Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Ce credeți ca o sa pice la romană la subiectul 3 la bac?

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
Afrikaner76

Afrikaner76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 25.02.2016
Pică Grindeanu, cică...

#20
n0n1

n0n1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 30.06.2008
Să pice curentul!

#21
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008

 KanezuY, on 15 iunie 2017 - 12:39, said:

Eminescu.
"- Dar nu a murit?
- Ba da, la revolutie, l-au impuscat americanii!" Posted Image

#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Mishhuu, on 15 iunie 2017 - 11:23, said:

Ce credeți ca o sa pice la subiectul 3 la bac? In afara ca ne pică noua fetele sper sa nu pice genul liric.
Guvernul :D

#23
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,438
  • Înscris: 10.08.2005

 Mishhuu, on 15 iunie 2017 - 11:23, said:

După cum spune si titlu. Ce credeți ca o sa pice la subiectul 3 la bac? In afara ca ne pică noua fetele sper sa nu pice genul liric.
Daca eram pasionat cred ca gaseam o metoda sa joc la pariuri "Subiectul al-III-ea, Limba si Literatura Romana", genul liric - 1.72 (cota)

 Ghici_Cine, on 15 iunie 2017 - 11:35, said:

Întrebarea e formulată greșit. Nu e vorba de ce o să pice, ci de cine. Nu vrei să știi pe cine pariez. Posted Image
Vezi, oameni cu perspective financiare  Bacovia - 1.89.

 Lex404, on 15 iunie 2017 - 11:42, said:


Bacovia (adica Simbolismul) ar fi misto. Le da in teasta de le fte un luceafar.

Ridicam cota la 2.15 ?

Edited by MarianG, 15 June 2017 - 13:37.


#24
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012
Poate pica ultima noapte pentru al treilea an consecutiv :)))

#25
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014
Sa nu va pice coada de la lopata in caz ca nu luati :lol:.

#26
Mishhuu

Mishhuu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 11.06.2017
Aveti umor ce pot sa zic. Ați uitat ca ați fost si voi ca mine/noi ăștia care dam bacul si erați cacati pe voi de emoții. Sunteți Zmei nu am nimic de zis, de-aia merge Romania prost. Cu toti am dat un amărât de bac si înainte de asta nu trecea 10 minute fara sa te gândești: oare v-a fi greu? Oare ce subiecte ne da? Si asa mai departe. Si apropo dacă pui 100 de romani sa formuleze întrebarea pe care am formulat-o eu 99 o formulează ca mine asa ca nu mai începeți voi sa arțari toate înțelesurile unui cuvânt, am inteles sunteți deștepți, bravo, ari luat si bacu'..

#27
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Da, fix d'aia (merge Romania prost si a mai picat si Guvernul). Posted Image Tu te auzi...?

Cine si-a vazut de treaba si a invatat, nu a avut emotii si a luat examenele. Cine nu... (asta la cei care au trecut deja acesta etapa).
Cine si-a vazut de treaba si a invatat, nu are acum emotii. Cine nu... sigur ca ii tataie fundul si se gandeste, fix ca tine, "oare iau?", "oare ce-o pica?" (asta pentru cei care au de sustinut bacul in aceasta perioada).
Arareori porcul se ingrasa in ajun, cu succes (adica chiar fix pe ce ai apucat sa inveti, din aia sa iti si cada; mai pe romaneste "bulan").

Si apoi, trebuie sa fii naiv (ca sa ma exprim si elegant si cu blandete) sa crezi ca chestiile astea se ghicesc in stele sau se spun aici, chiar daca, prin absurd, ar sti cineva ceva.
Adica tu inveti (si iti traiesti viata) in functie de ce zicem noi aici? Si daca noi gresim? Cine e vinovat de rezultate/consecinte?

Hai pa! Si, totusi, mult succes!

Edited by colombo2003, 15 June 2017 - 16:12.


#28
Mishhuu

Mishhuu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 11.06.2017
Crezi ca eu nu as invata sau ce? daca imi era sa stiu exact ce subiect se da la bac nu va întrebam pe voi ca nu sunteți voi Dumnezeu sa știți. Am vrut sa fac si eu un sondaj sa vad părerea altor elevi despre asta. Si nu mai Spune-ți voi ca nu ați avut emoții ca orice om are emoții. Cum ziceam nu va mai dați Zmei. In caz ca nu știai se poate lua o nota de trecere si din subiectul 1 si 2. Sau poate ca voi nu ați avut emoții ca pe vremea lui bunicu' stiu si eu cum era la bac, ca am si eu frate care a dat cu 10 ani in urma...( treceri pe pomelnic profesorii care v-au asistat atunci)

#29
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
Vezi-ti de BAC copile ca deja te bagi la flame.
Ia' hai la lecturat si putin respect fata de oamenii mai in varsta ca tine care ti-au dat un sfat. ;)

#30
Mishhuu

Mishhuu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 11.06.2017
Eu am invatat sa ofer respect doar celui care iti oferă respect nu celui care te ia peste picior. Am întrebat si eu ceva si ați inceput sa imi Spune-ți toate înțelesurile la verbul ,,a pica" . Stați parcări ca invat, voiam sa vad doar o părere de la voi ca nu sunteți voi Dumnezeu sa știți exact ce subiect se da la bac...

#31
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Mi-e mila de tine! Te contrazici singur.
Nu, nu suntem Dumnezeu (n-avem pretentia asta, n-a afirmat nimeni asta si nu desprea asta e vorba). Normal ca nu avem de unde sti.
Si atunci, de ce ne intrebi pe noi, niste bieti muritori si nestiutori, ce poate "pica"?

#32
britneysbitch

britneysbitch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 06.01.2012

Quote

Spune-ți voi

Eu garantat aș avea emoții dacă m-aș afla într-o situație similară ...

#33
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 Mishhuu, on 15 iunie 2017 - 11:23, said:

După cum spune si titlu. Ce credeți ca o sa pice la subiectul 3 la bac? In afara ca ne pică noua fetele sper sa nu pice genul liric.

Io cand vad cine scapa de la ore din liceu si cum face pe strada, ma intreb cum de reuseste cineva, totusi, sa ia Bacul...

#34
lulutza

lulutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 421
  • Înscris: 30.05.2008

 rosix, on 15 iunie 2017 - 21:51, said:



Io cand vad cine scapa de la ore din liceu si cum face pe strada, ma intreb cum de reuseste cineva, totusi, sa ia Bacul...
probabil si initiatorul face parte dintre cei de care zici tu tinand cont de cum se exprima si de ce greseli face... Lasand asta la o parte: da toti am avut emotii, dar in nici un caz emotii cum aveti voi, de genul " coaaaee' poate nu ne pica ce am invatat noi pe dinafara". Eu una de exemplu ma temeam ca stiam ca scriu urat, ma temeam ca poate o dau in balarii cu parerile mele, care cateodata nu corespundeau cu cele ale profesoarei, cu care de altfel faceam un fel de dezbatere, nu ora clasica de romana...chestii din astea. Si ghici ce, am gresit la bac, unde si azi imi este sila sa recunosc ca am luat 6, dupa toti anii de liceu cu medii de 10 si 9, pentru ca am incurcat subiectele, tocmai pentru ca am gandit in felul meu si am facut o minunata lucrare de 3 pagini cu tone de argumente (grila am terminat-o in 5 minute)despre moromete, dar de fapt trebuia sa fie ion...probabil ca punctul in plus mi-a fost dat de mila ca a vazut cel care a corectat greseala facuta, nu din prostie ci din cu totul alte motive. Dar de stiut, stiam tot ce ne putea pica la examen pentru ca eu chiar citeam cu drag, desi ion mi-a fost tare antipatic, si chiar mi-a placut sa imi bat capul cu scoala, nu doar sa merg ca sa am de unde sa plec.

#35
crs12decoder

crs12decoder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 27.12.2005

 neagu_laurentiu, on 15 iunie 2017 - 11:28, said:

Ajuta la ceva exercitiul asta?

Nu râde... Există oameni care primesc informația dinainte(cu certitudine). Deci întrebarea nu e totalmente aberantă. Nu știu dacă asta a urmărit inițiatorul, dar....

[LE]
Cunosc cazuri concrete.

Edited by crs12decoder, 11 August 2017 - 00:02.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate