Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Laptop nu se conecteaza la wireless

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Pai nu vrei sa spui nimic concret, nici despre ce laptop e vorba, nici ce placa de retea wireless are, ce eroareiti da la conectare, doar bocesti... Ia da-i o cautare, sa vezi daca iti vede sau nu routerul. Daca il vede, da-i sa se conecteze, baga parola pt wireless daca o cere. Posibil si sa fi modificat cineva routerul, poate a setat cineva routerul pe N only, laptopul tau sa stie doar b,g, sau sa fi schimbat, resetat parola. Greu de ghicit, daca nu zici nimic. Exista si placi de retea wireless pe usb, nu costa mult, la Lidl aveau intr-o vreme la 15 lei. Deci, ce se intampla?

#20
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Nu nevoie de altul (laptop) (sau ma rog, poate, ca banuiesc ca si performantele actuale sunt depasite; dar ma rog, asta e alta discutie).
Incearca o placa de retea wireless pe USB!!! Arata ca un stick. Si nu e asa scump.

#21
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,374
  • Înscris: 08.02.2011
Mergi cu laptopul la un service, ce pierzi vremea pe forumuri ?

#22
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Sau instalează un Windows mai recent. Roagă pe cineva să-ti booteze un stick. Eu am un laptop slăbuț și tot rulez W10 pe el. M-aș mira să nu meargă cu W7 măcar.

Sceptic, scuze, nu știam despre asta.

#23
deathmax

deathmax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 05.04.2012
Salutare si eu am aceeasi problema, imi vede routerul da nu se conecteaza, imi zice fara internet,daca dau diagnosticare retea imi zice ca nu exista conexiue intre router si laptop. Am facut hotspot de pe telefon si merge
Ps : pe telefon,tableta merge wireless-ul
Pss: Am windows 10 cu licenta update-uri la zi

#24
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014

 deathmax, on 18 iulie 2018 - 21:25, said:

Salutare si eu am aceeasi problema, imi vede routerul da nu se conecteaza, imi zice fara internet,daca dau diagnosticare retea imi zice ca nu exista conexiue intre router si laptop. Am facut hotspot de pe telefon si merge
Ps : pe telefon,tableta merge wireless-ul
Pss: Am windows 10 cu licenta update-uri la zi
Drivere necorespunzatoare la placa de retea, sau/uneori si... AES si TKIP. Sapa si la setarile adaptorului wireless si la propriul router.Cauta incompatibilitatea si rezolv-o.Ti-am dat cheile... de restul te ocupi mataluta,cauti pe GOOOGU'... te priveste! Lucrez in IT dar momentan n-am timp de lamuriri suplimentare.Daca nu te descurci si nu te descurci... dai o raita pe privat si poate ne auzim!

#25
deathmax

deathmax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 05.04.2012

 Tehnicianul1970, on 22 iulie 2018 - 21:55, said:

Drivere necorespunzatoare la placa de retea, sau/uneori si... AES si TKIP. Sapa si la setarile adaptorului wireless si la propriul router.Cauta incompatibilitatea si rezolv-o.Ti-am dat cheile... de restul te ocupi mataluta,cauti pe GOOOGU'... te priveste! Lucrez in IT dar momentan n-am timp de lamuriri suplimentare.Daca nu te descurci si nu te descurci... dai o raita pe privat si poate ne auzim!
ok ms....nu cred ca e din drivere(i-am dat update zice ca e la zi) ca a mers si dintr-o data nu a mai vrut....la servici merge fara probleme....o sa vad daca ma descurc ms inca odata

#26
deathmax

deathmax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 05.04.2012
Am rezolvat, dupa ce am intors laptopu si routeru pe dos si nu am rezolvat nimic am sunat la furnizoru de internet, era de la ei problema

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate