Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Babele care inchid geamul in tramvai/autobuz/metrou

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
63 replies to this topic

#37
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,522
  • Înscris: 05.06.2009

 scaiba, on 14 iunie 2017 - 11:12, said:

Atitudine kamikaze...
Încearcă în RL să faci asta Posted Image , că din liniștea biroului este ușor de zis...

incredibil sau nu, circul aproape zilnic cu autobuzul.
uneori, daca prind un loc pe scaun, si observ ca la geam sta o persoana in varsta, ii propun sa facem schimb de locuri, sa pot deschide geamul, dar sa n-o traga curentul. unii accepta, altii spun ca pot sa deschid geamul, ca nu ii deranjeaza.
ca sunt si batrani recalcitranti, nu contest. dar daca stii cum sa-i iei si sa le vorbesti, ai sanse mari sa rezolvi. nu intotdeauna, dar de cele mai multe ori - da.

cat despre mirosul persoanelor in varsta, exista. nu neaparat pentru ca nu se spala (desi unii chiar se spala destul de rar, nu fac zilnic dus, de exemplu), ci si din cauza medicamentelor pe care le iau pentru diverse afectiuni, din cauza faptului ca nu folosesc cel mai bun detergent si balsam de rufe pentru spalarea hainelor, din cauza faptului ca nu folosesc un sapun sau gel de dus mai parfumate/de calitate (implicit mai scumpe), nu-si dau cu parfum/after-shave sau deodorant de calitate, samd.
plus ca multi dintre cei in varsta poarta tot felul de haine foarte ieftine, cumparate de la magazinele cu produse chinezesti sau de la SH, haine ce sunt confectionate din material sintetic, pielea nu respira, transpiratia se impute de-a dreptul.
http://scientia.ro/b...s-specific.html

Edited by corinadaniela, 14 June 2017 - 11:51.


#38
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
numai in Romania am auzit tampenia asta cu "te trage curentu', dom'le". nu stiu cine dracu' a inventat-o,
da' e clar ca pe la altii n-a prins sau n-a ajuns. daca vrei sauna, te duci la sauna si platesti sau iti faci tu
cu mana ta acasa, e RATB/transport in comun, nu sauna publica. daca "te trage curentul", indiferent cine
esti si ce problema ai, nu ma intereseaza. stai acasa, mergi pe jos, cu masina sau cu avionul din dotare.
your pick, not my f*ckin' problem si nu-s obligat eu sa "am grija" de tine in vreun fel, ca esti tu mai special.

daca faci gat la mine ca deschid geamul sau incepi cu moralisme si vaiete, le auzi numai tu. in caz ca te
pune dracu' sa intreprinzi ceva in sens contrar, ofuscat de durerea mea in c*r la miorlaielile tale, ti-o iei.
pe coaja. direct si fara prea multe discutii.

Edited by dygey, 14 June 2017 - 11:49.


#39
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004

 gumball3000, on 14 iunie 2017 - 10:54, said:

babele nu circula cu metroul, ca e pe bani

Acum ceva ani, când încã era ieftin metroul, am asistat la o scenã dintre o doamnã din asta mai în vârstã (probabil peste 60), și un tânãr (sub 20).
Omul cum stãtea și el foarte liniștit pe scaunul sãu, avea o erecție spontanã extrem de evidentã (probabil datoriã imaginației bogate, pentru cã elementele exterioare nu erau stimulative deloc în acest sens), și respectiva doamnã (foarte probabil și puțin disturbatã psihic), a fãcut un întreg tãmbãlãu cã de ce omul nu se poate reține din erecție, se simțea biata agresatã vizual.

#40
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017

 retele, on 14 iunie 2017 - 11:36, said:

Acum ceva ani, când încă era ieftin metroul, am asistat la o scenă dintre o doamnă din asta mai în vârstă (probabil peste 60), și un tânăr (sub 20).
Omul cum stătea și el foarte liniștit pe scaunul său, avea o erecție spontană extrem de evidentă (probabil datoriă imaginației bogate, pentru că elementele exterioare nu erau stimulative deloc în acest sens), și respectiva doamnă (foarte probabil și puțin disturbată psihic), a făcut un întreg tămbălău că de ce omul nu se poate reține din erecție, se simțea biata agresată vizual.
o baba nimfomana Posted Image))).... nu avea ce sa vada pe geamul metrolui si IMEDIAT si-a gasit PEISAJUL Posted Image)... iar ala a crezut ca se uita la el :))))

Edited by bogdan181180, 14 June 2017 - 11:40.


#41
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006

 bogdan181180, on 14 iunie 2017 - 11:32, said:

Inseamna ca stai bine cu "mirosul". Sunt unii batrani in autobuz care put mai ceva ca unii de pe strada
Batranii  care respecta pe restul calatorilor si nu fac scandal ca-i trage curentul....Inseamna ca aceia au BUN SIMT.... restul sunt niste "nesimtiti" care cred ca totul li se cuvine si traiesc cu ideea "mie sa-mi fie bine iar pe restul sa-i ia dracu"
...la fel de bine cum exista unii tineri sau chiar mai multi.
Tu ai ceva cu persoanele in varsta.

Edited by Reynolds, 14 June 2017 - 11:42.


#42
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017

 Reynolds, on 14 iunie 2017 - 11:39, said:

...la fel de bine cum exista unii tineri sau chiar mai multi.
Tu ai ceva cu persoanele in varsta.
Nu am nici o problema, ii respect pe aia cu... BUN SIMT. N-am vazut tineri sa-si miroasa mirosurile intre ei in mijloacele de transport cu geamul inchis pe motiv ca-i trage curentul...si oricum.... sunt mult mai bine crescuti si stiu sa aibe grija de ei. Nu stiu in ce mijloace de transport ai calatorit sa observi ca tinerii miros urat iar pensionarul miroase mai bine ca unul de strada...cum ai scris mai sus.

Edited by bogdan181180, 14 June 2017 - 11:46.


#43
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,522
  • Înscris: 05.06.2009
si pentru mine e un mister chestia asta cu curentul.
daca stai in bataia vantului, vara, e chiar placut, nimeni nu este deranjat de asa ceva, nu intepeneste, nu i se umfla maseaua, samd.
in schimb, acelasi curent de aer - cu aceeasi viteza, temperatura - in casa/masina/autobuz, devine periculosul "curent".

#44
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006

 bogdan181180, on 14 iunie 2017 - 11:41, said:

Nu stiu in ce mijloace de transport ai calatori sa observi ca tinerii miros urat iar pensionarul miroase mai bine ca unul de strada...cum ai scris mai sus.
Nici eu nu stiu unde ai vazut opusul.

 bogdan181180, on 14 iunie 2017 - 11:41, said:

sunt mult mai bine crescuti si stiu sa aibe grija de ei.
Am ras.

#45
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017

 Reynolds, on 14 iunie 2017 - 11:47, said:

Nici eu nu stiu unde ai vazut opusul.
Ca mine sunt multi, inclusiv initiatorul topicului. Este "nesimtire' pe fata sa spui si sa obligi pe altii sa-ti inchida geamul pe motiv ca "te trage curentul" fara ca acel curent sa-ti faca ceva sanatatii fiind doar o simpla imaginatie in mintea "bolnava" a aceluia. Mult mai rau iti fac mirosurile "reciproce" de la transpiratie decat curentul de la un geam deschis

Edited by bogdan181180, 14 June 2017 - 11:52.


#46
cataspo

cataspo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,045
  • Înscris: 29.01.2017

 corinadaniela, on 14 iunie 2017 - 11:44, said:

si pentru mine e un mister chestia asta cu curentul.
daca stai in bataia vantului, vara, e chiar placut, nimeni nu este deranjat de asa ceva, nu intepeneste, nu i se umfla maseaua, samd.
in schimb, acelasi curent de aer - cu aceeasi viteza, temperatura - in casa/masina/autobuz, devine periculosul "curent".
Similar ar fi daca stai iarna afara la 1 grad e ok, dar daca stai in frigider e mai puțin ok.

#47
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006

 bogdan181180, on 14 iunie 2017 - 11:48, said:

Ca mine sunt multi, inclusiv initiatorul topicului
Nu am vazut sa fi scris initiatorul ca put mosii si babele.

Cati ani ai?

Edited by Reynolds, 14 June 2017 - 11:52.


#48
adivalentin

adivalentin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 03.09.2008

 dygey, on 14 iunie 2017 - 11:36, said:

numai in Romania am auzit tampenia asta cu "te trage curentu', dom'le". nu stiu cine dracu' a inventat-o,
da' e clar ca pe la altii n-a prins sau n-a ajuns. daca vrei sauna, te duci la sauna si platesti sau iti faci tu
cu mana ta acasa, e RATB/transport in comun, nu sauna publica. daca "te trage curentul", indiferent cine
esti si ce problema ai, nu ma intereseaza. stai acasa, mergi pe jos, cu masina sau cu avionul din dotare.
your pick, not my f*ckin' problem si nu-s obligat eu sa "am grija" de tine in vreun fel, ca esti tu mai special.

daca faci gat la mine ca deschid geamul sau incepi cu moralisme si vaiete, le auzi numai tu. in caz ca te
pune dracu' sa intreprinzi ceva in sens contrar, ofuscat de durerea mea in c*r la miorlaielile tale, ti-o iei.
pe coaja. direct si fara prea multe discutii.


Ce ti-as face de te-as prinde!!!!

#49
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
Am impresia ca avem "babe" sub acoperire care creeaza flame.

#50
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Faza cu trasul curentului e penibila si e printre primele lucruri pe care un strain mutat in RO il invata: In romania il trage curentul

#51
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017

 Reynolds, on 14 iunie 2017 - 11:50, said:

Cati ani ai?
..ia ghici si pana la urma ce te intereseaza varsta mea. veziti de treaba ta

#52
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006

 Lex404, on 14 iunie 2017 - 11:52, said:

In romania il trage curentul
Noul brand de tara. :lol:

#53
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017

 Lex404, on 14 iunie 2017 - 11:52, said:

Faza cu trasul curentului e penibila si e printre primele lucruri pe care un strain mutat in RO il invata: In romania il trage curentul
mai rau face la sanatate mirosul de transpiratie decat CURENTUL de la geam

 adivalentin, on 14 iunie 2017 - 11:51, said:



Ce ti-as face de te-as prinde!!!!
ce i-ai face? :))... ai zbura pe geam?

 Reynolds, on 14 iunie 2017 - 11:50, said:

Nu am vazut sa fi scris initiatorul ca put mosii si babele.
..a avut bun simt si nu a vrut sa le-o spuna in fata

#54
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009

 adivalentin, on 14 iunie 2017 - 11:51, said:

Ce ti-as face de te-as prinde!!!!
chiar as fi curios. probabil ai zice saru-mana si m-ai intreba ce bere beau, uitandu-te sfios in sus. te pupa mosu'.

ia-ti galetusa, lopatica si offtopic-ul si fugi la joaca.

Edited by dygey, 14 June 2017 - 12:04.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate