Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare
 Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 

Vecin insuportabil

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
90 replies to this topic

#19
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Sau o fi beat si uită să mai aprindă aragazul...îl aprinde o dată cu lumina dimineața..:) ,deci treaba e nasoală...

#20
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,481
  • Înscris: 19.04.2009

View Posthulk90, on 17 iunie 2017 - 15:25, said:

Totuși nu mi-ai răspuns la întrebare. De ce postezi de pe un cont nou?
Poate nu o mai avut niciun cont. Eu am citit vreo 2 ani fara cont pana cand am avut nevoia sa descarc un fisier. Atunci mi-am facut cont.

Asa ca termina cu offtopicul.

#21
B9977

B9977

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 17.06.2017
Ca zicea cineva mai sus de intretinere. Au aproximativ 800 lei restante si nu le spune nimeni nimic. De asemenea, sunt zile cand scot gunoiul in fata usii (cate 3-4 pungi de gunoi pe zi!) si il lasa acolo cu zilele, pana se impute toata scara. Iarasi, nu le spune nimeni nimic...

Cum ziceam mai sus, e foarte greu de explicat fara sa par eu nebun. Sa raspund si unui alt user care a zis sa-i opresc pe scara: cum sa-i opresti pe scara daca atunci cand vin/pleaca, efectiv fug pe scara si intra/ies in/din apartament foarte repede, numai sa nu dea ochii cu nimeni?!

#22
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,481
  • Înscris: 19.04.2009

View Postbaliosss, on 17 iunie 2017 - 15:26, said:

Poti urmari forumul (exceptand vreao 2-3 arii) si fara sa ai cont. Nu stiai?
tot forumul cu vreo 2 exceptii.

#23
Ditian

Ditian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 04.07.2007
Atat timp cat stai cu chirie e simplu!
Pleci cat mai repede.
La mine a fost mai greu ca a trebui sa vand apartamentul.

#24
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017

View Posthulk90, on 17 iunie 2017 - 15:25, said:

Totuși nu mi-ai răspuns la întrebare. De ce postezi de pe un cont nou?
Ca asa vrea, sau poate acum a simtit nevoia sa intervina cu scrisul.
Sunt destule persoane care urmaresc diverse topicuri fara sa aiba cont timp de ani de zile si doar cand simt nevoia sa intrebe ceva isi fac cont.

#25
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View PostB9977, on 17 iunie 2017 - 15:27, said:

Ca zicea cineva mai sus de intretinere. Au aproximativ 800 lei restante si nu le spune nimeni nimic. De asemenea, sunt zile cand scot gunoiul in fata usii (cate 3-4 pungi de gunoi pe zi!) si il lasa acolo cu zilele, pana se impute toata scara. Iarasi, nu le spune nimeni nimic...

Cum ziceam mai sus, e foarte greu de explicat fara sa par eu nebun. Sa raspund si unui alt user care a zis sa-i opresc pe scara: cum sa-i opresti pe scara daca atunci cand vin/pleaca, efectiv fug pe scara si intra/ies in/din apartament foarte repede, numai sa nu dea ochii cu nimeni?!


Despre ce oras este vorba ? Am impresia ca sunt salbatici :))))

#26
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,019
  • Înscris: 31.07.2007
Problema ii ca "nu le spune nimeni nimic". Atunci, de ce sa termine? Babuinii astia trebuie starpiti si trimisi inapoi in varfu' dealului, altfel n-ai nici o sansa.

#27
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017

View PostB9977, on 17 iunie 2017 - 15:27, said:

Ca zicea cineva mai sus de intretinere. Au aproximativ 800 lei restante si nu le spune nimeni nimic. De asemenea, sunt zile cand scot gunoiul in fata usii (cate 3-4 pungi de gunoi pe zi!) si il lasa acolo cu zilele, pana se impute toata scara. Iarasi, nu le spune nimeni nimic...
Fa omule sesizari la asociatia de proprietari, ca deaceea dai gramezi de bani la ei, sa se ocupe cu problemele de pe scara.
Sau tine capu plecat si ciocul mic in timp ce baietii de la asociatiile de proprietari incaseaza mii de lei lunar degeaba...
Cum preferi.

Edited by samebo, 17 June 2017 - 15:31.


#28
dasvik

dasvik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 31.03.2009

View PostR-Alex, on 17 iunie 2017 - 15:22, said:

Pai cand te gasesti cu ei pe scara le bati obrazul,discuti cu ei frumos,civilizat,ca sa inteleaga ca ei sunt maimutele in situatia asta.Apoi daca nu se intelege de vorba buna cand ii prinzi iar pe scara,fara martori..bataie..scurt si consistent,la coaste ca e bine

Mai bine la ficati ca acolo nu apar urme Posted Image

View PostB9977, on 17 iunie 2017 - 15:22, said:

Ca sa primesc niste sfaturi de la niste oameni care poate s-au mai intalnit cu asa ceva.
Problema e serioasa si nici nu poti sa te apuci sa ii bati, atata timp cat vorba aia, si noi avem masini si geamuri la apartamente. Intelegi?

Atata vreme cat te gandesti sa-i bumbacesti, crede-ma ca o sa-i doara mai tare pe ei pielea decat pe tine tabla masinii. Iti fac ceva la masina... inca o bumbaceala... etc Posted Image

View PostB9977, on 17 iunie 2017 - 15:27, said:

Cum ziceam mai sus, e foarte greu de explicat fara sa par eu nebun. Sa raspund si unui alt user care a zis sa-i opresc pe scara: cum sa-i opresti pe scara daca atunci cand vin/pleaca, efectiv fug pe scara si intra/ies in/din apartament foarte repede, numai sa nu dea ochii cu nimeni?!

Strigi dupa ei. Daca nu merge ii apuci de brat. Daca nu merge nici asa, le pui mana in gat... si tot asa escaladezi situatia :)

Edited by dasvik, 17 June 2017 - 15:33.


#29
B9977

B9977

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 17.06.2017
@TruculMagic, este vorba despre Cluj.


EDIT: Despre asociatia de proprietari si sesizari. Blocul este administrat de catre o firma, care vine pe aici doar cand sunt incasarile la asociatie. "Sefa" de bloc este o tipa careia nu prea ii pasa de nimic.

Edited by althea, 17 June 2017 - 15:39.
referire la mesaj sters


#30
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,994
  • Înscris: 07.11.2006

View PostLex404, on 17 iunie 2017 - 15:21, said:


Nu ai ce face, te muti sau aia e. Nu mai exista program de liniste (in lege).


Citeste sa vezi ce zice la lege::
http://www.avocatnet...februarie-2014.

#31
hulk90

hulk90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 10.11.2010

View PostB9977, on 17 iunie 2017 - 15:33, said:

@TruculMagic, este vorba despre Cluj.
Ești în Cluj, ai acolo poliția sectorială care se ocupă zilnic cu așa tipuri de sesizări. Înregistrează-ti vecinii gălăgioși și mergi la ei cu asta, poți să-l pui și pe vecinul dedesubt să facă și el cu tine o reclamație pentru perturbarea liniștii după 22. N-o să le facă mare lucru dar o să-i sperie nițel, e un început.

Edited by althea, 17 June 2017 - 15:42.
nu trebuia să elucidezi nimic, nu e treaba ta


#32
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,994
  • Înscris: 07.11.2006

View PostB9977, on 17 iunie 2017 - 15:07, said:

Salut!

Am nevoie de niste sfaturi, in afara de a ma muta. Imi convine locatia asta din multe puncte de vedere.
Va multumesc si sorry for the long post!

Ai doua solutii:
Primo - iti cauti alta chirie avand toate sansele sa gasesti aceeasi situatie.
Secundo - faci sesizare catre Politia Locala,chemandu-i apoi ori de cate ori este nevoie.

#33
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
Pune-le un lacat mare la usa, fixat in holsuruburi zdravene, si cand auzi ca bat de nebuni sa intre in casa, iesi si vezi cu cine ai de-a face. Poate sunt extraterestri. Sau incerci sa schimbi cateva vorbe cu ei si sa ne povestesti.
sau iei o bata de baseball la tine, mai bine.

Edited by menaloty, 17 June 2017 - 15:45.


#34
B9977

B9977

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 17.06.2017
M-am gandit si la varianta mutatului, insa momentan iese din discutie pentru ca e foarte greu sa gasesti in momentul asta care sa ofere tot ce imi doresc la un pret cat decat de bun simt (probabil ca stiti cum au urcat chiriile in Cluj) si sa fie si aproape de punctele mele de interes.
Despre sunatul la politie, am zis si pe pagina anterioara. Daca sunam la politie si fix cand ajunge politia ei sunt in "pauza" si nu se aude nimic? Cunosc cazuri cand in situatii de genul asta cei care au luat amenda au fost chiar cei care au chemat politia.

#35
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006

View PostLex404, on 17 iunie 2017 - 15:20, said:

fratii intre ei?


...da' ce esti , mo , asa inchis  la minte . Da' fratii sa nu se "iubeste"  intre ei . Posted Image
...cata rautate ...

#36
hulk90

hulk90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 10.11.2010

View PostB9977, on 17 iunie 2017 - 15:42, said:

M-am gandit si la varianta mutatului, insa momentan iese din discutie pentru ca e foarte greu sa gasesti in momentul asta care sa ofere tot ce imi doresc la un pret cat decat de bun simt (probabil ca stiti cum au urcat chiriile in Cluj) si sa fie si aproape de punctele mele de interes.
Despre sunatul la politie, am zis si pe pagina anterioara. Daca sunam la politie si fix cand ajunge politia ei sunt in "pauza" si nu se aude nimic? Cunosc cazuri cand in situatii de genul asta cei care au luat amenda au fost chiar cei care au chemat politia.
Înregistrează video de fiecare dacă când fac zgomote. Și mergi cu aia la poliție.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate