Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Rolete/jaluzele interioare

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,614
  • Înscris: 06.03.2005
Eu folosesc plisse : http://www.royalyork.ro/plisse-3/
Le am de aproape 2 ani si nu au suferit nici un fel de modificari, ferestrele sunt spre rasarit asa ca soarele bate pana spre pranz.
Pe partea externa dinspre geam au un tratament argintiu care reflecta caldura si lumina in exces dar atentie ca nu sunt blackout.
Nu au produs nici un fel de miros si important nu se strange praful ca pe cele lamelare, tehnic nu am sters niciodata praful de pe ele.
Se monteaza in cadrul interior al ferestrei pe baghetele care tin sticla, nu ies in afara tocului.Materialul pare un textil tratat, rigidizat.

#20
Elisabet

Elisabet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 10.11.2014

 FC72, on 15 iunie 2017 - 15:23, said:

Eu folosesc plisse : http://www.royalyork.ro/plisse-3/
Le am de aproape 2 ani si nu au suferit nici un fel de modificari, ferestrele sunt spre rasarit asa ca soarele bate pana spre pranz.
Pe partea externa dinspre geam au un tratament argintiu care reflecta caldura si lumina in exces dar atentie ca nu sunt blackout.
Nu au produs nici un fel de miros si important nu se strange praful ca pe cele lamelare, tehnic nu am sters niciodata praful de pe ele.
Se monteaza in cadrul interior al ferestrei pe baghetele care tin sticla, nu ies in afara tocului.Materialul pare un textil tratat, rigidizat.

Salut! Am gasit si eu acest tip de jaluzele in Bucuresti. Cam ce opacitate au seara cand e lumina in camera? Se distinge ceva din exterior, sau doar umbre? Multumesc!

#21
Zolly2002

Zolly2002

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 27.01.2017
Salut, mi sa facut oferta de rolete de aluminiu culoare nussbaum (care cred ca sunt infoliate) cu motoare Simu T5. Puteti sa imi spuneti ceva pareri?

#22
free_2_joy

free_2_joy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 05.11.2005
Salut. Am vazut postarile si nu prea ma pricep pentru ca sunt atatea tipuri de jaluzele, Cien imi spune si mie care e diferenta intre rulou si roleta. Ruloul este pt exterior si roleta e pentru interior? Si storurile acelea opace din Dedeman cum sunt? Sunt retractabile?
Eu as avea nevoie sa pun pe geamul de la bucatarie seara ca sa nu se mai vada de la vecini ce fac in casa, iar dimineata sa trag de sfoara si sa se ridice usor.

#23
hammeru

hammeru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 30.07.2013
Am și eu o întrebare, cele de interior (rolete,sau rulouri) din material textil,pot fi tăiate, mă refer la lățime (din 70 să fac 65 de exemplu) multumesc astept un raspuns daca stie cineva

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate