Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Centre reciclare Brasov

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
psychs

psychs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 16.04.2014
Unde as gasi in Brasov centre de reciclare hartie/carton/plastic ?

Am gasit ceva pe net, insa nu sunt sigur. As dori sa raspunda cineva care stie cu exactitate, nu de pe google.

Si cam ce pret ofera acele centre pe kg de material.

Multumesc !

#2
R-Alex

R-Alex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 16.05.2017
in general la centrele unde iau fier iau si celelalte deseuri.pretul e cam acelasi peste tot,fiind piata de "monopol"

#3
psychs

psychs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 16.04.2014

View PostR-Alex, on 17 iunie 2017 - 22:34, said:

in general la centrele unde iau fier iau si celelalte deseuri.pretul e cam acelasi peste tot,fiind piata de "monopol"

Ai idee si cam care este pretul ? :)) Pentru ca nu am nici macar o idee.

#4
R-Alex

R-Alex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 16.05.2017
cu asta chiar nu te pot ajuta

#5
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
SIGUREC Carrefour Brasov Calea Bucuresti nr.107. E automatizata treaba si e si asistata in cazul in care nu te descurci.
Ca preturi:
PET: 5 bani/buc
DOZA: 3 bani/buc
STICLA: 1ban/buc
Hartie/Carton: 15 bani/kg

Daca te mai intereseaza si altceva intreaba aici.

PS: sa stii ca valoarea se acorda in cupoane de cumparaturi Carrefour.

#6
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
Unul este pe centura cum treci de CET aproape de  sensul giratoriu cu Zizinului   pe dreapta .
Dozele se pot vinde si la kg ?  Am un sac si nu ma vad numarandu-le la automatul de la Carrefour.

Edited by ggelu, 18 June 2017 - 07:08.


#7
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Nu le numeri tu, le numara automatul Sigurec, tu doar le pui pe banda cate una sa le scaneze.
Din cate am inteles daca vrei sa mearga treaba mai rapid (sa vinzi la kg) vorbesti cu angajatul de acolo care te asista.

Doze la KG... buna gluma, vii cu tirul in fata? Ca dozele sunt usoare si voluminoase, pana faci un kg umpli doi saci.

#8
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
M-am exprimat gresit : n-as vrea sa la iau la mana una cate una pe toate .  In sacul ala am si doze de spray ; probabil ca in timp am mai turtit dozele sa nu mai umplu alt sac. Si da, nu ma intereseaza in mod special cei 2-3 lei obtinuti .
La incercarea anterioara am nimerit la Carr...cand o familie de gospodari numara dozele ....si aveau un Logan break plin.  De la aia mi s-a luat .  Inteleg sa fiu eco dar nu vad de ce trebuie sa astept o ora pentru asta .

Edited by ggelu, 18 June 2017 - 07:27.


#9
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Alea de spray nu le baga in automat ca daca se intampla ceva nasol le faci paguba si te alearga sa iti ceara despagubiri Posted Image
In mod normal aparatul ce nu identifica ca fiind recipiente acceptate le arunca in groapa, nu le baga la presare, tocmai ca sa evite situatii de genul acesta, cand introduc unii de fun altceva in ele sa strice aparatul.

Vorbeste cu omul ce e acolo sa te asiste, va prelua el sacul. Deaceea e angajat acolo. Sa preia si manual, mai ales ca electronicele si electrocasnicele se preiau numai manual si puse pe cantar apoi generat voucherul in functie de greutate si pretul categoriei pus pe cantar.

View Postggelu, on 18 iunie 2017 - 07:24, said:

La incercarea anterioara am nimerit la Carr...cand o familie de gospodari numara dozele ....si aveau un Logan break plin.  De la aia mi s-a luat .  Inteleg sa fiu eco dar nu vad de ce trebuie sa astept o ora pentru asta .
Eu mai salvez planeta din cand in cand (cand se umple garajul) si iau cate 2-3 saci de doze si peturi si le bag acolo, in principiu cam peste 100 de bucati per transport de 2-3 saci. Nu cred ca a durat vreodata mai mult de 10 minute toata treaba, si eu ma misc destul de lent (cred eu) ca o fac in timpul liber, nepresat de timp Posted Image

Edited by samebo, 18 June 2017 - 07:40.


#10
lars_vis_a_vis

lars_vis_a_vis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 12.07.2008
La Sigurec Carrefour Brasov am mers cu hartie de cateva ori. Treaba merge repede, iar daca zici ca nu te intereseaza banii prea tare, vezi ca ii poti dona! Eu asa am facut :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate