Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Site Vanzari Auto

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
AlexEnescu

AlexEnescu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 05.06.2017
Buna Seara!

Am gasti astazi acest site pe net www.javaracarinautomobile.eu .Au niste preturi ciudat de bune si o politica de vanzare ciudata.La prima vedere se intelege faptul ca platesti pretul masinii iar dupa ce ai trimis suma in contul lor,ei iti trimit masina pe o platforma in tara.Pe site scrie ca nu poti veni personal sa ridici masina.Cunoaste cineva ceva despre aceasta firma,pentru ca e foarte riscant sa cumperi de la ei.

Multumesc!

#2
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 11.09.2012
E teapa boss

#3
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
search pe google https://inspectoraut...s-o-mare-teapa/

Quote

Un alt site cu acelasi mod de operare: http://javaracarinautomobile.eu tot Cehia-Polonia
Si eu era sa iau teapa din fericire am fost reticent , am observat ca nr. de tel. era cu prefix de Grecia , firma parea din Polonia si sediu in Cehia.Le-am cerut telefonul si mi-au zis ca suportul telefonic nu este momentan disponibil.
Cel care a incercat sa ma pacaleasca se numeste Stoica Costel, tot asa foarte multumit de serviciile lor si vanduse masina in ziua aceea dar a "binevoit " sa-mi dea link-ul firmei de unde a cumparat-o, si mi=a dat si un voucher de 750 euro din care lui ii reveneau 250.Deci leit acelasi mod de operare.Site-ul; este cvaziidentic cu cel de la iceputul topicului


#4
eug3n92

eug3n92

    Mechanical Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 28.09.2009
Ideea e foarte simpla.
Daca un lucru suna prea bine ca sa fie adevarat, in 99,99% din cazuri, e teapa.

#5
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Eu sunt curios, in ce cont bancar, din ce tara, trebuie sa trimiti banii...

#6
AlexEnescu

AlexEnescu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 05.06.2017
Mulțumesc pentru răspunsuri.E o adevărata mafie.Ma mir cum nu au fost prinși sau macar reclamați de cei ce au picat in plasa.

#7
ElcapoMafia

ElcapoMafia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 12.01.2011
Tu acum ai descoperit netul, de te miri?

#8
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Orice site ce cere bani e teapa... fara exceptie.
La fel ca orice comerciant ce cere banii in avans.

#9
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Si eu ma mir ca nu-i prinde nimeni, ca teapa aia cu Accidentul, chiar n-are nicio victima initiativa sa faca un flagrant? Acolo are loc un schimb de bani direct cu teparul, ca-ti bate la usa, deci ar fi mai usor de prins.

#10
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016
^Ce flagrant ar putea face in cazul asta, daca trimiti banii aiurea? Posted Image

Site-ul mi se pare penibil. Nu stiu cum cineva s-ar lasa pacalit de asa ceva.

Edited by baliosss, 11 June 2017 - 09:15.


#11
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017

View PostMizu, on 11 iunie 2017 - 08:57, said:

Si eu ma mir ca nu-i prinde nimeni, ca teapa aia cu Accidentul, chiar n-are nicio victima initiativa sa faca un flagrant? Acolo are loc un schimb de bani direct cu teparul, ca-ti bate la usa, deci ar fi mai usor de prins.
Cum sa ii prinda... clientii lor sunt oameni de bine, evazionisti si oameni cu bani negri din spagi, cum ar fi presedintele senatului Calin Popescu Tariceanu, zis si prostanacul in cercul de prieteni.

Edited by samebo, 11 June 2017 - 09:44.


#12
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006

View Postbaliosss, on 11 iunie 2017 - 09:14, said:

^Ce flagrant ar putea face in cazul asta, daca trimiti banii aiurea? Posted Image

Site-ul mi se pare penibil. Nu stiu cum cineva s-ar lasa pacalit de asa ceva.
Aia era la teapa accidentul, unde vine omul la usa si ii dai banii in mana. Deci mult mai simplu de prins. Si aici trebuie sa se poata lua urma banilor, ca cineva e titular pe acel cont bancar in care trimiti.

#13
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016
Un pasaport fals e 200-300 de euro. Cu alea isi deschid conturi.

#14
iuliangrecu

iuliangrecu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 26.09.2010

View PostAlexEnescu, on 10 iunie 2017 - 20:03, said:

Buna Seara!
Am gasti astazi acest site pe net www.javaracarinautomobile.eu .Au niste preturi ciudat de bune si o politica de vanzare ciudata.La prima vedere se intelege faptul ca platesti pretul masinii iar dupa ce ai trimis suma in contul lor,ei iti trimit masina pe o platforma in tara.Pe site scrie ca nu poti veni personal sa ridici masina.Cunoaste cineva ceva despre aceasta firma,pentru ca e foarte riscant sa cumperi de la ei.
Tariceanu si-a cumparat masina in varianta asta, a trimis banii in contul lor, par destul de sigure aceste sit-uri

http://stirileprotv....-unor-poze.html

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate