Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Audi A3 vs Mazda 3

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,639
  • Înscris: 07.10.2005
Mazda 3 are nota de trecere in opinia mea pentru ca arata foarte bine la exterior. Celelalte aspecte nu sunt comparabile dar depinde foarte mult ce gen de masina isi doreste si este necesar sa mearga cu ele ca sa le simta. Per ansamblu Audi este in avantaj.

#20
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007
mazda 3 din punctul meu de vedere câștigă la aspectul volanului și cred că și spațiul interior este puțin mai mare. Parcă distanța între punți este similară passat-ului, dacă nu greșesc. Sfatul pentru inițiator este să caute o mașină mai nouă și cu garanție.

#21
fortzoso

fortzoso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 29.01.2017
La un sh, Mazda fara doar si poate datorita motorizarii mai fiabile.
Oricum in rest la un sh, bagi banii in bucsaraie, placute de frana, amortizoare etc. si nu cred ca la Mazda astea pot fi mai scumpe decat la Audi.
Daca vrei lux si ai relatii pe la vreun service, atunci AUDI.

Edited by fortzoso, 16 June 2017 - 09:37.


#22
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,019
  • Înscris: 07.11.2006

View PostRedreed, on 16 iunie 2017 - 08:23, said:

Sunt tare curioasa ce inseamna asta Posted Image. Elaboreaza te rog
Ps: nu vreau leasing-uri sau credite daca la asta te referi
Pai inseamna exact ce am scris:daca ai noroc,ca istet nu mai poti fi,eventual isteata,poti cumpara de banii aia ambele masini in conditiile dorite de tine.Adica ~8500 una si ~8500 cealalta.
Fara leasing,fara credite.

#23
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007
singurul artificiu este dacă o cumpără pe firma unei rude (de mare încredere) și o ia fără tva. deja la 20.000 de euro cu tva (17.000 fără tva) găsește ceva deosebit. să aibă în vedere că tva se depune garanție până la înmatricularea în românia.

#24
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostRedreed, on 15 iunie 2017 - 21:29, said:

Personal imi place Mazda dar multe lume imi tot recomanda Audi A3 pe motiv ca e marca nemteasca net superioara. Ce parere aveti?
WHAAAAAAAAT?????

#25
Redreed

Redreed

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 15.06.2017
@adisz - chiar nu inteleg la ce te referi. Astea sunt preturile atat pt Mazda 3 cat si Audi 3 cu dotarile ce le doresc / anul cautat. Toata ziua sunt cu ochii pe mobile si autoscout. Nu stiu la ce te raportezi cand mentionezi preturile alea

@bobalex18 nu am posibilitatea sa o iau pe firma deci platesc brut

Am configurat o Mazda 3 noua pe site insa cu dotarile si motorizarea dorita de mine masina ajunge de noua sa coste ~24k. Bugetul meu e ce am mentionat in primul post

#26
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007

View PostRedreed, on 16 iunie 2017 - 10:17, said:

@adisz - chiar nu inteleg la ce te referi. Astea sunt preturile atat pt Mazda 3 cat si Audi 3 cu dotarile ce le doresc / anul cautat. Toata ziua sunt cu ochii pe mobile si autoscout. Nu stiu la ce te raportezi cand mentionezi preturile alea

@bobalex18 nu am posibilitatea sa o iau pe firma deci platesc brut

Am configurat o Mazda 3 noua pe site insa cu dotarile si motorizarea dorita de mine masina ajunge de noua sa coste ~24k. Bugetul meu e ce am mentionat in primul post
ai perfectă dreptate. mazda 3 costă 14.000 dacă dacă vrei cutie automată e 21-22k :)))))
eu am găsit câteva variante foarte interesante de a3 din 2014, câteva cu garanție, conform celor dorite de tine. te sfătuiesc să ai răbdare

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate