Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Thor: Ragnarok (2017)

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/v7MGUNV8MxU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
sSorsy

sSorsy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 24.03.2017
Posted Image Posted Image Posted Image

#3
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Ciudat.
Parcă Loki murise în ultimul film Thor.

#4
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,440
  • Înscris: 02.09.2016
Thor  este  gladiator...parca apare in Trailer si Cate Blanchett(superba...) si acolo nu sa lupta cu vechiul sau amic/colegul de serviciu  Hulk (?)muzica e tare ...Loki iar apare etc.
Da ! melodia este a celor de la Led Zeppelin Posted Image

Edited by adisluc, 10 June 2017 - 14:44.


#5
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Vazut avanpremiera. Excelent filmul. Marvel at its best.

#6
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,411
  • Înscris: 29.04.2008
Am fost și eu aseară. E drăguț. Puțin exagerat (dar, noh, szupărhirouz) însă e antrenant, coloană sonoră bună, efecte la superlativ. Dacă vrei să te relaxezi la un film cu familia, porumb și cola e un film pe care îl vezi cu plăcere.

Ah are și mult umor destul de bun.

#7
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,559
  • Înscris: 05.11.2009
l-am vazut si eu. Exceptionala coloana sonora, poveste asa si asa, interpretare k, mi-a placut aparitia lui doctor strange (desi filmul lui nu mi-a placut), korg a fost simpatic. 7.5/10. Nu am stat la aftercredits, stie cineva un link unde le pot vedea?

#8
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
mi s-a parut mie sau
Spoiler
?

#9
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,411
  • Înscris: 29.04.2008
ti s-a parut :D

#10
Disturber

Disturber

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 707
  • Înscris: 02.12.2007
De curiozitate...filmul asta este IMAX sau doar cum spune in specificatii?

http://www.imdb.com/...01632/technical

#11
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Este in AFI la IMAX, so..

#12
Disturber

Disturber

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 707
  • Înscris: 02.12.2007
Asta stiu ca-i la IMAX-ul din AFI, dar multe filme au fost difuzate la IMAX, desi erau doar convertite, nu si filmate pe 70mm.

#13
jokerkroker

jokerkroker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 03.11.2017
VARZA filmu



Minusuri:
Este lipsit total de emotie, fara nimic emotionant in el cu toate au loc evenimente dramatice : moartea lui Odin, moartea catorva zei, distrugerea Asgardului.  
Jalnic antagonist, nu-mi vine sa cred ca Cate Blanchett s-a coborat la asemenea nivel .....mai bine il preferam pe colectionarul ala drept antagonist.
Thor....n-are nicio legatura cu actoria.Doar sta si se uita ca o statuie, fara sa simuleze o emotie.  E dumbed-down ca intotdeauna
Loki- ce a fost si ce a ajuns...un clovn care mai mult starneste rasetele decat teama
Valkyrie - doar frumusetea e de ea
N-am inteles-o pe aia cum de s-a despartit Thor de Jane Foster.  Si unde-i Sif?
Fundalul de melodii electronice mi se pare de tot rasul, transformand  un film de high-bugdet intr-un unul de categoria B de anii 80-90, demn de urmarit pe National TV joi seara.
3D-ul e inexistent. Mai mult platesti ochelarii ca sa vezi un film 2D distorsionat

Plusuri:
Doar Hulk  mi-a  placut in tot filmul asta ...si momentele in care au aparut Dr. Strange.
Cateva secvente de batalie.



5/10

Edited by jokerkroker, 03 November 2017 - 14:20.


#14
diogene_din_butoi

diogene_din_butoi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 29.07.2012
Adica-i bai ca n-au incercat sa stoarca emotii la greu, ca orice film comercial care se respecta? Ok, atunci nu comentez.
Mie mi-a placut. Chiar am apreciat ca n-a fost atata drama.

#15
diogene_din_butoi

diogene_din_butoi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 29.07.2012

View PostASCENDED, on 10 iunie 2017 - 13:43, said:

Ciudat.
Parcă Loki murise ĂŽn ultimul film Thor.
Ne-a pacalit, ca doar e meseria lui...

#16
Blancone

Blancone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 23.11.2012
Din partea mea filmul primeste un frumos 8,5/10. Pentru o seara de Duminica, mi s-a parut perfect de urmarit la cinema, deoarece a fost si interesant si amplasat foarte bine in universul MCU, insa in acelasi timp a si reusit sa iasa in evidenta, cu niste particularitati smechre (ex. distrugerea Asgardului). Chris Hemsworth a stralucit in acest film, iar momentan chiar il vad ca pe un actor foarte subapreciat. Interactiunile sale cu Hulk de aici au fost foarte tari.

Doar de tipa aia din legiunea Valkyrie nu prea mi-a placut. Mi s-a parut un caracter foarte fortat, insa e cam singura critica pe care o am pentru acest film. A fost extrem de fun, merita vazut!

#17
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,394
  • Înscris: 06.11.2014
Ii dau un 5, cu indulgenta. Poate daca dadeam in mintea copiilor reuseam sa ii acord o nota mai mare, asa...

#18
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Au reusit cu suuces sa-si bata joc si de acest subiect....fata de celelalte doua filme cu acest personaj imaginar(zeul nordic al tunetului) aici Thor pare ceva caraghios care o incaseaza mereu inclusiv de la muieri....
Iar subiectul este hilar si prostesc...deci Thor il invinge pe ala la inceputul filmului fluierand iar la final acelasi balaur pe care Thor il invinsese, se bate si o invinge pe zeita Mortii in fata careia nimeni nu avea putere....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate