Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Android 5.1.1

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Crusti

Crusti

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.06.2017
Salutare! Am un telefon ce ruleaza Android 5.1.1 pe care l-am resetat. Mi-am setat limba, wi-fi-ul, iar la contul de google primesc acest mesaj: "Acest dispozitiv a fost resetat.Pentru a continua, conectati-va la un Cont Google care a fost sincronizat anterior pe acest dispozitiv". Nu ca ar fi o problema mare, aparea si inainte, insa acum nu mai functioneaza.
Am avut doua conturi de google pe telefon, pe care le-am sters si am introdus contul unui prieten. Apoi am resetat telefonul iar acum, nici adresele mele si nici adresa lui(ultima de pe telefon inainte de reset) nu mai functioneaza. Pur si simplu continua sa imi apara acel mesaj..

Stie cineva o solutie?

#2
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Conexiunea de date e facuta corect?
Apare conectat la net?
Verifica online daca conturile Google functioneaza corect, acceseaza cu unul din conturi pagina: https://myaccount.google.com/

Edited by Ciubex, 13 June 2017 - 11:26.


#3
Crusti

Crusti

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.06.2017

View PostCiubex, on 13 iunie 2017 - 11:16, said:

Conexiunea de date e facuta corect?
Apare conectat la net?
Verifica online daca conturile Google functioneaza corect.

Conecxiunea este Wi-Fi, si functioneaza.
Imi apare ca este conectat la internet.
Si am verificat si online inainte, sa nu am probleme cu ele si totul merge perfect..

Am citit pe internet si este vorba de o securitate mai noua a celor de la google prin care trebuie sa introduci ultimul cont google sincronizat pe dispozitiv..
Problema este ca nu functioneaza acel ultim cont. Nu functioneaza in ideea ca nu face nimic. Numele si parola sunt ok si merg.

#4
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,596
  • Înscris: 05.12.2005
Nu cred că e de la Android. Tocmai am reparat o tabletă cumpărată de defectă şi mi-am băgat contul meu, care mai este activ pe vreo 10 dispozitive. E tot cu Android 5.1 şi tot după resetare generală.

#5
Crusti

Crusti

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.06.2017

View Postmihaicozac, on 13 iunie 2017 - 11:34, said:

Nu cred că e de la Android. Tocmai am reparat o tabletă cumpărată de defectă şi mi-am băgat contul meu, care mai este activ pe vreo 10 dispozitive. E tot cu Android 5.1 şi tot după resetare generală.

Am avut numai 3 conturi conectate vreodata pe acest telefon.. Iar acum nici unul nu functioneaza pentru a-l debloca..

#6
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,596
  • Înscris: 05.12.2005
Poate l-a dat "prietenul" ca furat după ce i-ai introdus contul, că îi apare imediat notificare de conectare nouă pe email şi nu a ştiut espre ce e vorba.

#7
Crusti

Crusti

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.06.2017

View Postmihaicozac, on 13 iunie 2017 - 12:20, said:

Poate l-a dat "prietenul" ca furat după ce i-ai introdus contul, că îi apare imediat notificare de conectare nouă pe email şi nu a ştiut espre ce e vorba.

Asta e cam exclusa.. Era langa mine cand ma conectam pe contul lui.

#8
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Am patit odata si l-am trimis in service pt resoftare (era pe garantie).

#9
Crusti

Crusti

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.06.2017

View PostTruculMagic, on 13 iunie 2017 - 12:29, said:

Am patit odata si l-am trimis in service pt resoftare (era pe garantie).

Al meu e rootat.. si oricum iesit de mult din garantie pentru o mica zgarietura pe ecran..

#10
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Cumva a dat prietenul tau, cel al carui cont a fost ultimul folosit pe telefon: Sign out on your phone?
Conform textului:

Quote

no one else can access it

Attached Files



#11
Crusti

Crusti

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.06.2017

View PostCiubex, on 13 iunie 2017 - 12:57, said:

Cumva a dat prietenul tau, cel al carui cont a fost ultimul folosit pe telefon: Sign out on your phone?
Conform textului:

Din cate stiu eu, nu. Doar eu m-am conectat pe contul lui pana sa resetez telefonul.
El nu s-a atins de contul lui de google.

#12
Crusti

Crusti

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.06.2017
Salut!
Am gasit o rezolvare pe internet pentru problema mea. :D
Link: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/K55UXMEGFxU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Multumesc mult tuturor celor care mi-au oferit raspunsuri :D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate