Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

Perna Dormeo

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
cezar0707

cezar0707

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 676
  • Înscris: 11.09.2016
http://www.dormeo.ro...a-perna-clasica e momentan la reducere 59lei, asemanatoare ca una cu pene de gasca.

sau https://www.dedeman....x70cm/p/8026726 varianta cu memory foam 178lei 2 buc.

Le are cineva de pe aici?

sau http://www.dormeo.ro...ma-memorie-2buc momentan la 169lei 2 buc, anatomice.

Pareri? Pana acum am dormit doar pe perne clasice aduse de la tara, umplute cu pene de gasca cred 70x70cm, au cativa ani si ar trebui schimate. Am mai vazut in piata ca reconditioneaza perne, dar nu stiu daca mai vreau asa ceva, sunt grele.

Pe cine am mai intrebat recomanda tot de la Dormeo dar nu mi-au spus exact ce modele au.

#2
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006
eu am una anatomica, una cu memory foam si una cu gel, toate sunt bune, dormi bine pe ele, aia anatomica e a nevestii, e mica si nu-mi place, alea de 70 imi plac. Dar sunt perne bune, aia cu gel nu tine rece cum zice la reclama, e vrajeala, dar de dormit se doarme bine pe ea

#3
cezar0707

cezar0707

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 676
  • Înscris: 11.09.2016
de la dormeo? si la cea cu gel m-am gandit dar momentan e la 200lei si a mai fost si la 100...nu-i graba. cam aproape toate au un 70cm pe o latura. e vreo diferenta dintre cea cu gel si memory foam? am inteles ca cea cu memory ar fi mai tare ? se incalzeste partea unde tii capul? cel putin vara la astea naturale tot trebuie sa le invart in timpul noptii ca se incalzesc.

#4
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006
fix asta cu invartitul e si problema mea...uite care e treaba, daca o desfaci si bagi mana in ea e rece, granulele alea de gel cica ar tine cateva grade mai jos fata de camera, dar in practica nu e asa, se incalzeste, dar nu ca aia normala pe care transpiri. Pe asta nu transpiri, dar daca o intorci cu partea aia albastra e putin mai rece. Perna e buna, nu e tare sa iti tina capul drept, stai comod pe ea. Aia anatomica e de 50, de aia am zis ca nu-mi place ca e mica

aia cu memory e mai tare si mai inalta, daca scoti din compozitie o faci mai plata dar nu e smecherie ca se intinde ca o pleasca, eu am prins-o la 100 parca la dormeo pe aia cu gel

#5
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006
mirela nu te speria, la tine n-are ce sa afecteze....ca sa nu ma intelegi gresit, barbatii nu au creier in capul cu care dorm pe perna, deci nu afecteaza nimic, ca si la tine

#6
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
Mirela mare atentie ca si aparatul acela electronic fie el monitor sau smartphone de pe care citesti aceste randuri emana un camp electromagnetic foarte periculos pt creier.
Sfatul meu sa stai departe de astfel de influente nocive nu am vrea sa patesti ceva rau

Edited by Nytro84, 11 June 2017 - 21:38.


#7
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006

 Nytro84, on 11 iunie 2017 - 21:37, said:

emana un camp electromagnetic foarte periculos pt creier.

deci nici un pericol, cum ziceam :)))

mirela, aia sunt concurenta probabil

#8
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.10.2009
Are dreptate Mirela, si eu citisem despre memory foam si intr-adevar se pare ca nu sunt tocmai foarte sanatoase.
Mi-am luat si eu una de la Jysk, am dat vreo 200 si ceva de lei pe ea, nu pot sa zic ca sunt tocmai  incantat.
Cea mai buna perna ramanea cea din puf de gasca.

Edited by lex2010, 11 June 2017 - 21:57.


#9
cezar0707

cezar0707

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 676
  • Înscris: 11.09.2016
nu mai vreau puf de gasca, mai ales daca nu o duci la curatat poate sa aibe ceva microbi..e foarte grea voluminoasa si vara e foarte cald pe ea

asta http://www.dormeo.ro...a-perna-clasica ar fi alternativa la gasca, dar vad ca nu prea o are nimeni de aici, mai sunt si altele pe pagina lor gen cu aloe vera dar nu prea gasesc pareri.

#10
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,492
  • Înscris: 05.06.2009
se gasesc in ikea perne cu umplutura de pene si puf de rata.
http://www.ikea.com/.../bedroom/20535/
in instructiunile afisate pentru fiecare perna scrie ca se pot spala la 60 de grade celsius, folosind o treime din cantitatea normala de detergent pentru o spalare. exista si detergent special pentru articole cu umplutura de puf/pene, am vazut in carrefour.

#11
cezar0707

cezar0707

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 676
  • Înscris: 11.09.2016
perne se gasesc peste tot, cu puf, anatomice sau memory foam, eu am intrebat doar pt dormeo

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate