Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Premiere Pro, unealta potrivita?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 31.07.2011
Buna.
Se doreste de ceva timp in cadrul companiei in care lucrez sa se inregistreze anumite procese si rezultatul, in format video (probabil compatibil youtube) sa fie editat la nivel profesionist si trimis catre client. Cerintele cam la asta s-ar rezuma; intrebarea de baraj ar fi : ce soft e indicat pt. astfel de actiuni? Atat pe partea de recording desktop cat si post-processing. Am urmarit ceva clip-uri vizavi de after effects, premiere pro dar nu sunt convinsa.
Multumesc pentru recomandari.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2TuaOwI3SRc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Al3xandru35

Al3xandru35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 30.09.2011
Adobe AE, sau After Effects nu este una cu Premiere Pro. Premiere Pro este pentru editare video, cam ca Sony Vegas, iar After Effects este pentru a adauga anumite efecte la un videoclip. Nu sunt aceiasi carne de peste.

#3
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,189
  • Înscris: 24.02.2007
Ce fel de procese? Capturi de ecran, un dialog la birou, filmari cu un utilaj industrial?

Ce fel de editari?

Dupa ce stabiliti toate detaliile, faceti un calcul daca merita sa invatati voi tot ce-i necesar (+ licente software), sau sa angajati vreo firma specializata pe asa ceva.

Edited by dani.user, 17 June 2017 - 12:40.


#4
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Pentru pus câteva chestii peste un video e suficient și Movie Maker și răbdare. Pentru mai multe deja vorbim de Premiere / Sony Vegas / altele. Zi exact ce vreți să faceți.

#5
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 31.07.2011
Practic..se doreste un demo al unui ansamblu realizat in Inventor; deci pur si simplu procesul de lucru in Autodesk Inventor sa fie inregistrat si editat ulterior la nivel cat mai ridicat. Despre asta vreau sa discutam aici, nu de cat costa, ce merita si cine e implicat.

#6
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,189
  • Înscris: 24.02.2007
Ce intelegi prin editare la nivel cat mai ridicat a unei inregistrari de ecran?

Pentru mine, de exemplu, inseamna sa se vada bine imaginea (asta fiind o prorpietate a inregistrarii, nu a editarii ulterioare), sa nu contina timpi morti aiurea (adica mai decupezi unele momente), si eventual contine si un strat audio de calitate macar decenta care sa prezinte ce-i pe acolo. Nimic spectaculos.

Vrei altceva? Hai cu detalii ca n-avem glob de cristal.

#7
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 31.07.2011
Eu ma refer la editari de profunzime atat asupra imaginii (filtre) cat si asupra sunetului. Ceea ce te ambitionezi tu sa constati cred ca m-ar ajuta cu o recomandare in privinta soft-ului de recording, sau premiere pro poate face si o captura de ecran in acest sens? Cum pot sa iti spun mai multe daca nu am avut legatura cu soft-ul pana acum? Sa existe posibilitati multiple de editare a unei inregistrari de ecran.

#8
Al3xandru35

Al3xandru35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 30.09.2011

View Postcammelia08, on 17 iunie 2017 - 17:48, said:

Eu ma refer la editari de profunzime atat asupra imaginii (filtre) cat si asupra sunetului. Ceea ce te ambitionezi tu sa constati cred ca m-ar ajuta cu o recomandare in privinta soft-ului de recording, sau premiere pro poate face si o captura de ecran in acest sens? Cum pot sa iti spun mai multe daca nu am avut legatura cu soft-ul pana acum? Sa existe posibilitati multiple de editare a unei inregistrari de ecran.
Stii cum se spune, orice unealta in mana unui mester bun face minuni. Softul e acolo, acuma cine stie cum se face foloseste unealta cu care stie cele mai multe. Eu de exemplu stiu Photoshop, dar daca ma pui sa lucrez in GIMP nu stiu nimic, in Paint.net la fel.

#9
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,189
  • Înscris: 24.02.2007
Nu-mi pot imagina ce editari de profunzime ai vrea sa aplici asupra unei inregistrari a ecranului...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate