Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 

BMW i3 - masina electrica

- - - - -
  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#91
cavaliere

cavaliere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 13.09.2016
Chiar poti compara designul unui Leaf cu un BMW i3?
Nissan Leaf arata ca o masina clasica si are spatiu amplu pt o familie de 5 persoane cu multe bagaje, portbagajul este considerat "gigantic"
Este cea mai vanduta masina electrica din lume.
Pozitia la interior in scaun da efectiv impresia ca stai intr-un fotoliu de cinema, rotile mari dau impresia de soliditate si ca poate trece peste gropi f usor.
Preturile sint oricum mai mici ca la BMW (43000 este pretul anuntat la BMW in ro) https://www.nissan.f...rade-LEAFZE0A-2 ]


O fi cea mai vanduta Leaf, dar este mult inferioara unui i3, punct. Ca tu o vezi mega limuzina (apropos este pentru oras, data fiind autonomia), cu roti mari ( asta ce sa insemne?i3 are si el roti mari), ca stai ca in fotoliu de cinema, etc..
Daca "arata ca o masina clasica" inseamna echivalentul a "design invechit, perimat, ponosit, imbatranit", atunci da, sunt de acord.
Mergi intr-un showroom Bmw si vezi cam cat costa un i3 concret, zic sa lasam fabulatiile cu 43 de mii de pe site-uri.
Si sa stii ca si Logan-ul trece mirific peste gropi, este mult mai bine vandut decat Nissan si totusi nu e masina mai buna.\

ps: "Acesti oameni nu au nevoie de masina, de vreme ce masina sta in parcare degeaba... totusi subventiile curg". Asta e no comment, tipic romanesc, ce poti sa mai zici..

Edited by cavaliere, 19 June 2017 - 11:46.


#92
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005

View Postunbrutus, on 16 iunie 2017 - 22:05, said:

Ce ma inviti tu? Hai sa lasam troleala... nici unul nu detinem o masina electrica, te invit sa iti cumperi una intai...
pai ce sa vezi mai fratzica, ti-am ascultat sfatul si chiar mi-am luat un i3 acum cateva luni. cea mai buna achizitie de masina pe care am facut-o, ever.

sa nu uit: a mers impecabil iarna, nu a fost pe moarte bateria pentru ca asa ai citit tu prin legendele internetului :lol:

#93
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View Postglumetu, on 27 aprilie 2018 - 09:37, said:

pai ce sa vezi mai fratzica, ti-am ascultat sfatul si chiar mi-am luat un i3 acum cateva luni. cea mai buna achizitie de masina pe care am facut-o, ever.

sa nu uit: a mers impecabil iarna, nu a fost pe moarte bateria pentru ca asa ai citit tu prin legendele internetului Posted Image
aoleo deci eu am postat in iunie 2017 si tu vii peste aproape un an si imi spui ca am gresit cu ceva? :)
iti propun ceva, sa ma faci de ras si peste 50 de ani ca am spus ca nu vom prinde noi masinile zburatoare la Poplaca

#94
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
a, am nimerit din intamplare pe-aici, dar daca te ajuta sa crezi ca te-am urmarit 12 luni si ca mi-am luat i3 ca sa-ti dau tie satisfactie... whatever floats you boat, man! Posted Image

oricum, ai avut si tu 12 luni in care sa-ti scoti in cap mitul cu bateriile care se sleiesc iarna sau vara, deci electricele sucks Posted Image (era mit inca de cand sustineai, nu s-a intamplat nimic revolutionar la bateriile i3 de atunci Posted Image )

Edited by glumetu, 27 April 2018 - 13:37.


#95
hair

hair

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 14.06.2006
Salut. Nu e deloc o gluma regenerarea la frânare la munte. În 15 minute de coborâre reușesc sa încarc 20 de km full electric laPriusul meu plug in. Ar fi mult mai util și planeta mult mai rece dacă nu am încăzi'o cu păreri greșite.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate