Posted Image

Edited by usrnm, 18 June 2017 - 13:25.


#3
Alex_deutz

Alex_deutz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 26.03.2017

View Postusrnm, on 18 iunie 2017 - 13:24, said:

Alexica, amice, reciteste textul scris de tine si daca reusesti sa intelegi ceva, ai o bere din partea mea.Posted Image
Da îmi cer scuze de cum am scris nu le prea am cu scrisul pe tableta am vrut sa spun că mi sa rupt un ac la balotiera și nu știu din ce cauză eu întreb dacă are vreo legătură cu gresatul pentru că eu am gresat tot ce tine de aparatul de legat mersi de bere

#4
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,802
  • Înscris: 03.02.2007
O poză sau o traducere ar fi utile.

#5
Alex_deutz

Alex_deutz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 26.03.2017

View PostDigix, on 18 iunie 2017 - 13:41, said:

O poză sau o traducere ar fi utile.
O să mă rog de nevasta mea să facă o poza și poate e mai ușor .as traduce dar îmi e că nu de mai înțelege mai nimic��

#6
Alex_deutz

Alex_deutz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 26.03.2017

View Postusrnm, on 18 iunie 2017 - 13:24, said:

Alexica, amice, reciteste textul scris de tine si daca reusesti sa intelegi ceva, ai o bere din partea mea.Posted Image
Mai am o întrebare acul din partea dreapta merge lipit de lagărul melcului și am încercat sa-l reglez dar nu mai merge regulat e maxim.Am făcut probe cu mâna am dat comanda sa lege și am învârtit de volanta ,așa pare să meargă dar mă tem că în lucru cu fan dacă se mai arcuiește acul și o să pălească in aparat .Întreb și eu să mă risc sau dau drumul așa sau sa cumpăr ac nou? Se mai găsesc ace pentru Casse204?

View PostAlex_deutz, on 18 iunie 2017 - 14:05, said:

Mai am o întrebare acul din partea dreapta merge lipit de lagărul melcului și am încercat sa-l reglez dar nu mai merge regulat e maxim.Am făcut probe cu mâna am dat comanda sa lege și am învârtit de volanta ,așa pare să meargă dar mă tem că în lucru cu fan dacă se mai arcuiește acul și o să pălească in aparat .Întreb și eu să mă risc sau dau drumul așa sau sa cumpăr ac nou? Se mai găsesc ace pentru Casse204?

View PostAlex_deutz, on 18 iunie 2017 - 14:05, said:

Mai am o întrebare acul din partea dreapta merge lipit de lagărul melcului și am încercat sa-l reglez dar nu mai merge regulat e maxim.Am făcut probe cu mâna am dat comanda sa lege și am învârtit de volanta ,așa pare să meargă dar mă tem că în lucru cu fan dacă se mai arcuiește acul și o să pălească in aparat .Întreb și eu să mă risc sau dau drumul așa sau sa cumpăr ac nou? Se mai găsesc ace pentru Casse204?


#7
Alex_deutz

Alex_deutz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 26.03.2017
Astea sunt pozele

Attached Files



#8
ioansuciu82

ioansuciu82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 15.09.2013
Acea tabla e frina si nu trebe unsa. Verifica pe unde trece acul sa nu agate in ceva, si sa nu ai joc la suportul acelor sau la piston pt ca acele trec prin canalele din piston cind acesta e in pozitia de presare. daca e deformat acul tare atunci sudeaza-l din nou cu mai mare atentie.

#9
Alex_deutz

Alex_deutz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 26.03.2017

View Postioansuciu82, on 19 iunie 2017 - 07:02, said:

Acea tabla e frina si nu trebe unsa. Verifica pe unde trece acul sa nu agate in ceva, si sa nu ai joc la suportul acelor sau la piston pt ca acele trec prin canalele din piston cind acesta e in pozitia de presare. daca e deformat acul tare atunci sudeaza-l din nou cu mai mare atentie.
Mersi mult pentru răspuns! Acul nu agata doar freacă melcul! Suportul nu joacă deloc! O sa il mai sudez odata și mâine ii fac proba! O zi buna!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate